• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Šrēders iesūdzējis tiesā Vācijas parlamentu par privilēģiju atņemšanu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 13:16, 12.08.2022

Bijušais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders, kurš izpelnījies kritiku par ciešajām saitēm ar Krieviju, iesūdzējis tiesā Vācijas parlamentu par vairāku bijušā kanclera privilēģiju atņemšanu, ziņu aģentūrai DPA atklājis viņa advokāts.78 gadus vecais Šrēders sūdzībā Berlīnes Administratīvajā tiesā pieprasījis, lai viņam atdod biroju parlameta ēkā, kas viņam tika atņemts maijā.

Vācijas parlamenta budžeta komiteja maijā nolēma, ka Šrēderam jāatsakās no tiesībām uz biroju Bundestāgā, bet viņš varēs saglabāt pensiju un personīgo apsardzi.

Šrēdera juristi apgalvo, ka parlamenta budžeta komitejas lēmums samazināt finansējumu Šrēdera birojam parlamentā un galu galā slēgt to bijis nelikumīgs, liecina DPA rīcībā nonākušais juridiskās firmas paziņojums.

Tiek apgalvots, ka Šrēders vairs nepilda "atlikušos oficiālos pienākumus", bet nav paskaidrots, kādi ir šie pienākumi un kā tiek noteikts, vai tie tiek pildīti, kā arī nav noteikts, kāda procedūra šajā saistībā ir jāievēro, teikts juridiskās firmas paziņojumā.

Šrēders, kurš bija Vācijas kanclers no 1998.gada līdz 2005.gadam, ticis plaši kritizēts par augstu amatu ieņemšanu Krievijas energokompānijās, un tikai pēc liela sabiedrības spiediena viņš maijā atteicās no Krievijas enerģētikas kompānijas "Rosņeftj" padomes priekšsēdētāja krēsla.

Vēlāk Šrēders arī paziņoja, ka neieņems amatu Krievijas gāzes koncerna "Gazprom" direktoru padomē, kuram viņš bija izvirzīts.

Taču nesenā intervijā privātajai raidorganizācijai RTL/ntv Šrēders kārtējo reizi atteicās distancēties no Krievijas prezidenta Vladimira Putina.

Tomēr Vācijas sociāldemokrātu (SPD) arbitrāžas komiteja pirmdien atzina, ka Šrēderu nav pamata izslēgt no partijas.

Šrēders neesot pārkāpis partijas statūtus, sadarbojoties ar Putinu un ieņemot amatus Krievijas valsts uzņēmumos, paziņoja SPD Hannoveres nodaļa, kuras biedrs ir bijušais kanclers.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Putins okupēto Ukrainas reģionu iedzīvotājus pasludina par Krievijas pilsoņiem

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien svinīgā ceremonijā Kremlī paziņoja, ka Ukrainas Donbasa "republiku" un okupēto Hersonas un Zaporižjas apgabalu daļu iedzīvotāji uz visiem laikiem kļūst par Krievijas pilsoņiem.

Pasaule ES valstis provizoriski vienojas par jaunām sankcijām Krievijai

Eiropas Savienības (ES) valstis panākušas provizorisku vienošanos par astoto sankciju paketi pret Krieviju, kas tai tiks notikta par pilna apjoma karu pret Ukrainu, piektdien ziņu aģentūrai "Reuters" apliecināja trīs avoti diplomātu aprindās.

Pasaule ISW: Ukraiņi pabeiguši Limanas ielenkšanu

Ukrainas armija ceturtdienas vakarā, šķiet, pabeigusi Doneckas apgabala Limanas rajonā esošā Krievijas karaspēka grupējuma aplenkšanu, un gadījumā, ja krievi nespēs pievest papildspēkus, ukraiņi varētu pilsētu ieņemt, piektdien atzinis ASV Kara pētniecības institūts (ISW).

Pasaule Lielbritānijā "Royal Mail" darbinieki streikos 48 stundu garumā

Lielbritānijas pasta pakalpojumu kompānijas "Royal Mail" darbinieki piektdien sāka 48 stundu streiku, pieprasot atalgojuma palielināšanu.

Lasiet arī

Sabiedrība Madonā no novembra ūdens tarifi pieaugs par 23%

SIA "Madonas ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no 1. novembra pieaugs par 23% - līdz 3,53 eiro par kubikmetru, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētais Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes lēmums.

Sabiedrība Mūžībā devusies mākslas kolekcionāre, uzņēmēja Dina Zuzāne

Piektdien mūžībā devusies Andreja Žagara kultūras attīstības fonda valdes locekle, mākslas un mūzikas mecenāte Dina Zuzāne, aģentūru LETA informēja Andreja Žagara kultūras attīstības fondā.

Pasaule Ukrainas armija likvidējusi kārtējo iebrucēju ielikteni

Ukrainas armija likvidējusi kārtējo krievu okupācijas administrācijas amatpersonu - Hersonas apgabala okupācijas iestāžu vadītāja vietnieku Alekseju Kateriņičevu, piektdiena ziņo krievu mediji.