RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Sieviete šokēta pēc «ātro» izsaukšanas: «Tas ir genocīds!»

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 09:07, 07.08.2019 8

Kādu rīdzinieci šokējusi pieredze, vēloties palīdzēt smagā situācijā nonākušam cilvēkam.


Avots: Facebook

Saociālajā tīklā «Facebook» Katerina raksta:

«Šodien pārliecinājos, ka mūsu valstī notiek nemanāms vietējo iedzīvotāju genocīds un Dievs ir pametis šo planētu.

Braucu, redzu, ka nokrīt vīrietis, piecelt nevar, piebraucu, vaicāju, kas noticis, vai vajadzīgi «ātrie». Uz ko onkulītis atbildēja NĒ, bet atbildēja tā, ka mani nepārliecināja... Zvanu «ātrajiem:

— Vīrietis pakrita, viņam ir slikti.

— Jūs esat pārliecināta, ka mums jābrauc?

— Neesmu mediķis, bet piecelties viņš nevar.

— Bet viņš vēlas, lai mēs braucam?

— Saka, ka nē, bet es redzu, ka viņam ir slikti.

— Bet kurš uzņemsies atbildību par viltus izsaukumu??? Viņš taču negrib, lai mēs braucam.

— Esmu gatava samaksāt par viltus izsaukumu, ja kļūdos.

Un tikai tad, kad es ieslēdzu savu „rupekli“ un sāku aurot, viņa pieņēma izsaukumu.

Onkulītim reanimācijas pasākumus sāka veikt turpat uz ielas, it kā sirds... Noslēgumu nezinu, nācās aizbraukt, jo biju ar bērnu — lai viņu nenobiedētu.

Cilvēki, nebaidieties uzņemties atbildību par kaut ko, dažkārt tas kādam var maksāt ļoti dārgi... Piemēram, dzīvību.

Bet mūsu valsts kārtējo reizi ar savu birokrātiju un „normām“ lika vilties.»

Lasīt visus komentārus (8)

 • Lēnais 17.08.2019 21:12
  Pretīga valstele ...
  Сообщить редактору Ответить
 • Ziedīte 08.08.2019 19:02
  Jā,Emmai taisnība. Katru dienu dabū dzirdēt tādas sliktas lietas par "ātrajiem" un nelietīgas lietas par policiju. Un mūsu valstī lai cik arī skumīgi tas nebūtu bet ir trīs profesijas kurām būtu jākrīt un jāceļās par cilvēci,bet diemžēl tā nav -šīm trijăm profesijăm tikai interesē nauda - to mēs ļoti labi redzam pēc streikiem par lielāku algu.....ārsti,skolotāji un policija.
  Сообщить редактору Ответить
 • Emma + 08.08.2019 18:09
  Emmai piekritīšu. Bet pirmie divi ir valsts seja. IDIOTI
  Сообщить редактору Ответить
 • Ilze 08.08.2019 10:00
  Varbūt vispirms vajadzētu vismaz izlasīt, ko nozīmē genocīds, un tad lietot šādu apzīmējumu.
  Сообщить редактору Ответить
 • Viedoklis 08.08.2019 00:45
  Ir divi stāvokļi , kurā cilvēkam ir jāsaprot , kā rīkoties . Pirmais būtu tas cilvēka pienākums , vai sirdsapziņas mierinājums , ja tā varētu teikt un tas liek cilvēkam vismaz izsaukt Speciālo dienestu palīdzību . Piezvanot uz ātro medicīnas palīdzību ir jārunā to , ko jūs redziet un saprotiet . Ja guļ zemē cilvēks , tad tā arī sakiet - uz zemes guļus stāvoklī atrodas cilvēks . Uz jautājumiem , vai viņam ir pulss , vai vinš elpo , vai ir lietojis alkoholu un citas vielas , jūs atbildēt nevariet , jo - Jūs neesiet Speciālists un jums nav attiecīgās kompetences . Jūs arī savas drošības dēļ nedrīkstiet guļošo zemē cilvēku aiztikt bez personiskiem higiēnas aizsardzības līdzekļiem , ka gumijas cimdiem u.t.t. Jūs nevariet zināt , kas noticis cilvēkam un vai viņš nav slims ar kādu bīstamu slimību . Mans draugs ir mediķis un viņam bija situācija , kad nebija laiks domāt , kā rīkoties , jo cilvēkam apstājās sirds . Abi ar vēl vienu dakteri ņēmās kādas desmit minūtes elpinot mute mutē un darot sirds masāžu , līdz atsteidzās reanimācijas brigāde . Diemžēl pacients nomira , bet tā , kā situācija notika slimnīcā un vajadzēja rakstīt paskaidrojumus , nelaiķim tūlīt tika veikta asins analīzes , kuras pēc divdesmit minūtēm uzrādīja , ka mirušam cilvēkam ir bijis strutainais meningīts ! Vienīgais , ko varēja abi dakteri izdomāt , lai sevi glābtu no infekcijas , bija Spirts , ko abi arī iedzēra un veselu pudeli . Kad jau abi bija galīgi pillā , iezvanījās telefons un māsiņa mazliet žāvādamās , jo nakts maiņā nebija gulējusi , dakteriem atvainojās par kļūdaino paziņojumu . Šim pacientam ir bijusi sirds problēma , bet to ar strutaino meningītu jau naktī esot aizveduši projām . Tas tā , bet , ja ātrās medicīnas palīdzības dienests uzdod provocējošus jautājumus , par to , vai apmaksāsiet nepamatotu palīdzības izsaukumu , jums jāatbild ir atbilstoši savām iespējām - Jūs savu pienākumu esiet izpildījis un piezvanījis NMPD . Par to , kādā stāvoklī atrodas cietušais subjekts , jūs nevariet spriest , jo jums nav vajadzīgās kompetences līmenis un tamdēļ arī maksa par nepamatotu izsaukumu ir nevietā . Ja NMPD uzskata , ka viņiem ir jābrauc , lai to dara , bet ja negrib , lai nebrauc . Ja cilvēks nesaņems medicīnisko palīdzību un būs skumjas beigas notikumam , tad visa Atbildība gulsies uz NMPD darbiniekiem , kuri nebūs nosūtījuši medicīnas palīdzību ! Ja variet gaidīt brigādi , tad tikai tamdeļ , lai palīdzētu ātrāk atrast palīdzības gaidošā cilvēka atrašanās vietu . Medicīnas darbinieki nedrīkst jūs aizturēt un kad brigade ir klāt , jūs variet iet projām !
  Сообщить редактору Ответить
  • Vārdnīca 08.08.2019 13:37
   Paldies par viedokli. Noderēs. Par Jūsu draugu (vai Jūs pašu?) - nevar saprast, vai smieties vai raudāt. Bet stāsts ir ļoti kolorīts. Lai viņam (viņiem) laba veselība un vairs negadās tādās situācijās iekulties.
   Сообщить редактору
  • Вступить в дискуссию
Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Mirusi izcilā Nacionālā teātra aktrise Helga Dancberga

