RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


"Orkla Latvija" šogad ražošanas attīstībā investēs kopumā četrus miljonus eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 06:53, 09.10.2019
Rīga, 9.okt., LETA. Uzņēmumu "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" un "Orkla Foods Latvija" apvienotās organizācijas "Orkla Latvija" šogad ražošanas attīstībā plānotais kopējais investīciju apmērs ir četri miljoni eiro,...
Rīga, 9.okt., LETA. Uzņēmumu "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" un "Orkla Foods Latvija" apvienotās organizācijas "Orkla Latvija" šogad ražošanas attīstībā plānotais kopējais investīciju apmērs ir četri miljoni eiro, aģentūrai LETA sacīja "Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Viņš pastāstīja, ka "Orkla Latvija" ikgadējais kopējais investīciju apmērs svārstās vidēji no trīs līdz pieciem miljoniem eiro, bet šogad attīstībā plānots ieguldīt četrus miljonus eiro. Tostarp šogad investēti 1,2 miljoni eiro robotizācijā "Ādažu Čipsu" ražotnē. Drīzumā plānots pabeigt modernizācijas projektu vafeļu ražotnē, kurā top kūkas, cepumi un vafeles. Tāpat šogad plānotas arī investīcijas ražošanas līniju atjaunošanā "Orkla Latvija" ražotnēs.

Vienlaikus Didrihsons atgādināja, ka, neskaitot iepriekš minētās, ikgadējās investīcijas, lielākais projekts ir jaunās "Laima" ražotnes Ādažos būvniecība. Tāpat agrīnā stadijā ir topošā cepumu ražotne Ādažos, kas būs lielākā tāda veida ražotne Baltijā un specializēsies cepumu un vafeļu ražošanā. Didrihsons lēsa, ka investīcijas cepumu un vafeļu ražotnē būs lielākās, kādas neatkarīgajā Latvijā pārtikas industrijā ir ieguldītas, taču to precīzs apmērs vēl nav zināms.

"Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs teica, ka precīzus "Orkla" uzņēmumu šā gada finanšu rezultātus viņš nevar atklāt, jo "Orkla" ir biržā kotēts uzņēmums, taču pauda prieku par šā gada aizvadīto deviņu mēnešu rezultātiem. Sevišķi labi veicies pārtikas, kā arī sāļo un saldo uzkožu ražošanā. Šā gada kopējos rezultātus ir pāragri vērtēt arī tāpēc, ka vēl nav aizvadīts gada pēdējais ceturksnis, kas ir ļoti svarīgs šokolādes un cepumu biznesam. "Kopumā esmu priecīgs redzēt, kā mēs attīstāmies," rezumēja "Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs.

Komentējot sekmes eksportā, viņš norāda, ka "Orkla Latvija" kopumā eksportē produkciju uz 30 valstīm un galvenie ārvalstu realizācijas tirgi ir bijušās Padomju savienības valstis, tostarp Krievija, Kazahstāna un Baltkrievija. "Cilvēkiem šajās valstīs ir nostaļģija pēc "Laima" šokolādes produkcijas, viņi šo produkciju pazīst, līdz ar to mēs turpinām viņiem piedāvāt to," sacīja kompānijas valdes priekšsēdētājs. Savukārt "Orkla" grupas uzņēmumiem "Orkla Latvija" pārsvarā ražo produkciju zem grupas zīmola.

Viņš arī pastāstīja, ka patlaban tāpat kā iepriekš "Orkla Latvija" aptuveni 65% produkcijas realizē Latvijas tirgū, bet 35% - eksportē. "Mūsu stratēģijas pamatā vienmēr ir bijis vietējais tirgus. Tas ir mūsu, tā teikt, pamatu pamatā," sacīja kompānijas vadītājs.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" šī un nākamā gada laikā plāno investēt līdz 20 miljoniem eiro jaunajā "Laimas" ražotnē un turpmākā zīmola attīstībā. "Laimas" ražotni Ādažos plānots atklāt 2020.gada otrajā pusē, un to būvē "Merks" par 8,9 miljoniem eiro. 2022.gadā tai blakus Ādažos plānots atklāt jauno cepumu ražotni, kas specializēsies cepumu un vafeļu ražošanā.

LETA jau ziņoja, ka konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražotāja "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" un zīmolu "Spilva" un "Gutta" īpašnieka "Orkla Foods Latvija", apvienotās kompānijas "Orkla Latvija", kopējais apgrozījums pērn bija 116,092 miljoni eiro, kas ir par 3,1% vairāk nekā gadu iepriekš

Norvēģu kompānija "Orkla" 2014.gada augustā iegādājās koncernu "NP Foods", savukārt oktobrī pieņēma lēmumu apvienot "NP Foods", AS "Laima", AS "Staburadze" un AS "Latfood" vienā uzņēmumā, kura nosaukums ir SIA "Orkla Confectionery & Snacks Latvija", bet SIA "Spilva" un AS "Gutta" tika apvienotas uzņēmumā ar nosaukumu "Orkla Foods Latvija".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība "Eirobarometrs": Latvijas iedzīvotāji kopumā ir apmierināti ar savu dzīvi

Vairākums jeb 77% Latvijas pilsoņu ir kopumā apmierināti ar savu dzīvi, secināts Eiropas Komisijas (EK) publicētā kārtējā "Eirobarometra" pētījumā.

Sabiedrība Trešdaļa iedzīvotāju ātrās ēdināšanas iestādē izvēlētos veģetāru maltīti

Latvijā 34% respondentu ir norādījuši, ka izvēlētos veģetāro maltīti, ja to piedāvātu ātrās ēdināšanas restorānu ēdienkartē, liecina ātrās ēdināšanas restorānu ķēdes "Hesburger" un pētījuma centra "Socio Uuringukeskus" aptauja.

Sabiedrība Saeima tomēr noraida Sēlijas novada izveidi

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas deputāti šodien tomēr nav spējuši vienoties par Sēlijas novada izveidi.

Sabiedrība Valdība par prostitūtu lietām nespēj rast vienprātību; turpinās par to domāt

Nespējot vienoties virknē jautājumu, piemēram, par to, kura persona būtu sodāma - prostitūcijas pakalpojumu sniedzējs vai šī pakalpojuma saņēmējs, paredzēt vai neparedzēt uzvedības korekcijas programmu prostitūcijas pakalpojumu ņēmējam - ministri tomēr lēma vēl nevirzīt Prostitūcijas ierobežošanas likuma izskatīšanu Saeimā.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvietis nebaidās: Atpūtas braucieni uz Itāliju pagaidām atcelti netiek

Latvijas iedzīvotāji, izvērtējot riskus saslimt ar koronavīrusu "Covid-19", pagaidām neatceļ aktīvās atpūtas braucienus uz Itāliju, atzina Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Inga Kavaca.

Sabiedrība Lībiešu kultūrtelpa nominēta UNESCO sarakstam

Lībiešu sabiedriskās organizācijas paudušas vēlmi nominēt Lībiešu kultūrtelpu iekļaušanai UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Gunta Miheloviča.

Sabiedrība "Eirobarometrs": Latvijas iedzīvotāji kopumā ir apmierināti ar savu dzīvi

Vairākums jeb 77% Latvijas pilsoņu ir kopumā apmierināti ar savu dzīvi, secināts Eiropas Komisijas (EK) publicētā kārtējā "Eirobarometra" pētījumā.