• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Krievija pašlaik ir lielākais drauds Eiropai - ASV aizsardzības ministrs

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 22:19, 10.08.2022

Krievija pašlaik ir lielākais drauds Eiropai, trešdien Rīgā žurnālistiem uzsvēra ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins, kurš ieradies vizītē Latvijā.


Avots: LETA

Ostins uzsvēra, ka ASV vienmēr iestāsies par Latvijas brīvību un tās teritoriālo nedalāmību. Tieši tāpēc ir svarīgi palīdzēt Ukrainai, lai tā uzvar karā pret Krieviju.

"Krievija ir izvēlējusies agresiju un karu. Tā nogalina Ukrainas civiliedzīvotājus, iznīcina svarīgo infrastruktūru," uzsver Ostins, papildinot, ka Krievija pašlaik ir lielākais drauds Eiropai.

ASV ministrs vērtēja, ka Krievijas iebrukums Ukrainā ir padarījis NATO par spēcīgāku. Arī Somijas un Zviedrijas iestāšanās NATO turpinās palielināt drošību reģionā.

Vienlaikus politiķis pauda nostāju, ka Krievijai NATO nav jāuztver kā drauds, jo NATO ir aizsardzības alianse. Tomēr "Krievijai ir svarīgi saprast, ka jebkurš uzbrukums NATO dalībvalstij automātiski nozīmēs karu pret visu NATO", atgādināja Ostins.

Ostins norādīja, ka ASV kopā ar sabiedrotajiem dara daudz, lai Ukraina šajā kara uzvarētu. ASV katru nedēļu apspriež ar Ukrainu vajadzīgos ieročus un kara gaitu, lai izprastu, kādi ieroči ir nepieciešami. "Mēs turpināsim palīdzēt Ukrainai nogādājot spēcīgus ieročus, kuri ir parādījuši, ka tie ir efektīvi karā pret Krieviju un mēs to darīsim tik ilgi, cik tas būs nepieciešams," uzsvēra Ostins.

Savukārt Latvijas Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) norādīja, ka Latvija novērtē draudzību starp abām valstīm. Tikšanās laikā tika apspriesti vairāki jautājumi, tai skaitā Krievijas agresija Ukrainā, kā arī iespējas NATO drošības stiprināšanai.

ASV vienmēr ir bijusi tuva Baltijas valstīm un arī pašlaik sadarbības potenciāls nav sasniedzis savu augstāko punktu.

Pabriks arī norādīja, ka kaimiņvalsts Baltkrievija ir jāuztver kā drauds Ukrainai, jo to "nevar uztvert kā suverēnu valsti". Ministrs uzskata, ka Baltkrievija ir zaudējusi savu neatkarību un tā ir jāskata ka daļa no agresorvalsts.

Šī ir Ostina pirmā vizīte Latvijā, turklāt pirmā ASV aizsardzības ministra vizīte Latvijā kopš valsts iestājās NATO 2004.gadā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Putins okupēto Ukrainas reģionu iedzīvotājus pasludina par Krievijas pilsoņiem

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien svinīgā ceremonijā Kremlī paziņoja, ka Ukrainas Donbasa "republiku" un okupēto Hersonas un Zaporižjas apgabalu daļu iedzīvotāji uz visiem laikiem kļūst par Krievijas pilsoņiem.

Pasaule ES valstis provizoriski vienojas par jaunām sankcijām Krievijai

Eiropas Savienības (ES) valstis panākušas provizorisku vienošanos par astoto sankciju paketi pret Krieviju, kas tai tiks notikta par pilna apjoma karu pret Ukrainu, piektdien ziņu aģentūrai "Reuters" apliecināja trīs avoti diplomātu aprindās.

Pasaule ISW: Ukraiņi pabeiguši Limanas ielenkšanu

Ukrainas armija ceturtdienas vakarā, šķiet, pabeigusi Doneckas apgabala Limanas rajonā esošā Krievijas karaspēka grupējuma aplenkšanu, un gadījumā, ja krievi nespēs pievest papildspēkus, ukraiņi varētu pilsētu ieņemt, piektdien atzinis ASV Kara pētniecības institūts (ISW).

Pasaule Lielbritānijā "Royal Mail" darbinieki streikos 48 stundu garumā

Lielbritānijas pasta pakalpojumu kompānijas "Royal Mail" darbinieki piektdien sāka 48 stundu streiku, pieprasot atalgojuma palielināšanu.

Lasiet arī

Sabiedrība Madonā no novembra ūdens tarifi pieaugs par 23%

SIA "Madonas ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no 1. novembra pieaugs par 23% - līdz 3,53 eiro par kubikmetru, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētais Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes lēmums.

Sabiedrība Mūžībā devusies mākslas kolekcionāre, uzņēmēja Dina Zuzāne

Piektdien mūžībā devusies Andreja Žagara kultūras attīstības fonda valdes locekle, mākslas un mūzikas mecenāte Dina Zuzāne, aģentūru LETA informēja Andreja Žagara kultūras attīstības fondā.

Pasaule Ukrainas armija likvidējusi kārtējo iebrucēju ielikteni

Ukrainas armija likvidējusi kārtējo krievu okupācijas administrācijas amatpersonu - Hersonas apgabala okupācijas iestāžu vadītāja vietnieku Alekseju Kateriņičevu, piektdiena ziņo krievu mediji.