• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pasaules Veselības organizācija: Pandēmija nebūt nav beigusies

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 09:03, 19.01.2022 1

Covid-19 pandēmija nebūt nav beigusies, bet naratīvs, ka ar vīrusa omikrona paveidu nav saistīti nekādi riski, ir maldinošs, otrdien sacīja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss."Šī pandēmija nebūt nav beigusies," žurnālistiem PVO galvenajā mītnē Ženēvā sacīja Tedross. "Omikrons varbūt ir mazāk smags, bet naratīvs, ka tā ir viegla slimība, ir maldinošs," viņš sacīja. "Nekļūdieties - omikrons izraisa hospitalizāciju un nāvi, un arī mazāk smagi gadījumi pārpludina veselības iestādes."

Ir indikācijas, ka kulminācijas punkts Covid-19 gadījumu skaita pieaugumā, ko sekmēja omikrona izplatība, dažās valstīs ir jau pārvarēts, viņš sacīja.

Tas "dod cerību, ka sliktākais šajā vilnī ir aiz muguras, bet neviena valsts nav laukā no briesmām", norādīja PVO vadītājs.

Ir steidzami nepieciešams mazināt spiedienu, kādam ir pakļautas veselības sistēmas, it īpaši valstīs, kur vakcinācijas aptvere ir zema.

"Mēs joprojām varam būtiski samazināt patlabanējā viļņa ietekmi, daloties ar veselības instrumentiem un izmantojot tos efektīvi, un īstenojot sabiedrības veselības un sociālos pasākumus, par kuriem mēs zinām, ka tie darbojas."

Veselības eksperti brīdina, ka līdz ar Covid-19 plašo izplatību dažos reģionos pieaug varbūtība, ka var rasties jauni, bīstamāki vīrusa paveidi.

"Ar ārkārtīgo omikrona izplatību pasaules mērogā, visticamāk, parādīsies jauni paveidi," brīdināja Tedross.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Turcija bloķējusi Somijas un Zviedrijas uzņemšanu NATO

Turcijas bloķējusi sarunu uzsākšanu ar Somiju un Zviedriju par uzņemšanu NATO, trešdien aģentūrai DPA apstiprinājuši avoti aliansē.

Pasaule Par Z burta lietošanu uz gadu diskvalificēts krievu vingrotājs Kuļaks

Starptautiskā vingrošanas federācija (FIG) par kara simbolikas lietošanu uz vienu gadu diskvalificējusi Krievijas sportistu Ivanu Kuļaku.

Pasaule Somija un Zviedrija iesniedz pieteikumus dalībai NATO

Somija un Zviedrija trešdien iesniedza pieteikumus dalībai NATO.

Pasaule Ukrainas karaspēks vasarā varētu doties pretuzbrukumā visās frontēs

Ukrainas bruņotie spēki jūnija beigās vai jūlija sākumā varētu doties pretuzbrukumā Krievijas spēkiem visās frontēs, televīzijā paziņoja Ukrainas iekšlietu ministra ārštata padomnieks Rostislavs Smirnovs.

Lasiet arī

Sabiedrība Daugavpilī par automašīnas dedzināšanu apcietina recidīvistu

Pagājušajā nedēļā Daugavpilī pēc automašīnas stikla izsišanas un degoša šķidruma iemešanas tajā apcietināts kāds vīrietis, kas jau iepriekš tiesāts par dažādiem likumpārkāpumiem, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Sports Vītoliņš: Čehus jau pētījām; ko mēs labu un sliktu darījām pret norvēģiem

Latvijas valstsvienībai, stājoties pretī jebkuram pretiniekiem, pirmkārt, vajadzētu koncentrēties uz veiksmīgu spēli aizsardzībā, sarunā ar žurnālistiem norādīja valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Sabiedrība Represēto apvienība aicina Latviju atbrīvot no iekarotāju pieminekļiem

Latvijas Politiski represēto apvienība (LPRA) aicina Latviju atbrīvot "no iekarotāju pieminekļiem jeb varmāku pielūgsmes un mūsu pazemojuma simboliem", teikts šodien LPRA konferencē pieņemtajā rezolūcijā.