Mūžībā devusies Nacionālā teātra aktrise Helga Dancebrga, teikts viņas dēla, mācītāja Krista Kalniņa "facebook" kontā.

Sabiedrība Domes opozīcija nepiedalīšoties balsojumā par Baraņņika atcelšanu

Rīgas domes opozīcija otrdien, 19.novembrī, sēdē par domes priekšsēdētāja vietnieka Vadima Baraņņika (NDF) atcelšanu no amata visdrīzāk nepiedalīsies vai nebalsos, šodien aģentūrai LETA pastāstīja partijas "Latvijas attīstībai" frakcijas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

Sabiedrība Burovs: Neatkarīga valsts ir mūsu katra atbildība

Neatkarīga valsts ir mūsu katru atbildība, jo mēs katrs to veidojam ar savu darbu, attieksmi un domām, šodien Rīgas domes svinīgajā sēdē uzrunā teica Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Sabiedrība Par "Gada rīdzinieku" kļuvis komponists Boriss Rezņiks

Rīgas domes balvu "Gada rīdzinieks 2019" un goda rakstu šogad saņēma komponists Boriss Rezņiks par Atmodas laika leģendārā skaņdarba "Atmostas Baltija" radīšanu, ieguldījumu mūzikas attīstībā un Rīgas starptautiskās atpazīstamības veicināšanu, aģentūru LETA informēja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Sabiedrība Arhibīskaps Vanags: Aizvadītajā gadā Latviju nav žēlojuši skandāli un karteļi

Aizvadītajā gadā Latviju nav žēlojuši skandāli, afēras, kukuļi un karteļi, tomēr jāatceras, ka Latvija ir svarīgāka par blēdībām, šodien Latvijas Republikas Proklamēšanas 101.gadadienas ekumeniskajā dievkalpojumā teica Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Sabiedrība Transports bez maksas un citi labumi 18.novembrī

Atzīmējot Latvijas 101.gadadienu, Rīgā šodien notiks ziedu nolikšanas ceremonija, militārā parāde, koncerti un svētku uguņošana, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Sabiedrība Satiksmes ministrijas augstam ierēdnim rājiens un jāatmaksā 61 eiro

Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietniekam pērn piemērots rājiens un uzlikts atmaksāt zaudējumus 61,69 eiro apmērā par dienesta automašīnas izmantošanu personīgajām vajadzībām, rakstīts publiski pieejamajā anonimizētajā tiesas spriedumā.

Ekonomika Uz amatu "Latvenergo" padomē pretendē arī Rebenoks

Konkursā uz AS "Latvenergo" padomi pretendē arī ekonomikas ministra juridiskais padomnieks Pāvels Rebenoks, kurš izvirzījies arī finālā, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Ekonomika De Facto: Rīgas brīvostas valdi sašķeļ būvnieku karteļa lieta

Lai gan nevienbalsīgi, tomēr Rīgas brīvostas valde šonedēļ nolēma slēgt gandrīz 40 miljonus eiro vērtu līgumu par satiksmes pārvada no Tvaika ielas uz Kundziņsalu būvniecību ar uzņēmumiem, kuriem ir saikne ar tā dēvētajā būvnieku karteļa lietā iesaistītām personām, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".