RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Jūrmalā par pieciem miljoniem sāk Lielupes krasta stiprināšanu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 18:04, 10.10.2019

Lielupes kreisajā krastā, posmā starp Majoriem un Dubultiem, sākti 4,83 miljonus eiro vērti būvdarbi upes krasta stiprināšanai, lai mazinātu plūdu un krasta erozijas risku, aģentūru LETA informēja Jūrmalas domes pārstāve Elita Cepurīte.


Avots: jurmala.lv

Projektu īsteno Jūrmalas pašvaldība ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu. Projekts apstiprināts 2018.gadā un tā kopējās izmaksas plānotas 4,83 miljonu eiro apmērā, no kuriem ERAF finansējums plānots 3,23 miljonu eiro apmērā, valsts budžeta dotācija - 211 687 eiro apmērā, bet Jūrmalas domes finansējums - 1,39 miljonu eiro apmērā.

Sākotnējie darbi upes gultnes un zemūdens nogāzes nostiprināšanai tika veikti zem ūdens, kas posmā starp Majoriem un Dubultiem aptuveni 800 kvadrātmetru platībā ar peldošo ekskavatoru tika attīrīta akvatorija, izceļot nogrimušos priekšmetus, izlīdzināta gultne un izveidota nogāze.

Patlaban turpinās gultnes nostiprināšanas un zemūdens betonēšanas darbi, ko plānots pabeigt līdz decembra beigām.

Kopumā plānots veikt ne tikai aizsargbūvju atjaunošanu un nostiprināšanu divās kritiskākajās vietās, kas visvairāk pakļautas plūdu un krasta noskalošanās riskam, bet arī izveidot jaunas nostiprinājuma būves posmā no Majoriem līdz Dzintariem, kopumā aptuveni 1,3 kilometru garumā. Šajā Lielupes krasta posmā darbus plānots sākt 2020.gadā un pabeigt līdz 2021.gada ziemai.

Plānots, ka krasta stiprinājumu veidos stiklšķiedras rievsiena un uz krasta pusi būs grunts piebērums. Divās vietās tiks izbūvētas vietas kuģošanas līdzekļu ielaišanai ūdenī, bet piekļuvi pie upes 13 vietās nodrošinās kāpnes. Savukārt Lejas ielā plānots izbūvēt jaunu apgaismojuma līniju. Paredzēts arī risinājums, lai tuvējo māju iedzīvotāji pie jaunā krasta stiprinājuma varētu pieslēgt to lietošanā esošos peldošos pontonus laivu piestātnēm.

"Izbūvējot vienotu mūsdienīgu būvi upes krasta daļas aizsardzībai, tiks pasargātas upmalā esošās ēkas un infrastruktūra, sakārtots Lielupes krasts un izveidota atpūtai piemērota vieta Jūrmalas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem," norāda Cepurīte.

Kā skaidro pašvaldībā, Lielupes kreisais krasts lejpus Majoru stacijai ir pakļauts dabiskai erozijai. To nosakot straumes virzība pa pamatgultni, kas šajā upes posmā ir tuvāk kreisajam krastam. Eroziju pastiprinot arī ledus iedarbība ledus iešanas laikā. Posmā no Majoru stacijas līdz Plūdu ielai nav palienes un krasta erozijai un applūšanas riskam ir tieši pakļautas apbūvētās teritorijas.

"Šajā posmā šobrīd nav vienotas krasta nostiprinājuma būves, atsevišķos posmos ir pagājušā gadsimta vidū būvēta krasta atbalstsiena un dzelzsbetona plātņu nogāžu nostiprinājumi. Šo būvju atlikušie fragmenti ir nolietojušies un vairs nepilda savas funkcijas. Vietām ir arī iedzīvotāju individuāli veidotas dažādu krasta stiprinājumu būvju paliekas, kuras ir jādemontē," norāda domē.

Darbus veic SIA "Baltijas jūras ģeoloģijas centrs", ievērojot vides aizsardzības prasības, neradot pastiprinātu saduļķojumu un neietekmējot zivju resursus. Pirms krasta aizsargbūvju projektēšanas tika veikta hidroloģiskā un hidrauliskā modelēšana plānotajiem darbiem un ietekmes uz vidi novērtējums.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Prokuratūra apsūdz policistus par šofera provocēšanu vadīt automašīnu dzērumā

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai krimināllietu pret divām Rīgas pašvaldības policijas amatpersonām par šofera provocēšanu vadīt automašīnu dzērumā.

Sabiedrība Lūk, kā izskatās jaunā policijas netrafarētā automašīna (+FOTO)

Valsts policija (VP) prognozē, ka ar jauno 360 grādu novērošanas sistēmu dažu stundu laikā varēs konstatēt 20 līdz 30 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējus, žurnālistiem pastāstīja VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Ekonomika Kādu pienesumu Latvijas budžetam sniedz azartspēles?

Jau kādu laiku medijos iespējams lasīt ziņas par to, ka drīzumā Rīgā tiks aizslēgtas visas spēļu zāles, atļaujot to darbību tikai četru un piecu zvaigžņu viesnīcās. Saskaņā ar Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas datiem, kopumā Latvijā šobrīd darbojas 311 spēļu zāles un pieci kazino. Kas notiks, kad spēļu zāles tiks aizslēgtas? Cik lielu pienesumu spēļu zāles sniedz Latvijas budžetam?

Sabiedrība Policija sākusi kriminālprocesu par uzņēmēja Vaivada aplaupīšanu

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par Ventspils uzņēmēja Mamerta Vaivada aplaupīšanu savās mājās Kandavas novadā.

Pasaule Vācijā izraisījies turku un kurdu masveida kautiņš

Vācijas rietumdaļas pilsētā Hernē pirmdien izraisījies masveida kautiņš turku un kurdu starpā, pavēstīja policija. Kautiņā piedalījušies aptuveni 60 cilvēki.

Ekonomika Kariņš: Līdz pavasarim nodokļu reformai jāatrod iespējami nesāpīgākais veids

Līdz nākamā gada pavasarim plānotajai nodokļu reformai jāspēj atrast iedzīvotājiem iespējami nesāpīgākais veids, šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Ekonomika Elksniņam ir "nelāga priekšnojauta": "Redzamas krīzes pazīmes!"

Pašlaik ir redzamas noteiktas krīzes pazīmes, komentējot valsts 2020.gada budžeta projektu, preses konferencē otrdien pauda Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (S).

Sabiedrība Bordāns nerimstas par ieslodzījuma vietām: Atjaunosim Brasas cietuma darbību!

Valstij nevēloties investēt ieslodzījuma infrastruktūras atjaunošanā, iespējams, nāksies atjaunot Brasas cietumu, otrdien Saeimas Juridiskajā komisijā atzina tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Sports Dzīvā leģenda! Federers svin uzvaru 1500. mačā (+VIDEO)

Šveicietis Rodžers Federers ceļu pēc sava desmitā ATP turnīra "Swiss indoors" titula Bāzelē pirmdien sāka ar kvalifikācijas turnīra barjeru pārvarējušā Vācijas tenisista Petera Gojovčika sagrāvi - 6-2, 6-1.