• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Vairāk nekā 50 Ukrainas bēgļu atteikušies pamest Rīgu; 6 nosūtīti uz Gulbeni

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 12:07, 02.07.2022

Šodien seši no Rīgas atbalsta centrā reģistrētajiem Ukrainas iedzīvotājiem nogādāti Gulbenē, bet vēl vairāk nekā 50 atteikušies pamest Rīgu, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē.


Avots: LETA

Kopumā līdz plkst.15 Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem pie Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vērsās 64 personas, starp tām astoņi bērni un divas ģimenes ar mājdzīvniekiem.

No 1.jūlija Rīgā jauni Ukrainas civiliedzīvotāji netiek izmitināti ne tūristu mītnēs, ne rīdzinieku pieteiktajos mājokļos, tādēļ VUGD meklē izmitināšanas vietas citās pašvaldībās.

Šodien sešas personas izmitinātas Gulbenē. Pārējie no izmitināšanas ārpus Rīgas ir atteikušies.

Šodien pagaidu izmitināšanas vietās tūristu mītnēs Rīgā bija izmitināti ap 1800 cilvēki. Tiem, kuriem beidzas valdības noteiktais 120 dienu periods, izmitināšanas vietas ir jāatstāj, taču pārējiem pajumti turpina nodrošināt pašvaldība.

No atsevišķām tūristu mītnēm cilvēki pakāpeniski tiek pārvietoti uz izmitināšanas vietām, kuras ir piedāvājušas pašvaldībai zemāku cenu.

Ukrainas bēgļus pakāpeniski plānots pārvietot uz iedzīvotāju pieteiktajiem mājokļiem, taču šobrīd šādu mājokļu skaits ir neliels, tāpēc rīdzinieki tiks aicināti reģistrēt izmitināšanas vietas vienotajā valsts sistēmā un pieteikties valsts garantētajai atlīdzībai.

Kā ziņots, nesaņemot atbalsta finansējumu, Rīga no 1.jūlija pārtrauc jaunu Ukrainas bēgļu izmitināšanu. Par to iepriekš preses konferencē informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Rīgas mērs uzsvēra, ka Rīgā ieradušies 16 600 bēgļu, kas ir par 3000 cilvēku vairāk, nekā noteikts nacionālajā bēgļu izmitināšanas plānā.

Kā iepriekš informēja Latvijas pašvaldību savienība, no šodienas, kad stājās spēkā samazinātais atbalsts par Ukrainas bēgļu izmitināšanu, cita mītnes vieta būs jāmeklē aptuveni 3000 bēgļu.

LPS norādīja, ka ne tikai Rīgā, bet arī daudzās citās pašvaldībās ir sasniegtas bēgļu izmitināšanas kvotas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Augsto elektrības cenu dēļ Vīnē ierobežos apgaismojumu

Pielāgojoties augošajām elektroenerģijas cenām, Vīnes pašvaldība nolēmusi ierobežot pilsētas apgaismojumu.

Pasaule Krievija pašlaik ir lielākais drauds Eiropai - ASV aizsardzības ministrs

Krievija pašlaik ir lielākais drauds Eiropai, trešdien Rīgā žurnālistiem uzsvēra ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins, kurš ieradies vizītē Latvijā.

Pasaule Maz ticams, ka Krievija vainos Ukrainu aviācijas bāzes apšaudē - eksperts

Maz ticams, ka Krievija vainos Ukrainu aviācijas bāzes apšaudē Krimā, sacīja Nacionālo bruņoto spēku kapteinis Jānis Slaidiņš.

Pasaule Harkivas apgabalā kopš kara sākuma nogalināti vairāk nekā 1000 civiliedzīvotāju

Kopš kara sākuma Krievijas bruņotie spēki Ukrainas Harkivas apgabalā nogalinājuši vairāk nekā 1000 civiliedzīvotāju, viņu vidū - 50 bērnu, pavēstījis Harkivas apgabala prokurors Oleksandrs Fiļčakovs.

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts aizsardzības dienestā plānots iesaukt arī dubultpilsoņus, taču katru gadījumu rūpīgi vērtēšot
Rīga, 14.aug., LETA. Valsts aizsardzības dienestā (VAD) plānots iesaukt arī Latvijas dubultpilsoņus, aģentūrai LETA atzina Aizsardzības ministrijā (AM).
Sabiedrība Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki
Rīga, 14.aug., LETA. Šodien un rītdien Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki.
Sabiedrība LNOB sāks jauno sezonu ar koncertu "Inga Kalna. Verdi"
Rīga, 14.aug., LETA. Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) šodien plkst.19 sāks jauno sezonu ar koncertu "Inga Kalna. Verdi", aģentūru LETA informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.