RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


«Vai ir iespējams mainīt dzīvokli Rīgā pret vietu kapos?»

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 21:44, 07.09.2019

"Labdien, man ir šāds jautājums. Mana meita un vīrs ir aizgājuši mūžībā 2010. gadu sākumā, un pašlaik mans vecums un veselība ir tādi, ka izskatās — mūsu tikšanās brīdis nav tālu. Vēlētos atdusēties blakus viņiem, bet vīra radinieki, kuru labā ir uzrakstīts testaments, teica, ka ar to esot kādas problēmas.Vai es varētu ierakstīt testamentā punktu (kura pašlaik tur nav), ka mantiniekam ir pienākums apbedīt mani noteiktā vietā, pretējā gadījumā testaments netiks uzskatīts par spēkā esošu?"

Uz lat.bb.lv lasītāju jautājumiem atbild Rīgas apgabaltiesas zvērināts notārs Santa TERJOHINA:

— Sastādot testamentu, cilvēks ir brīvs ierakstīt tajā visu, ko vēlas, noteikt nosacījumus u.c. Bet ir jāsaprot: juridiski testaments stājas spēkā brīdī, kad cilvēks vairs nav dzīvs, līdz ar to elementāri nav, kas izseko, vai daži no nosacījumiem tika ievēroti.

Parasti testaments attiecas uz kādām materiālām lietām (lielākoties vērtībām). Ja, piemēram, īpašnieks vēlas, lai pēc viņa nāves mantinieki nodotu kādu mantu, teiksim, ģimenes dārglietu, kādai citai personai, to vismaz kaut kā ir iespējams kontrolēt.

Bet noteikt kā mantojuma saņemšanas nosacījumu noteiktu apbedīšanas vietu — domāju, šai gadījumā nebūs iespējams atzīt, ka testamentam ir likumīgs spēks, jo nav, kas kontrolē novēlētāja pēdējās gribas izpildi.

Manuprāt, labāk vēl dzīvai esot, vienkārši sarunāt par to ar mantiniekiem. Ja viņi ir godprātīgi ļaudis, tad doto vārdu nepārkāps un izdarīs visu, kas no viņiem atkarīgs, lai izpildītu savu solījumu. Un negodprātīgiem ļaudīm nebūtu jēgas atstāt mantojumu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sports Dadzīte pasaules čempionātā izcīna zeltu šķēpmešanā (+FOTO)

Latvijas paravieglatlēte Diāna Dadzīte pirmdien Dubaijā pasaules čempionātā izcīnīja zeltu šķēpmešanā, startējot F55 medicīniskās grupas konkurencē.

Sabiedrība Sita, draudēja nogalināt un ierakt kapā... 6 vīrieši nežēlīgi izspiež naudu

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesai krimināllietu, kurā par izspiešanu grupā, pielietojot draudus un vardarbību, apsūdzētas sešas personas, informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Sabiedrība Šmits: Liegums deputātiem saņemt atalgojumu par amatiem biedrībās ir muļķīgs

Likuma grozījumi, kas deputātiem liegs saņemt atalgojumu par amatiem biedrībās, nodibinājumos vai sociālajos uzņēmumos, ir muļķīgi, uzskata ilggadējais Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents un nesen Latvijas Zivsaimnieku asociācijas prezidenta amatā ieceltais pie frakcijām nepiederošais Saeimas deputāts Didzis Šmits.

Pasaule Par jauno Hannoveres mēru kļuvis turku imigrantu dēls

Par Hannoveres mēru svētdien ievēlēts "zaļo" kandidāts Belits Onajs, kurš kļuvis par pirmo turku imigrantu atvasi federālās zemes galvaspilsētas vadītāja amatā.

Sabiedrība Bondars: Stulbi pieņemt tādus likumus, kurus nevar izpildīt

Stulbi ir pieņemt tādus likumus, kurus nevar izpildīt, strīdoties par mediķiem dotā solījuma nepildīšanu, šodien norādīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP).

Sabiedrība Neticami! Slavenā Marijas ielas grausta 1.stāvā būšot restorāns

Rīgā, Marijas ielā 6, esošajai ēkai mainījies viens no īpašniekiem, kā arī Rīgas domei beidzot iesniegts nama atjaunošanas projekts minimālā sastāvā, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Sabiedrība Aizvainojums: sieviete kolēģi slepkavojusi ar nazi un sitot ar āmuru pa galvu

Valsts policija (VP) lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret sievieti par savas bijušās kolēģes, Ogres novada pašvaldības aģentūras "Mālkalne" Ēku un teritoriju apkopes iecirkņa vadītājas slepkavības atbalstīšanu.

Izklaide Latvijas Televīzijā tapusi dokumentāla filma par Māru Zālīti

Latvijas Televīzijā tapusi dokumentāla filma “Māras pusē. Dzejniece un rakstniece Māra Zālīte”. Režisore Zita Kaminska un scenārija autore Ilze Strenga dokumentējušas Māras dzīvi viena gada laikā, esot viņai blakus un ieskatoties viņas ikdienā.

Ekonomika Eksperts: Īres cenas Rīgā - vienas no dārgākajām starp Eiropas galvaspilsētām

Mārtiņš Āboliņš, bankas Citadele ekonomists

Dzīvokļa īres cenas Rīgā varētu būt varētu būt vienas no dārgākajām starp visām Eiropas galvaspilsētām. Šis ir secinājums, kas rodas salīdzinot īres cenas, algas un dzīvošanas izmaksām Rīgā ar citām Eiropas galvaspilsētās. Šī relatīvā īres tirgus dārdzība arī varētu būt svarīgs iemesls, kādēļ, neskatoties uz rekordzemo bezdarbu Rīgā un publiskās telpas diskusijām par darbaspēka deficītu, cilvēki no Latvijas reģioniem joprojām vairāk izvēlas doties uz ārzemēm nevis Rīgu vai kādu no reģionālajiem attīstības centriem. Ja tā, tad mājokļu jautājums galvaspilsētā un atsevišķās citas pilsētās iespējams ir kļuvusi par vienu no Latvijas ekonomikas šaurākajām vietām.