• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Ņujorkā sadurts slavenais rakstnieks Salmans Rušdi (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 20:49, 12.08.2022

Ņujorkas štatā piektdien noticis uzbrukums pazīstamajam britu rakstniekam Salmanam Rušdi, kura romāns "Sātaniskās vārsmas" savulaik izsauca tādu islāmistu sašutumu, ka autoram nāves draudu dēļ nācās slēpties.Uzbrukuma brīdī Rušdi atradās uz skatuves Šatokua institūtā, kur grasījās uzstāties ar runu.

Aculiecinieki vēsta, ka brīdi, kad pasākuma vadītājs auditoriju iepazīstināja ar rakstnieku, uz skatuves uzskrējis kāds vīrietis, kurš Rušdi sadūris.

Policija apstiprinājusi, ka rakstnieks ticis sadurts kaklā.

Citi zālē esošie cilvēki arī metušies uz skatuvi, lai rakstniekam palīdzētu, un uzbrucēju pievārējuši. Pēc tam uzbrucējs nogādāts policijas iecirknī.

Rušdi ar helikopteru nogādāts vietējā slimnīcā, taču par viņa stāvokli pagaidām ziņu nav.

Par savu romānu "Pusnakts bērni", kas tikai Lielbritānijā pārdots miljons eksemplāros un arī latviešu valodā piedzīvojis divus izdevumus, Rušdi 1981. gadā saņēma Bukera prēmiju.

Taču viņa 1988.gada romāns "Sātaniskās vārsmas", kas, tāpat kā daudzi citi rakstnieka sacerējumi, lasāms arī latviešu valodā, daļā musulmaņu izsauca milzu sašutumu, jo, viņuprāt, tas bija zaimojošs pret pravieti Muhamedu.

Toreizējais Irānas augstākais vadītājs ājatolla Homeinī izdeva fatvu par Rušdi nogalināšanu.

Par rakstnieka galvu islāmisti izsludināja atlīdzību, kas joprojām ir spēkā.

Pats Rušdī ir ateists, lai gan dzimis indijā nepraktizējošu musulmaņu ģimenē.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule ES valstis provizoriski vienojas par jaunām sankcijām Krievijai

Eiropas Savienības (ES) valstis panākušas provizorisku vienošanos par astoto sankciju paketi pret Krieviju, kas tai tiks notikta par pilna apjoma karu pret Ukrainu, piektdien ziņu aģentūrai "Reuters" apliecināja trīs avoti diplomātu aprindās.

Pasaule ISW: Ukraiņi pabeiguši Limanas ielenkšanu

Ukrainas armija ceturtdienas vakarā, šķiet, pabeigusi Doneckas apgabala Limanas rajonā esošā Krievijas karaspēka grupējuma aplenkšanu, un gadījumā, ja krievi nespēs pievest papildspēkus, ukraiņi varētu pilsētu ieņemt, piektdien atzinis ASV Kara pētniecības institūts (ISW).

Pasaule Lielbritānijā "Royal Mail" darbinieki streikos 48 stundu garumā

Lielbritānijas pasta pakalpojumu kompānijas "Royal Mail" darbinieki piektdien sāka 48 stundu streiku, pieprasot atalgojuma palielināšanu.

Pasaule Viesuļvētra Floridā laupījusi vairāku cilvēku dzīvības

Viesuļvētra "Īens" nodarījusi plašus postījumus un laupījusi vairāku cilvēku dzīvības Floridā, taču konkrēts bojāgājuši skaits vēl nav zināms. ASV prezidents Džo Baidens izteicies, ka "Īens" varētu būt letālākā vētra Floridas vēsturē.

Lasiet arī

Sabiedrība Mūžībā devusies mākslas kolekcionāre, uzņēmēja Dina Zuzāne

Piektdien mūžībā devusies Andreja Žagara kultūras attīstības fonda valdes locekle, mākslas un mūzikas mecenāte Dina Zuzāne, aģentūru LETA informēja Andreja Žagara kultūras attīstības fondā.

Pasaule Ukrainas armija likvidējusi kārtējo iebrucēju ielikteni

Ukrainas armija likvidējusi kārtējo krievu okupācijas administrācijas amatpersonu - Hersonas apgabala okupācijas iestāžu vadītāja vietnieku Alekseju Kateriņičevu, piektdiena ziņo krievu mediji.

Sabiedrība Krievijas vēstniekam Latvijā izteikts protests

Krievijas vēstniekam Latvijā Mihailam Vaņinam Ārlietu ministrija iesniegusi protesta notu saistībā ar Krievijas īstenoto okupēto Ukrainas teritoriju prettiesisko aneksiju, aģentūru LETA informēja ministrijā.