• Elfrīda,
  • Sindija,
  • Sintija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Jūrmalā par pieciem miljoniem sāk Lielupes krasta stiprināšanu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 18:04, 10.10.2019

Lielupes kreisajā krastā, posmā starp Majoriem un Dubultiem, sākti 4,83 miljonus eiro vērti būvdarbi upes krasta stiprināšanai, lai mazinātu plūdu un krasta erozijas risku, aģentūru LETA informēja Jūrmalas domes pārstāve Elita Cepurīte.


Avots: jurmala.lv

Projektu īsteno Jūrmalas pašvaldība ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu. Projekts apstiprināts 2018.gadā un tā kopējās izmaksas plānotas 4,83 miljonu eiro apmērā, no kuriem ERAF finansējums plānots 3,23 miljonu eiro apmērā, valsts budžeta dotācija - 211 687 eiro apmērā, bet Jūrmalas domes finansējums - 1,39 miljonu eiro apmērā.

Sākotnējie darbi upes gultnes un zemūdens nogāzes nostiprināšanai tika veikti zem ūdens, kas posmā starp Majoriem un Dubultiem aptuveni 800 kvadrātmetru platībā ar peldošo ekskavatoru tika attīrīta akvatorija, izceļot nogrimušos priekšmetus, izlīdzināta gultne un izveidota nogāze.

Patlaban turpinās gultnes nostiprināšanas un zemūdens betonēšanas darbi, ko plānots pabeigt līdz decembra beigām.

Kopumā plānots veikt ne tikai aizsargbūvju atjaunošanu un nostiprināšanu divās kritiskākajās vietās, kas visvairāk pakļautas plūdu un krasta noskalošanās riskam, bet arī izveidot jaunas nostiprinājuma būves posmā no Majoriem līdz Dzintariem, kopumā aptuveni 1,3 kilometru garumā. Šajā Lielupes krasta posmā darbus plānots sākt 2020.gadā un pabeigt līdz 2021.gada ziemai.

Plānots, ka krasta stiprinājumu veidos stiklšķiedras rievsiena un uz krasta pusi būs grunts piebērums. Divās vietās tiks izbūvētas vietas kuģošanas līdzekļu ielaišanai ūdenī, bet piekļuvi pie upes 13 vietās nodrošinās kāpnes. Savukārt Lejas ielā plānots izbūvēt jaunu apgaismojuma līniju. Paredzēts arī risinājums, lai tuvējo māju iedzīvotāji pie jaunā krasta stiprinājuma varētu pieslēgt to lietošanā esošos peldošos pontonus laivu piestātnēm.

"Izbūvējot vienotu mūsdienīgu būvi upes krasta daļas aizsardzībai, tiks pasargātas upmalā esošās ēkas un infrastruktūra, sakārtots Lielupes krasts un izveidota atpūtai piemērota vieta Jūrmalas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem," norāda Cepurīte.

Kā skaidro pašvaldībā, Lielupes kreisais krasts lejpus Majoru stacijai ir pakļauts dabiskai erozijai. To nosakot straumes virzība pa pamatgultni, kas šajā upes posmā ir tuvāk kreisajam krastam. Eroziju pastiprinot arī ledus iedarbība ledus iešanas laikā. Posmā no Majoru stacijas līdz Plūdu ielai nav palienes un krasta erozijai un applūšanas riskam ir tieši pakļautas apbūvētās teritorijas.

"Šajā posmā šobrīd nav vienotas krasta nostiprinājuma būves, atsevišķos posmos ir pagājušā gadsimta vidū būvēta krasta atbalstsiena un dzelzsbetona plātņu nogāžu nostiprinājumi. Šo būvju atlikušie fragmenti ir nolietojušies un vairs nepilda savas funkcijas. Vietām ir arī iedzīvotāju individuāli veidotas dažādu krasta stiprinājumu būvju paliekas, kuras ir jādemontē," norāda domē.

Darbus veic SIA "Baltijas jūras ģeoloģijas centrs", ievērojot vides aizsardzības prasības, neradot pastiprinātu saduļķojumu un neietekmējot zivju resursus. Pirms krasta aizsargbūvju projektēšanas tika veikta hidroloģiskā un hidrauliskā modelēšana plānotajiem darbiem un ietekmes uz vidi novērtējums.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Testā par drošību negaidīti rezultāti; pārbaudi arī sevi un bērnus!

Tikai 58% bērnu vecāku zina, kā pareizi šķērsot brauktuvi ar skrituļslidām, skrituļdēli vai skrejriteni, un tikai 23% pareizi atbildējuši uz jautājumu, pa kuru ceļa pusi jāpārvietojas personai, kas stumj velosipēdu vai mopēdu pa ceļa malu vai nomali. Ceļu satiksmes drošība ir vājais punkts vecāku un bērnu zināšanās par drošības jautājumiem, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA apkopotās atbildes uz izglītojoša testa jautājumiem, ko izpildījuši vairāk nekā 12 000 vecāku kopā ar bērniem.

Sabiedrība Jaunākiem pensionāriem ģimenes ārsta līdzmaksājumus nesamazinās

Šogad jaunākiem pensionāriem ģimenes ārsta līdzmaksājumus nesamazinās, bet pie šī jautājuma plānots atgriezties, ņemot vērā finanšu iespējas 2021.gadā, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne.

Sabiedrība Kūdras purva dzēšanas laikā mežā pie Olaines atrod cietušo

Veicot ugunsgrēka dzēšanu kūdras purvā Olaines novadā, glābēji mežā atraduši cietušu cilvēku, kuru nodevuši mediķiem, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Sabiedrība Bojāgājušā mazā Ivana lietā uzrādīta apsūdzība - bērna tuviniecei

Kurzemes tiesas apgabala prokuratūra vakar uzrādījusi apsūdzību krimināllietā par 2017.gadā pie Liepājas pazudušo un vēlāk nosalušu atrasto piecgadnieku Ivanu Berladinu, taču policija turpina izmeklēšanu vēl vienā šīs traģēdijas lietā.

Lasiet arī

Sabiedrība Liepājā runā: Pusaudzes nāvē vainojams traģiski bojāgājušā mazā Ivana tēvs

Liepājā tiek runāts, ka aizvadītajā nedēļā notikušajā avārijā, kurā dzīvību zaudēja 15 gadus veca pusaudze, pie automašīnas stūres sēdējis 2017.gadā traģiski bojāgājušā piecus gadus vecā Ivana Berladina tēvs vēsta portāls "infoliepāja.lv".

Pasaule Tviterī pēc vārda "rasists" meklētājs kā pirmo parāda Trampa kontu

Meklējot tviterī pēc vārda "racist" (rasists), kā pirmais tiek parādīts ASV prezidenta Donalda Trampa konts, trešdien ziņoja britu laikraksts "The Independent".

Izklaide #Viedi vasaras festivālu atklās ar autokino seansu Arēnas Rīga stāvlaukumā

Ar "autokino" seansu šodien "Arēnas Rīga" stāvlaukumā atklās "#Viedi" vasaras festivālu, informēja pasākuma organizatori.