• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


No ES Solidaritātes fonda 19 valstīm izmaksāti 385,5 miljoni eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 12:15, 23.01.2022

Eiropas Komisija (EK) pabeigusi izmaksāt kopā gandrīz 385,5 miljonus eiro no Eiropas Savienības (ES) Solidaritātes fonda (ESSF) kā palīdzību 19 valstīm Covid-19 izraisītās veselības ārkārtējās situācijas pārvarēšanai, aģentūru LETA informēja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.Minētā summa izmaksāta papildus 132,7 miljoniem eiro, kas 2020.gadā pēc dalībvalstu lūguma no ESSF izmaksāti avansā. ESSF atbalstu tolaik lūdza 17 dalībvalstis un trīs kandidātvalstis: Austrija, Beļģija, Horvātija, Čehija, Igaunija, Francija, Vācija, Grieķija, Ungārija, Īrija, Itālija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Portugāle, Rumānija un Spānija; Albānija, Melnkalne un Serbija.

Pēc EK paustā, Covid-19 radītās veselības ārkārtējās situācijas kontekstā, aizsargājot sabiedrības veselību, finansiālais atbalsts no ESSF līdzekļiem tiek izmantots medicīniskajai palīdzībai, vakcīnu iepirkšanai, vakcinācijai un tās administrēšanai, individuālo aizsarglīdzekļu un medicīnisko ierīču iegādei, veselības aprūpes izmaksām, laboratoriskām analīzēm, ārkārtas atbalstam iedzīvotājiem un slimības profilakses, monitoringa un izplatību kontroles pasākumiem.

No kandidātvalstīm, kas bija lūgušas ESSF atbalstu, finansiālo atbalstu 2021.gada beigās saņēma Albānija un Melnkalne, savukārt Serbija ir iemaksu nolīguma parakstīšanas procesā un gaidāms, ka ESSF palīdzība tiks izmaksāta drīz pēc tam.

Ārkārtējā reaģēšana uz Covid-19 uzliesmojumu nozīmēja, ka 2020.gada martā ESSF tvērumā tika novirzītas arī nopietnas sabiedrības veselības situācijas.

2021.gada martā EK 17 dalībvalstu un trīs kandidātvalstu cīņai pret Covid-19 izraisīto ārkārtējo sabiedrības veselības situāciju ierosināja ESSF finansiālā atbalsta paketi gandrīz 530 miljonu eiro kopapmērā. Šo priekšlikumu ES Padome un Eiropas Parlaments apstiprināja 2021.gada 20.maijā.

Trīs kandidātvalstis pilnīgu pieteikumu uz ESSF atbalstu iesniedza 2020.gada jūnijā. 2021.gada vasarā EK pieņēma īstenošanas lēmumus par ESSF finansiālā ieguldījuma piešķiršanu saņēmējvalstīm. Saskaņā ar ESSF regulu ES valstis finansiālo atbalstu pārvalda "dalītā pārvaldībā", savukārt kandidātvalstīm ar EK jāparaksta iemaksu nolīgums.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Turcija bloķējusi Somijas un Zviedrijas uzņemšanu NATO

Turcijas bloķējusi sarunu uzsākšanu ar Somiju un Zviedriju par uzņemšanu NATO, trešdien aģentūrai DPA apstiprinājuši avoti aliansē.

Pasaule Par Z burta lietošanu uz gadu diskvalificēts krievu vingrotājs Kuļaks

Starptautiskā vingrošanas federācija (FIG) par kara simbolikas lietošanu uz vienu gadu diskvalificējusi Krievijas sportistu Ivanu Kuļaku.

Pasaule Somija un Zviedrija iesniedz pieteikumus dalībai NATO

Somija un Zviedrija trešdien iesniedza pieteikumus dalībai NATO.

Pasaule Ukrainas karaspēks vasarā varētu doties pretuzbrukumā visās frontēs

Ukrainas bruņotie spēki jūnija beigās vai jūlija sākumā varētu doties pretuzbrukumā Krievijas spēkiem visās frontēs, televīzijā paziņoja Ukrainas iekšlietu ministra ārštata padomnieks Rostislavs Smirnovs.

Lasiet arī

Pasaule Par EP priekšsēdi ievēlēta Roberta Metsola

Par Eiropas Parlamenta jauno priekšsēdētāju otrdien ievēlēta konservatīvo pārstāve Roberta Metsola.

Pasaule Leiena: ES ir laiks domāt par obligātu vakcināciju

Eiropas Savienībai (ES) ir laiks "domāt par obligātu vakcināciju" pret Covid-19, trešdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena, vienlaikus uzsverot, ka par to izlems dalībvalstu valdības.

Pasaule ES injicēti aptuveni 150 miljoni Covid-19 vakcīnu devu

Eiropas Savienībā (ES) injicēti aptuveni 150 miljoni Covid-19 vakcīnu devu, otrdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.