• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Narvā un apkārtnē no publiskās telpas aizvākti pieminekļi ar padomju simboliku

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 12:53, 17.08.2022

Igaunijas ziemeļaustrumu pilsētā Narvā un tās apkārtnē atbilstoši valdības lēmumam otrdien no publiskās telpas aizvākti pieminekļi ar padomju simboliku, vēsta Igaunijas valdības preses dienests.


Avots: delfi.ee

Narvas pievārtē demontēts Otrā pasaules kara laika padomju tanks "T-34", kas pildīja pieminekļa funkcijas. Tas aizvests uz Igaunijas Kara muzeju Vīmsi pie Tallinas.

Policija paziņoja, ka aizturējusi astoņus cilvēkus, kuri tanka pārvietošanas laikā aicinājuši citus vardarbīgi pretoties valdības lēmuma izpildei.

Pie vietas, kur atradās tanks, otrdienas vakarā sapulcējās apmēram 200 cilvēku. Daudzi vietā, kur atradās piemineklis, nolika ziedus, taču situācija bija mierīga, no notikuma vietas ziņoja Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas ERR reportieris.

Padomju tanks "T-34" Narvas pievārtē uz postamenta bija novietots Narvas upes krastā vietā, kur 1944.gada jūlijā upi šķērsoja uzbrūkošais padomju karaspēks. Piemineklis tika atklāts 1970.gadā.

No publiskās telpas aizvāktas arī divas piemiņas plāksnes, kas atradās Pētera laukumā Narvas centrā, piemineklis sarkanarmiešiem parkā pie pils un piemiņas zīme jaunākajam leitnantam Igoram Grafovam Vazas ciemā. Narva-Jēsū aizvākts piemineklis "Trīs durkļi" un piemineklis padomju karaspēka desantam pie Merikilas ciema.

Savukārt uzraksti uz brāļu kapa, kas atrodas starp Narvas upi un Viktorijas bastionu, nomainīti pret neitrāliem.

Lēmumu par padomju pieminekļu aizvākšanu Narvā, kur vairāk nekā 80% iedzīvotāju ir krievvalodīgie, un tās apkārtnē Igaunijas valdība pieņēma otrdienas rītā. Lēmums bija jāpieņem valdībai, jo pilsētas dome atteicās izskatīt šo jautājumu.

Premjerministre Kaja Kallasa pieminekļu pārvietošanu nodēvēja par vērienīgu operāciju, kas noritējusi mierīgi.

"Ņemot vērā, cik ātri Narvā pieauga ar padomju pieminekļiem saistītā spriedze, valdībai bija jārīkojas ātri sabiedriskās kārtības un iekšējās drošības interesēs," uzsvēra Kallasa.

Augusta sākumā Igaunijas valdība nolēma visās publiskajās vietās demontēt padomju pieminekļus. Valstī ir vairāki simti tādu objektu.

Igaunijas vēsturē iegājusi tā dēvētā Bronzas nakts - 2007.gada 27.aprīlis, kad Tallinā notika nekārtības saistībā ar padomju karavīriem veltītā pieminekļa, tā dēvētā Bronzas kareivja, pārvietošanu no pilsētas centra uz karavīru kapsētu. Toreiz divas naktis ilgušajos krievvalodīgo jauniešu nemieros gāja bojā viens cilvēks - Krievijas pilsonis Dmitrijs Gaņins -, bet 1200 tika aizturēti.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Putins okupēto Ukrainas reģionu iedzīvotājus pasludina par Krievijas pilsoņiem

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien svinīgā ceremonijā Kremlī paziņoja, ka Ukrainas Donbasa "republiku" un okupēto Hersonas un Zaporižjas apgabalu daļu iedzīvotāji uz visiem laikiem kļūst par Krievijas pilsoņiem.

Pasaule ES valstis provizoriski vienojas par jaunām sankcijām Krievijai

Eiropas Savienības (ES) valstis panākušas provizorisku vienošanos par astoto sankciju paketi pret Krieviju, kas tai tiks notikta par pilna apjoma karu pret Ukrainu, piektdien ziņu aģentūrai "Reuters" apliecināja trīs avoti diplomātu aprindās.

Pasaule ISW: Ukraiņi pabeiguši Limanas ielenkšanu

Ukrainas armija ceturtdienas vakarā, šķiet, pabeigusi Doneckas apgabala Limanas rajonā esošā Krievijas karaspēka grupējuma aplenkšanu, un gadījumā, ja krievi nespēs pievest papildspēkus, ukraiņi varētu pilsētu ieņemt, piektdien atzinis ASV Kara pētniecības institūts (ISW).

Pasaule Lielbritānijā "Royal Mail" darbinieki streikos 48 stundu garumā

Lielbritānijas pasta pakalpojumu kompānijas "Royal Mail" darbinieki piektdien sāka 48 stundu streiku, pieprasot atalgojuma palielināšanu.

Lasiet arī

Sabiedrība Madonā no novembra ūdens tarifi pieaugs par 23%

SIA "Madonas ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no 1. novembra pieaugs par 23% - līdz 3,53 eiro par kubikmetru, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētais Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes lēmums.

Sabiedrība Mūžībā devusies mākslas kolekcionāre, uzņēmēja Dina Zuzāne

Piektdien mūžībā devusies Andreja Žagara kultūras attīstības fonda valdes locekle, mākslas un mūzikas mecenāte Dina Zuzāne, aģentūru LETA informēja Andreja Žagara kultūras attīstības fondā.

Pasaule Ukrainas armija likvidējusi kārtējo iebrucēju ielikteni

Ukrainas armija likvidējusi kārtējo krievu okupācijas administrācijas amatpersonu - Hersonas apgabala okupācijas iestāžu vadītāja vietnieku Alekseju Kateriņičevu, piektdiena ziņo krievu mediji.