• Sandis,
  • Uldis,
  • Ulvis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Zelenskis pateicas Kariņam par Latvijas atbalstu Ukrainai

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 20:35, 22.06.2022

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis dienu pirms Eiropadomes sarunājies ar Latvijas Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV), pateicoties par Latvijas atbalstu piešķirt Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusu Ukrainai.


Avots: UNIAN

Mikroblogošanas vietnē "Twitter" Zelenskis atzīmē, ka šis lēmums ir svarīgs Ukrainai un visai Eiropai.

Tāpat prezidents ar Kariņu pārrunājis situāciju ar Ukrainas graudu eksportu.

LETA jau rakstīja, ka Kariņš 23.jūnijā un 24.jūnijā piedalīsies Eiropadomē, kur tiks lemts par ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), Latvijas galvenais mērķis Eiropadomē ir panākt ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai.

Tāpat Latvijas nostāja paredz, ka ES un tās dalībvalstīm jāturpina sniegt visa veida - finansiālo, humāno, materiālo - atbalstu Ukrainai.

Jau vēstīts, ka Ukrainas prezidents 28.februārī iesniedza pieteikumu Ukrainas dalībai ES, un saskaņā ar ES līgumiem 7.martā ES Padome lūdza Eiropas Komisijai (EK) sagatavot viedokli par Ukrainas pieteikumu.

17.jūnijā EK publicēja atzinumu par Ukrainas, Moldovas un Gruzijas pieteikumu dalībai ES, lai Eiropadomē pieņemtu lēmumu par šo valstu kandidātvalsts statusu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Pasaules bagātākie cilvēki gada pirmajā pusē zaudējuši 1,4 triljonus dolāru

500 pasaulē bagātākie cilvēki 2022.gada pirmajā pusē zaudējuši 1,4 triljonus dolāru, aplēsusi biznesa ziņu aģentūra "Bloomberg".

Pasaule Leiena aicina Ukrainu ātrāk veikt reformas cīņai pret korupciju

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena piektdien aicinājusi Ukrainas parlamenta deputātus ātrāk veikt reformas, lai apkarotu korupciju.

Pasaule Vairāk nekā 50 Ukrainas bēgļu atteikušies pamest Rīgu; 6 nosūtīti uz Gulbeni

Šodien seši no Rīgas atbalsta centrā reģistrētajiem Ukrainas iedzīvotājiem nogādāti Gulbenē, bet vēl vairāk nekā 50 atteikušies pamest Rīgu, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē.

Pasaule Boršča gatavošana Ukrainā ir apdraudēts kultūras mantojums - UNESCO

Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO) piektdien atzinusi boršča gatavošanas kultūru Ukrainā par apdraudētu nemateriālo kultūras mantojumu, kam nepieciešama steidzama aizsardzība.

Lasiet arī

Sabiedrība Brīvprātīgie vāks ziedojumus ukraiņu ģimenēm, klauvējot pie iedzīvotāju durvīm

Sestdien, 7.maijā, brīvprātīgie no studentu programmas "Southwestern Advantage" dažādās Latvijas apkaimēs vāks ziedojumus ukraiņu ģimenēm, kuras šobrīd uzturas Īslīces SOS bērnu ciematā, aģentūru LETA informēja programma "Southwestern Advantage Latvia" un Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija.

Sabiedrība Norisināsies simboliski saulespuķu stādīšanas pasākumi

Ikviens, kam rūp brīvība, demokrātija un atbalsts Ukrainas tautai, ir aicināts sēt vai stādīt saulespuķes, tādu aicinājumu pauž biedrība "Latvijas pilsoniskā alianse".

Ekonomika Baltijas valstis un Polija meklē jaunus loģistikas koridorus no Ukrainas

Baltijas valstis un Polija ir gatavas palīdzēt Ukrainai meklēt jaunus loģistikas virzienus, lai nodrošinātu tai iespēju eksportēt lauksaimniecības produktus, aģentūrai LETA norādīja satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) padomniece komunikācijas jautājumos Maija Rēna.