RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Būs jauni sodi par pārkāpumiem ar personu apliecinošiem dokumentiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:50, 10.09.2019

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija šodien pirms pirmā lasījuma atbalstīja administratīvo sodu politikas izmaiņas par pārkāpumiem ar personu apliecinošiem dokumentiem.


Avots: LETA

Iekšlietu ministrijas sagatavotajos un valdībā iepriekš atbalstītajos grozījumos «Personu apliecinošu dokumentu likumā» ietverts regulējums par personu administratīvo atbildību personu apliecinošu dokumentu jomā, ņemot vērā to, ka 2020.gada 1.janvārī stāsies spēkā Administratīvās atbildības likums un zaudēs spēku Administratīvo pārkāpumu kodekss. Likumprojekts stāsies spēkā vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu.

Saskaņā ar jauno likumprojektu par dzīvošanu bez derīga personu apliecinoša dokumenta piemēros brīdinājumu vai naudas sodu līdz 35 eiro. Patlaban Administratīvo pārkāpumu kodekss par šādu pārkāpumu paredz sodu līdz 35 eiro.

Par personu apliecinoša dokumenta bojāšanu vai tiesību aktos neparedzētu atzīmju vai sākotnējā satura izmaiņu izdarīšanu varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 35 eiro. Patlaban kodekss minēto naudas sodu paredz tikai par tīšu personu apliecinoša dokumenta bojāšanu.

Likumprojekts arī paredz, ka par lietošanai nederīga personu apliecinoša dokumenta nenodošanu, saņemot jaunu personu apliecinošu dokumentu, varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 35 eiro. Kodeksā par šādu pārkāpumu atbildība patlaban nav paredzēta.

Par personu apliecinoša dokumenta pazaudēšanu varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 70 eiro. Patlaban kodekss par šādu pārkāpumu paredz brīdinājumu vai naudas sodu līdz 35 eiro.

Par personu apliecinoša dokumenta atņemšanu, nodošanu vai pieņemšanu ķīlā varēs piemērot naudas sodu fiziskajai personai no 15 līdz 150 eiro, bet juridiskajai personai — no 15 līdz 500 eiro. Patlaban kodekss paredz naudas sodu no 70 līdz 140 eiro par personu apliecinoša dokumenta nelikumīgu atņemšanu, kā arī par personu apliecinoša dokumenta pieņemšanu ķīlā.

Iekšlietu ministrijā iepriekš norādīja, ka Latvijā ir aptuveni 54 000 15 gadu vecumu sasniegušie Latvijas pilsoņi un Latvijas nepilsoņi, kuriem nav derīgu personu apliecinošu dokumentu, un lielākai daļai no tām personu apliecinošs dokuments nav derīgs ilgāk par mēnesi. Vidēji ik gadu tiek noformēti vairāk kā 3 000 protokoli par personu apliecinoša dokumenta pazaudēšanu.

Tāpat ik gadu tiek konstatēti gadījumi, kad personu apliecinošs dokuments ir bojāts, tiek atņemts vai pieņemts ķīlā.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvis komisijas sēdē skaidroja, ka par tiesību aktos neparedzētu izmaiņu izdarīšanu plānots paredzēt atbildību, šo darbību izdalot no pārkāpuma par dokumenta apzinātu bojāšanu. Tāpat atbildība paredzēta par personu apliecinoša dokumenta nodošanu ķīlā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Levits: Ikvienai paaudzei jābūt gatavai izcīnīt savu kauju par Latviju

Ikvienai paaudzei ir jābūt gatavai aizstāvēt savu valsti un izcīnīt savu kauju par Latviju, šodien Nacionālo bruņoto spēku vienību, Iekšlietu ministrijas vienību un ārvalstu vienību militārajā parādē teica Latvijas Prezidents Egils Levits.

Sabiedrība Mirusi izcilā Nacionālā teātra aktrise Helga Dancberga

Mūžībā devusies Nacionālā teātra aktrise Helga Dancebrga, teikts viņas dēla, mācītāja Krista Kalniņa "facebook" kontā.

Sabiedrība Domes opozīcija nepiedalīšoties balsojumā par Baraņņika atcelšanu

Rīgas domes opozīcija otrdien, 19.novembrī, sēdē par domes priekšsēdētāja vietnieka Vadima Baraņņika (NDF) atcelšanu no amata visdrīzāk nepiedalīsies vai nebalsos, šodien aģentūrai LETA pastāstīja partijas "Latvijas attīstībai" frakcijas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

Sabiedrība Burovs: Neatkarīga valsts ir mūsu katra atbildība

Neatkarīga valsts ir mūsu katru atbildība, jo mēs katrs to veidojam ar savu darbu, attieksmi un domām, šodien Rīgas domes svinīgajā sēdē uzrunā teica Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Sabiedrība Par "Gada rīdzinieku" kļuvis komponists Boriss Rezņiks

Rīgas domes balvu "Gada rīdzinieks 2019" un goda rakstu šogad saņēma komponists Boriss Rezņiks par Atmodas laika leģendārā skaņdarba "Atmostas Baltija" radīšanu, ieguldījumu mūzikas attīstībā un Rīgas starptautiskās atpazīstamības veicināšanu, aģentūru LETA informēja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Sabiedrība Arhibīskaps Vanags: Aizvadītajā gadā Latviju nav žēlojuši skandāli un karteļi

Aizvadītajā gadā Latviju nav žēlojuši skandāli, afēras, kukuļi un karteļi, tomēr jāatceras, ka Latvija ir svarīgāka par blēdībām, šodien Latvijas Republikas Proklamēšanas 101.gadadienas ekumeniskajā dievkalpojumā teica Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Sabiedrība Transports bez maksas un citi labumi 18.novembrī

Atzīmējot Latvijas 101.gadadienu, Rīgā šodien notiks ziedu nolikšanas ceremonija, militārā parāde, koncerti un svētku uguņošana, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Sabiedrība Satiksmes ministrijas augstam ierēdnim rājiens un jāatmaksā 61 eiro

Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietniekam pērn piemērots rājiens un uzlikts atmaksāt zaudējumus 61,69 eiro apmērā par dienesta automašīnas izmantošanu personīgajām vajadzībām, rakstīts publiski pieejamajā anonimizētajā tiesas spriedumā.

Ekonomika Uz amatu "Latvenergo" padomē pretendē arī Rebenoks

Konkursā uz AS "Latvenergo" padomi pretendē arī ekonomikas ministra juridiskais padomnieks Pāvels Rebenoks, kurš izvirzījies arī finālā, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".