• Elfrīda,
  • Sindija,
  • Sintija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Dome Aldara parka atjaunošanai plāno piesaistīt 2,4 miljonus eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:29, 09.10.2019

Rīgas pašvaldība radusi iespēju piesaistīt Aldara parka atjaunošanai 2,4 miljonu eiro lielu Eiropas struktūrfondu finansējumu, informēja komitejas priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs.Tuvāko nedēļu laikā domes Pilsētas attīstības komitejā plānots piedāvāt deputātiem atbalstīt projekta realizāciju.

Kopējās plānotās investīcijas parka sakārtošanai ir aptuveni četri miljoni eiro.

Pēc Rosļikova paustā, Aldara parks, kas ir viens no vecākajiem Rīgā, daudzus gadus ticis netaisnīgi atstāts novārtā. "Sarkandaugavas un Vecmīlgrāvja apkaimes attīstībai jau sen šis parks bija nepieciešams, kurš jau tagad pilda zaļā koridora funkciju starp diviem rajoniem. Jau 2016.gadā Rīgas dome solīja realizēt parka labiekārtošanu, bet diemžēl trūkstošā finansējuma dēļ projekts netika īstenots," norādīja Rosļikovs.

Viņš arī atgādināja, ka parka teritorija atrodas Rīgas 28.vidusskolas teritorijā un skolēnu vecāki jau ilgu laiku lūguši sakārtot parka infrastruktūru, tai skaitā iesniedzot kolektīvo vēstuli ar 116 vecāku parakstiem.

Atjaunojot parku, ir plānots gan sakārtot esošo infrastruktūru, gan izveidot mūsdienīgu velo parku, izbūvēt skatuvi, izveidot vietas vasaras kafejnīcām un jaunu, mūsdienīgu bērnu laukumu.

Kā ziņots, Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja aprīlī nolēma parka atjaunošanai piešķirt vairāk nekā 650 000 eiro no Infrastruktūras fonda. Par minēto summu līdz nākamā gada vidum parkā plānots izveidot inženiertīklu pieslēgumus, izbūvēt labierīcības un labiekārtot teritoriju ap veloparku.

Parka rekonstrukciju paredzēts veikt vairākās kārtās. Pirmajā kārtā paredzēta veloparka izveide, otrajā - komunikāciju izbūve un teritorijas labiekārtošana, bet trešajā kārtā - mākslīgo pilsdrupu atjaunošana un pārējās parka teritorijas izbūve.

Aldara parka pārbūves metu konkurss noritēja 2016.gadā un konkursa uzvarētājs veica arī parka pārbūves būvprojekta izstrādi. Konkursā uzvarēja pilnsabiedrība "Re-Arta" un projektēšanas izmaksas bija 73 520 eiro.

Uzņēmuma izveidotais pārbūves projekta paredz izveidot pieejamu, dažādām vietējo iedzīvotāju grupām piemērotu un daudzveidīgu vidi atpūtai, fiziskām aktivitātēm, kā arī kultūras pasākumu norisei. Pārbūves gaitā paredzēta mākslīgo pilsdrupu un kādreizējās ūdenstilpnes funkcionalitātes risinājumu izstrāde, dārznieka mājas un labierīcību izbūve, kā arī brīvdabas amfiteātra un vietas vasaras kafejnīcai izveide.

Tāpat tiks nodrošināti labiekārtojuma elementi un vides pieejamības risinājumiem, kā arī apstādījumu veidošanai un nodrošināšanai. Paredzēts risināt arī nožogojuma jautājumu, ņemot vērā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja "Dauderi" nodaļas teritoriju un dzelzceļa sliedes.

Aldara parks ir viens no vecākajiem parkiem Rīgā, kas veidots 19.gadsimta beigās kā alus darītavas īpašnieka savrupmājas dārzs ar dīķi un mākslīgajām pilsdrupām. 20.gadsimta trīsdesmitajos gados parks tika pārbūvēts un izmantots valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa vajadzībām, bet pēc Otrā Pasaules kara parks kļuva par publiski pieejamu teritoriju.

Parkā atrodas vietējas nozīmes aizsargājamie kultūras pieminekļi "Valdšleshena alus darītava", "Savrupmāja", kā arī "Mākslīgās pilsdrupas ar parku".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Liepājā runā: Pusaudzes nāvē vainojams traģiski bojāgājušā mazā Ivana tēvs

Liepājā tiek runāts, ka aizvadītajā nedēļā notikušajā avārijā, kurā dzīvību zaudēja 15 gadus veca pusaudze, pie automašīnas stūres sēdējis 2017.gadā traģiski bojāgājušā piecus gadus vecā Ivana Berladina tēvs vēsta portāls "infoliepāja.lv".

Sabiedrība Testā par drošību negaidīti rezultāti; pārbaudi arī sevi un bērnus!

Tikai 58% bērnu vecāku zina, kā pareizi šķērsot brauktuvi ar skrituļslidām, skrituļdēli vai skrejriteni, un tikai 23% pareizi atbildējuši uz jautājumu, pa kuru ceļa pusi jāpārvietojas personai, kas stumj velosipēdu vai mopēdu pa ceļa malu vai nomali. Ceļu satiksmes drošība ir vājais punkts vecāku un bērnu zināšanās par drošības jautājumiem, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA apkopotās atbildes uz izglītojoša testa jautājumiem, ko izpildījuši vairāk nekā 12 000 vecāku kopā ar bērniem.

Sabiedrība Jaunākiem pensionāriem ģimenes ārsta līdzmaksājumus nesamazinās

Šogad jaunākiem pensionāriem ģimenes ārsta līdzmaksājumus nesamazinās, bet pie šī jautājuma plānots atgriezties, ņemot vērā finanšu iespējas 2021.gadā, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne.

Sabiedrība Kūdras purva dzēšanas laikā mežā pie Olaines atrod cietušo

Veicot ugunsgrēka dzēšanu kūdras purvā Olaines novadā, glābēji mežā atraduši cietušu cilvēku, kuru nodevuši mediķiem, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Lasiet arī

Sabiedrība Serbs sasmīdina robežsargus: Piedāvā 5 eiro kukuli! Sākts kriminālprocess

Grebņevas robežkontroles punktā aizturēts autovadītājs no Serbijas par piecu eiro kukuļa piedāvāšanu robežsargiem, informē Valsts robežsardze.

Sabiedrība Kultūras ministrijas uzņēmumu darbinieku atlīdzībai piešķir 5,9 miljonus eiro

Lai segtu darbinieku atlīdzības izdevumus no ārkārtējās situācijas sākuma līdz 1.oktobrim, Kultūras ministrijas (KM) kapitālsabiedrībām valdība šodien nolēma piešķirt 5,9 miljonus eiro.

COVID-19 Igaunija un Lietuva atklāj jaunākos datus par Covid-19 statistiku kaimiņvalstīs

Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta desmit cilvēkiem, ceturtdien paziņojis Veselības departaments.