RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Sieviete šokēta pēc «ātro» izsaukšanas: «Tas ir genocīds!»

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 09:07, 07.08.2019 8

Kādu rīdzinieci šokējusi pieredze, vēloties palīdzēt smagā situācijā nonākušam cilvēkam.


Avots: Facebook

Saociālajā tīklā «Facebook» Katerina raksta:

«Šodien pārliecinājos, ka mūsu valstī notiek nemanāms vietējo iedzīvotāju genocīds un Dievs ir pametis šo planētu.

Braucu, redzu, ka nokrīt vīrietis, piecelt nevar, piebraucu, vaicāju, kas noticis, vai vajadzīgi «ātrie». Uz ko onkulītis atbildēja NĒ, bet atbildēja tā, ka mani nepārliecināja... Zvanu «ātrajiem:

— Vīrietis pakrita, viņam ir slikti.

— Jūs esat pārliecināta, ka mums jābrauc?

— Neesmu mediķis, bet piecelties viņš nevar.

— Bet viņš vēlas, lai mēs braucam?

— Saka, ka nē, bet es redzu, ka viņam ir slikti.

— Bet kurš uzņemsies atbildību par viltus izsaukumu??? Viņš taču negrib, lai mēs braucam.

— Esmu gatava samaksāt par viltus izsaukumu, ja kļūdos.

Un tikai tad, kad es ieslēdzu savu „rupekli“ un sāku aurot, viņa pieņēma izsaukumu.

Onkulītim reanimācijas pasākumus sāka veikt turpat uz ielas, it kā sirds... Noslēgumu nezinu, nācās aizbraukt, jo biju ar bērnu — lai viņu nenobiedētu.

Cilvēki, nebaidieties uzņemties atbildību par kaut ko, dažkārt tas kādam var maksāt ļoti dārgi... Piemēram, dzīvību.

Bet mūsu valsts kārtējo reizi ar savu birokrātiju un „normām“ lika vilties.»

Lasīt visus komentārus (8)

 • Lēnais 17.08.2019 21:12
  Pretīga valstele ...
  Сообщить редактору Ответить
 • Ziedīte 08.08.2019 19:02
  Jā,Emmai taisnība. Katru dienu dabū dzirdēt tādas sliktas lietas par "ātrajiem" un nelietīgas lietas par policiju. Un mūsu valstī lai cik arī skumīgi tas nebūtu bet ir trīs profesijas kurām būtu jākrīt un jāceļās par cilvēci,bet diemžēl tā nav -šīm trijăm profesijăm tikai interesē nauda - to mēs ļoti labi redzam pēc streikiem par lielāku algu.....ārsti,skolotāji un policija.
  Сообщить редактору Ответить
 • Emma + 08.08.2019 18:09
  Emmai piekritīšu. Bet pirmie divi ir valsts seja. IDIOTI
  Сообщить редактору Ответить
 • Ilze 08.08.2019 10:00
  Varbūt vispirms vajadzētu vismaz izlasīt, ko nozīmē genocīds, un tad lietot šādu apzīmējumu.
  Сообщить редактору Ответить
 • Viedoklis 08.08.2019 00:45
  Ir divi stāvokļi , kurā cilvēkam ir jāsaprot , kā rīkoties . Pirmais būtu tas cilvēka pienākums , vai sirdsapziņas mierinājums , ja tā varētu teikt un tas liek cilvēkam vismaz izsaukt Speciālo dienestu palīdzību . Piezvanot uz ātro medicīnas palīdzību ir jārunā to , ko jūs redziet un saprotiet . Ja guļ zemē cilvēks , tad tā arī sakiet - uz zemes guļus stāvoklī atrodas cilvēks . Uz jautājumiem , vai viņam ir pulss , vai vinš elpo , vai ir lietojis alkoholu un citas vielas , jūs atbildēt nevariet , jo - Jūs neesiet Speciālists un jums nav attiecīgās kompetences . Jūs arī savas drošības dēļ nedrīkstiet guļošo zemē cilvēku aiztikt bez personiskiem higiēnas aizsardzības līdzekļiem , ka gumijas cimdiem u.t.t. Jūs nevariet zināt , kas noticis cilvēkam un vai viņš nav slims ar kādu bīstamu slimību . Mans draugs ir mediķis un viņam bija situācija , kad nebija laiks domāt , kā rīkoties , jo cilvēkam apstājās sirds . Abi ar vēl vienu dakteri ņēmās kādas desmit minūtes elpinot mute mutē un darot sirds masāžu , līdz atsteidzās reanimācijas brigāde . Diemžēl pacients nomira , bet tā , kā situācija notika slimnīcā un vajadzēja rakstīt paskaidrojumus , nelaiķim tūlīt tika veikta asins analīzes , kuras pēc divdesmit minūtēm uzrādīja , ka mirušam cilvēkam ir bijis strutainais meningīts ! Vienīgais , ko varēja abi dakteri izdomāt , lai sevi glābtu no infekcijas , bija Spirts , ko abi arī iedzēra un veselu pudeli . Kad jau abi bija galīgi pillā , iezvanījās telefons un māsiņa mazliet žāvādamās , jo nakts maiņā nebija gulējusi , dakteriem atvainojās par kļūdaino paziņojumu . Šim pacientam ir bijusi sirds problēma , bet to ar strutaino meningītu jau naktī esot aizveduši projām . Tas tā , bet , ja ātrās medicīnas palīdzības dienests uzdod provocējošus jautājumus , par to , vai apmaksāsiet nepamatotu palīdzības izsaukumu , jums jāatbild ir atbilstoši savām iespējām - Jūs savu pienākumu esiet izpildījis un piezvanījis NMPD . Par to , kādā stāvoklī atrodas cietušais subjekts , jūs nevariet spriest , jo jums nav vajadzīgās kompetences līmenis un tamdēļ arī maksa par nepamatotu izsaukumu ir nevietā . Ja NMPD uzskata , ka viņiem ir jābrauc , lai to dara , bet ja negrib , lai nebrauc . Ja cilvēks nesaņems medicīnisko palīdzību un būs skumjas beigas notikumam , tad visa Atbildība gulsies uz NMPD darbiniekiem , kuri nebūs nosūtījuši medicīnas palīdzību ! Ja variet gaidīt brigādi , tad tikai tamdeļ , lai palīdzētu ātrāk atrast palīdzības gaidošā cilvēka atrašanās vietu . Medicīnas darbinieki nedrīkst jūs aizturēt un kad brigade ir klāt , jūs variet iet projām !
  Сообщить редактору Ответить
  • Vārdnīca 08.08.2019 13:37
   Paldies par viedokli. Noderēs. Par Jūsu draugu (vai Jūs pašu?) - nevar saprast, vai smieties vai raudāt. Bet stāsts ir ļoti kolorīts. Lai viņam (viņiem) laba veselība un vairs negadās tādās situācijās iekulties.
   Сообщить редактору
  • Вступить в дискуссию
Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība 5 stundu «pratināšana»: par ko domnieki tik ilgi tincināja Burovu?

