• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Eksperts: Aptuveni 50% darbinieku pasaulē būs nepieciešama pārkvalifikācija

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 15:34, 12.05.2022

Tuvākajā nākotnē aptuveni 50% darbinieku pasaulē būs nepieciešama pārkvalifikācija, ceturtdien konferencē "Future of Jobs 2022" sacīja Pasaules Ekonomikas foruma misijas, izglītības, prasmju un mācīšanās vadītājs Tils Leopolds.Vienlaikus vēl aptuveni 40% darbinieku mainīsies nepieciešamās amata prasmes, teica Leopolds.

Viņš informēja, ka pasaulē rodas arvien vairāk jaunu darbavietu un to skaits ir lielāks nekā izzūdošo darbavietu skaits. Leopolds uzsvēra, ka ne visas jaunās darbavietas ir saistītas ar tehnoloģijām, piemēram, tās tiek radītas tirdzniecībā, mārketingā, produktu izstrādē, veselības aprūpē un citās jomās.

Pasaules Ekonomikas forumā jau tuvākajā nākotnē starp svarīgākajām darbinieku prasmēm būs analītiskā domāšana, aktīvā mācīšanās, kompleksa problēmu risināšana, kritiskā domāšana, kā arī dažādu prasmju savienojumi, teica Leopolds.

Tāpat eksperts piebilda, ka pasaules uzņēmējdarbībā arvien būtiskākas kļūs investīcijas kvalifikācijas celšanā, tāpēc būtu jāveidojas globālai prasmju ekosistēmai, kurā cilvēki varēs uzlabot savas prasmes.

Savukārt ANO Starptautiskās darba organizācijas vecākais ekonomists Daniels Samāns sacīja, ka galvenā ietekme uz darba tirgū nepieciešamajām prasmēm līdz 2030.gadam būs digitalizācijai, demogrāfijai, globalizācijai un klimata pārmaiņām.

Klimata pārmaiņu ietekmē daudzviet pasaulē kļūs karstāks, bet uz Eiropu tas būtisku tiešo ietekmi vēl neatstās, pauda Samāns. Lielāku ietekmi radīšot sabiedrības novecošanās Eiropā un paralēli daudz jaunākas sabiedrības Āfrikā, Tuvajos Austrumos un Dienvidāzijā, kas veicinās darbaspēka migrāciju uz Eiropu.

Tāpat sabiedrības novecošanās veicinās daudz lielāku pieprasījumu pēc veselības aprūpes un sociālajiem darbiniekiem, tas veicinās senioru māju lielāku izplatību, kurām būs nepieciešami dažādi aprūpes un piegādes servisi, teica Samāns.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Veselības nozares eksperti: Pērtiķu baku izplatības riski ir ļoti zemi

Pastāv ļoti zemi riski, ka pērtiķu bakas plaši izplatīsies vispārējā sabiedrībā, un izplatību ir iespējams apturēt ārpus Centrālāfrikas un Rietumāfrikas valstīm, pirmdien paziņoja veselības nozares eksperti.

Pasaule ANO: Ukrainā kopš kara sākuma nogalināti 3930 civiliedzīvotāji

Ukrainā kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma sākuma nogalināti 3930 mierīgie iedzīvotāji, bet vēl 4532 cilvēki ievainoti, pirmdien paziņojis ANO augstākā cilvēktiesību komisāra birojs (OHCHR).

Pasaule Baidens: ASV ekonomikas recesija nav nenovēršama

ASV ekonomikas recesija nav nenovēršama, pirmdien paziņoja valsts prezidents Džo Baidens.

Pasaule Enerhodarā sprādzienā ievainots okupantu ieceltais mērs

Ukrainas Zaporižjas apgabalā svētdien sprādzienā smagi ievainots krievu okupantu ieceltais Enerhodaras mērs.

Lasiet arī

Pasaule Krievi pie Mikolajivas dzinuši cilvēkus mīnu laukā un apšāvuši izdzīvīvojušos

Krievijas karaspēks Mikolajivas apgabalā bija nosūtījis automobiļus ar civiliedzīvotājiem uz mīnu lauku, bet pēc tam apšāvis mīnu eksplozijā izdzīvojušos, pirmdien paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku Operatīvā pavēlniecība "Dienvidi".

Sabiedrība Rosina apsūdzēt vīrieti par trīs personu saduršanu Ķengaragā

Valsts policija rosinājusi prokuratūrai uzrādīt apsūdzību kādam vīrietim par trīs personu saduršanu pērn Rīgā, Ķengaragā, informēja Valsts policija.

Sabiedrība Pabriks ASV kongresmeņus aicina palielināt militāro atbalstu Latvijai

Pirmdien Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) tikās ar ASV Kongresa pārstāvjiem Donu Beikonu, Rubenu Gajego un Sāru Džeikobsu un aicināja palielināt ASV militāro atbalstu Latvijai.