• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Zelenskim ir skaidra Ukrainas miera formulu, to viņš izklāsta ANO 

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
BB.LV 09:55, 22.09.2022

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, trešdien uzrunājot ANO Ģenerālo asambleju, izklāstīja Ukrainas miera formulas piecus punktus, uzsverot, ka tā ir Krievijai labi zināmā nozieguma un soda formula.


Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Visi pieci mūsu formulas punkti - sods par agresiju, dzīvības aizsargāšana, drošības un teritoriālās vienotības atjaunošana, drošības garantijas un apņēmība sevi aizsargāt -, tā ir nozieguma un soda formula, kas ir labi zināma Krievijai," sacīja Ukrainas prezidents.

Vienīgais, kā nav šajā formulā tā ir neitralitāte, uzsvēra Zelenskis.

"Kas runā par neitralitāti, kad apdraudētas ir cilvēciskās vērtības un miers, tad ar to domā kaut ko citu. Viņi runā par vienaldzību. Šeit katrs ir par sevi - lūk, ko viņi saka," skaidroja prezidents.

Tieši tas rada nosacījumus karam, viņš piebilda.

"Tas ir jālabo, lai radītu nosacījumus mieram," sacīja Zelenskis, piebilstot, ka Ukrainas formula ir universāla.

"Ukraina grib mieru. Eiropa grib mieru. Pasaule grib mieru. Un mēs esam ieraudzījuši, ka ir tikai viens, kas grib karu," sacīja prezidents, uzsverot, ka mēs "neļausim šim subjektam valdīt pār mums".

Zelenskis arī aicināja ANO dalībvalstis atzīt Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

"Mums beidzot jāatzīst Krievija par terorismu atbalstošu valsti visos līmeņos visās valstīs, kuras ievēro miera un cilvēka dzīvības aizsardzības vērtības. Juridiski, politiski. Ja nav juridiskā mehānisma, var pieņemt politisko lēmumu parlamentos. Tas ir fundaments globālās drošības atjaunošanai," sacīja Ukrainas prezidents.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Krievija neprasīs izdot aizbēgušos pilsoņus

Maskava nelūgs Kazahstānai, Gruzijai un citām ārvalstīm izdot Krievijas pilsoņus, kas tur patvērušies, bēgot no mobilizācijas, pavēstīja Krievijas Aizsardzības ministrija.

Pasaule Gruzijā katru dienu ierodas 10 000 Krievijas pilsoņu

Gruzijā dienā ierodas aptuveni 10 000 Krievijas pilsoņu, kas bēg no iesaukšanas Krievijas armijā, paziņojušas Gruzijas amatpersonas.

Pasaule ES plāno Krievijai noteiks jaunas sankcijas par pseidoreferendumiem

Eiropas Savienība (ES) noteiks sankcijas pseidoreferendumu organizētājiem Krievijas okupētajā Ukrainas daļā, otrdien pavēstīja ES augstā ārlietu pārstāvja Žuzepa Borela preses sekretārs Peters Stano.

Pasaule Ukraina iznīcinājusi trīs irāņu bezpilota lidaparātus

Ukrainas Jūras spēku pretgaisa aizsardzība otrdien notriekusi trīs irāņu bezpilota lidaparātus, ko Krievijas armija izmantoja uzbrukumiem Mikolajivas apgabalā, vietnē "Telegram" paziņojuši Ukrainas Gaisa spēki.

Lasiet arī

Sabiedrība Reģionu autobusi pirmajā pusgadā pārvadājuši par 38,5% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem pirmajā pusgadā pārvadāti 10,22 miljoni pasažieru, kas ir par 38,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.

Sabiedrība Vakar ceļu satiksmes negadījumos cietuši 15 cilvēki

Vakar Latvijā reģistrēti 115 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 15 cilvēki, informēja Valsts policija.

Sabiedrība Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņā iekļauts kokaīna karalis no Latvijas

Šodien Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkls (ENFAST) ar Eiropas Savienības tiesībaizsardzības aģentūras ("Europol") atbalstu sācis 2022. gada Eiropas Savienībā meklētāko noziedznieku kampaņu, kurā iekļauts kokaīna realizētājs no Latvijas Romāns Ivančuks.