Rīgas domes deputāti šodien ārkārtas sēdē aptuveni piecas stundas iztaujāja «Gods kalpot Rīgai» (GKR) Rīgas mēra amata kandidātu Oļegu Burovu, bet pievakarē ķērās arī pie partijas «Latvijas attīstībai» (LA) mēra amata kandidāta Viestura Zepa uzklausīšanas, kas gan ilga vien 15 minūtes.

Ekonomika Itālijas «Lidl» — «spirķiks» par 13 eiro litrā. Latvieši neizpratnē

Izrādās veikalu ķēdē «Lidl», kura nu ienāk arī Latvijā, Itālijā nopērkams tīrs spirts litrīgās pudeles — gluži kā pie mums 90-gadu pirmajā pusē pat diennakts kioskos uz ielas un vēl salīdzinoši nesen nelegāli — Rīgas centrāltirgū.

Sabiedrība Prezidents Levits izteicies par sabiedrisko mediju finansēšanu

Latvijā jāatrod mehānisms, kā nodrošināt pastāvīgu finansējumu sabiedriskajiem medijiem, lai tas nebūtu atkarīgs no politiskās situācijas un nepadarītu medijus ietekmējamus, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Valsts prezidents Egils Levits.

Ekonomika «Rimi» sāk ieviest pirmos pašapkalpošanās skenerus. Kā jāiepērkas?

Mazumtirdzniecības tīkla «Rimi» veikalā Krišjāņa Valdemāra ielā 112, Rīgā, atklāta Latvijā pirmā pašapkalpošanās skeneru sistēma, lat.bb.lv informēja uzņēmums. Sistēma piedāvājot ātrāko iepirkšanās risinājumu lielāka pirkumu skaita gadījumā.

Ekonomika Paiders: «Pilsoņi, esiet modri — Eiropā gaida dramatisku krīzi!»

No augusta sākuma Dānijas trešā lielākā banka «Jyske Bank» sākusi izsniegt hipotekāros kredītus uz 10 gadu termiņu ar negatīvu, —0,5 procentu lielu kredīta likmi gadā. Šo tendenci «Neatkarīgajā Rīta Avīzē» analizē žurnālists Juris Paiders.

Pasaule Vētru dēļ Vācijā kavēta dzelzceļa un automašīnu satiksme

Vētrās Vācijas dienvidos un centrālajā daļā no zemes izrauti koki un pārrautas elektropārvades līnijas, tādēļ kavēta dzelzceļa un autoceļu satiksme.

Sabiedrība Lembergam «spīd» valsts apmaksāts advokāts

Ja smagos noziegumos apsūdzētais Ventspils mērs Aivars Lembergs («Latvijai un Ventspilij») līdz trešdienai nenoslēgs vienošanos ar kādu advokātu, tad tiesa vērsīsies pie Latvijas Zvērinātu advokātu padomes, lai tā piešķirtu viņam valsts nodrošinātu aizstāvi, šodien notikušajā tiesas sēdē paziņoja tiesnese Irīna Jansone.

Ekonomika Izsolē pārdos Rankas pamatskolu; nopirkt var jebkurš

Gulbenes novada pašvaldība septembrī izsolē pārdos Rankas pamatskolu, liecina paziņojums pašvaldības mājaslapā.

Sabiedrība Līdz nāvei piekautā krāslavieša lieta: veiks pārbaudi par mediķu rīcību

Veselības inspekcija (VI) veiks pārbaudi par mediķu rīcību saistībā ar palīdzības sniegšanu Krāslavā smagi piekautajam un vēlāk slimnīcā mirušajam vīrietim, informēja iestādes pārstāve Saiva Luste.