• Anrijs,
  • Arkādijs
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Blinkens: ASV mērķis nav režīma maiņa Krievijā

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 16:27, 27.03.2022

ASV oficiālā nostāja, ka Vašingtonas stratēģija nav panākt režīma maiņu Krievijā vai kādā citā valstī, paliek nemainīga, apliecinājis ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.Šādi Blinkens, kas šobrīd ir vizītē Izraēlā, komentēja ASV prezidenta Džo Baidena vārdus par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Baidens sestdien sacīja, ka iebrukums Ukrainā ir Maskavas stratēģiska kļūda un ka Putins vairs nedrīkst palikt pie varas.

"Dieva vārdā, šis cilvēks nedrīkst palikt pie varas," sacīja ASV līderis.

Daudzi komentētāji Baidena vārdus saprata kā apliecinājumu tam, ka ASV mērķis ir panākt Putina atstādināšanu no varas.

Atbilstoši Blinkena skaidrojumam Baidens runājis par to, ka Putinam nedrīkst būt varas pār citām valstīm un ka viņam nav tiesību uz agresiju pret Ukrainu.

Iepriekš ar līdzīgu skaidrojumu klajā bija nācis Baltais nams.

Kā skaidroja Baltā nama pārstāvis, Baidena teiktais nenozīmē tiešu aicinājumu gāzt Putinu, bet gan neļaut viņam īstenot ietekmi pār kaimiņvalstīm.

"Prezidents gribēja pateikt, ka Putinam nedrīkst ļaut īstenot varu pār saviem kaimiņiem reģionā. Viņš nerunāja par Putina varu Krievijā vai režīma maiņu," sacīja Baltā nama amatpersona.

Runā, ar kuru Baidens uzstājās Varšavā, viņš ukraiņu pretestību krievu iebrukumam pielīdzināja antikomunistiskās pretestības kustības cīņai par brīvību, atzīstot, ka pasaulei jāgatavojas ilgai kaujai, kas to sagaida.

Runa ir par "dižo cīņu par brīvību, cīņu starp demokrātiju un autokrātiju, starp brīvību un apspiešanu, starp noteikumos balstītu kārtību un tādu, ko nosaka brutāls spēks," sacīja ASV prezidents.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Zelenskis: Ukrainas dalība G20 samitā ir atkarīga no Krievijas klātbūtnes

Ukrainas dalība G20 samitā, kas novembrī paredzēts Indonēzijā, būs atkarīga no militārās situācijas un no tā, vai samitā piedalīsies Krievija.

Pasaule Anglijā un Velsā krogu skaits sarucis līdz rekordzemam līmenim

Covid-19 pandēmijas un pieaugošo izmaksu rezultātā krogu skaits Anglijā un Velsā sarucis līdz vēl nepieredzēti zemam līmenim.

Pasaule Apšaude Kopenhāgenas iepirkšanās centrā - vismaz 3 nogalinātie (+VIDEO)

Pēc apšaudes vienā no Kopenhāgenas iepirkšanās centriem nogalināti trīs cilvēki, bet vēl trīs atrodas kritiskā stāvoklī, svētdienas vakarā apstiprinājis pilsētas policijas priekšnieks Sērens Tomasens.

Pasaule Sprādzienos Belgorodā vismaz 4 bojāgājušie, sagrautas ēkas

Krievijas pilsētā Belgorodā, kas atrodas apmēram 40 kilometrus no Ukrainas robežas, svētdien notikuši spēcīgi sprādzieni, kuros sagrautas ēkas un gājuši bojā četri cilvēki, bet vēl četri ievainoti, paziņojis Belgorodas apgabala gubernators Vjačeslavs Gladkovs.

Lasiet arī

Pasaule Reuters: ASV gatavo aizliegumu apkalpot Krievijas banku darījumus

Baltais nams sagatavojis pirmo sankciju paketi pret Krieviju, kas paredz aizliegt ASV finanšu iestādēm apkalpot lielo Krievijas banku darījumus, atsaucoties un anonīmiem avotiem vēstīja ziņu aģentūra "Reuters".

Pasaule ASV: Krievijā izveidoti saraksti ar nogalināmiem ukraiņiem

ASV brīdinājušas Apvienoto Nāciju organizāciju (ANO), ka to rīcībā ir informācija, ka Krievija ir izveidojusi sarakstus ar Ukrainas pilsoņiem, "kurus nogalinās vai nosūtīs uz nometnēm", liecina ziņu aģentūras AFP rīcībā nonākusi vēstule ANO cilvēktiesību komisārei.

Pasaule Baidens un Putins piekrīt samitam

ASV prezidents Džo Baidens un Krievijas prezidents Vladimirs Putins principiāli piekrituši piedalīties samitā, kas notiktu, ja Maskava neiebruks Ukrainā, pirmdien Baltais nams apstiprināja iepriekš Francijas prezidenta kancelejas paziņoto.