• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Puntulis:Bbūtiski veikt racionālu ierobežojumu mīkstināšanu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 17:16, 27.01.2022

Pēc ārkārtējās situācijas beigām ir būtiski veikt racionālu ierobežojumu mīkstināšanu, lai nozare spētu atsākt pēc iespējas pilnvērtīgāku ikdienas procesu virzībā uz Dziesmu un deju svētkiem 2023.gadā, svētku padomes sēdē norādīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Linda Ertmane, šodien Dziesmu un deju svētku padomes sēde tika skatīts jautājums par XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku repertuāra sagatavošanas iespējām valstī esošās epidemioloģiskās situācijas kontekstā. Sēdi vadīja padomes priekšsēdētājs Puntulis, piedalījās arī veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), Svētku norišu mākslinieciskie vadītāji un Dziesmusvētku biedrības pārstāvji.

LNKC, uzklausot Dziesmu un deju svētku kustības līderu, valstspilsētu un novadu virsdiriģentu un virsvadītāju, amatierkolektīvu vadītāju un pašvaldību kultūras darbinieku viedokļus, aicina no 1.marta pakāpeniski palielināt māksliniecisko kolektīvu dalībnieku skaitu mēģinājumos, lai zaļajā režīmā var darboties viss kolektīvs.

Vienlaikus LNKC rosina samazināt telpas kvadratūru līdz trīs kvadrātmetriem vienai personai vai zaļajā režīmā nenoteikt kvadratūru vienai personai, mēģinājuma laikā saglabājot divu metru distanci citam no cita, kā arī atļaut bērniem ar izglītības iestādes testiem darboties jaukta vecuma amatierkolektīvos, atjaunot iespēju koncertēt vairākiem kolektīviem kopā vienas pašvaldības ietvaros un atjaunot iespēju kolektīviem koncertēt citā pašvaldībā.

Pavļuts akcentēja, ka patlaban nav plānots pagarināt ārkārtas stāvokli pēc 28.februāra. Viņš atzīmēja, ka, norimstot "omikrona vētrai", ārkārtējo situāciju un arī drošības pasākumus pakāpeniski plānots atcelt.

"Ja vīruss nesagādās nepatīkamus pārsteigumus, mums jāsāk gatavoties drošai un brīvai vasarai. Tomēr tagad - "omikrona vētras" laikā - pats būtiskākais ir balstvakcinēties un ievērot noteiktās drošības prasības," norādīja ministrs.

Veselības ministrija darbu pie drošības pasākumu atcelšanas stratēģijas uzsākusi kopā ar citām nozaru ministrijām, tai skaitā arī ar Kultūras ministriju. Visi dziesmu svētku kustības ierosinājumi tiks skatīti Operatīvajā vadības grupā.

Jau ziņots, ka, bažījoties par Dziesmu un deju svētku koncertu kvalitatīvu norisi 2023.gadā, virsdiriģenti aicina politiķus pārskatīt spēkā esošos Covid-19 ierobežojumus amatiermākslas kolektīvu mēģinājumiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule ANO: Ukrainā kopš kara sākuma nogalināti 3930 civiliedzīvotāji

Ukrainā kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma sākuma nogalināti 3930 mierīgie iedzīvotāji, bet vēl 4532 cilvēki ievainoti, pirmdien paziņojis ANO augstākā cilvēktiesību komisāra birojs (OHCHR).

Pasaule Baidens: ASV ekonomikas recesija nav nenovēršama

ASV ekonomikas recesija nav nenovēršama, pirmdien paziņoja valsts prezidents Džo Baidens.

Pasaule Enerhodarā sprādzienā ievainots okupantu ieceltais mērs

Ukrainas Zaporižjas apgabalā svētdien sprādzienā smagi ievainots krievu okupantu ieceltais Enerhodaras mērs.

Pasaule SM plāno veidot komisijas Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu likvidācijai

Satiksmes ministrija (SM) plāno veidot komisijas Rīgas brīvostas pārvaldes un Ventspils brīvostas pārvaldes likvidācijas procesa nodrošināšanai, liecina SM sagatavotie rīkojuma projekti.

Lasiet arī

Sabiedrība Pabriks ASV kongresmeņus aicina palielināt militāro atbalstu Latvijai

Pirmdien Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) tikās ar ASV Kongresa pārstāvjiem Donu Beikonu, Rubenu Gajego un Sāru Džeikobsu un aicināja palielināt ASV militāro atbalstu Latvijai.

Pasaule Time ietekmīgāko personu simtniekā iekļauts gan Zelenskis, gan Putins

Gan Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, gan Krievijas prezidents Vladimirs Putins iekļauti ASV izdevuma "Time" katru gadu veidotajā pasaules ietekmīgāko cilvēku simtniekā.

Pasaule Vienīgais risinājums karam ir Ukrainas uzvara un Krievijas zaudējums - Kariņš

Vienīgais risinājums karam ir Ukrainas uzvara un Krievijas zaudējums, šodien pēc koalīcijas sanāksmes uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).