• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Kazahstānā atcelts ārkārtas stāvokļa režīms

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 13:54, 19.01.2022

Ārkārtas stāvokļa režīms, ko Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs 5.janvārī izsludināja, reaģējot uz valsti pārņēmušajiem protestiem un nekārtībām, pusnaktī noslēdzies arī tajos reģionos un pilsētās, kur tas vēl bija spēkā.Pusnaktī beidzies ārkārtas situācijas režīma termiņš galvaspilsētā Nursultanā, valsts lielākajā pilsētā Almati un piecos valsts apgabalos.

"Valsts līdz ar to atgriežas normālā dzīvē. Tiek atcelta uz ārkārtas stāvokļa laiku ieviestā komandantstunda un citi pagaidu ierobežojumi," pavēstīja prezidenta preses sekretārs Beriks Uali.

Ārkārtas stāvokļa režīmā pilsētās bija noteikta komandantstunda, visu diennakti tika veikta patrulēšana, bija noteikti pārvietošanās ierobežojumi, ieviesta virkne citu aizliegumu.

Atbilstoši Nacionālās drošības komitejas datiem terorisma draudu kritiskais "sarkanais" līmenis saglabājas Almati pilsētā, Almati apgabalā un Žambilas apgabalā.

Kā ziņots, protesti pret sašķidrinātās gāzes cenu straujo kāpumu sākās 2.janvārī Žanaezenā, valsts dienvidrietumos.

Taču nākamajās dienās protesti pārņēma visu Kazahstānu, un līdztekus ekonomiskajām prasībām sāka parādīties arī politiskās prasības. Protestētāji cita starpā pieprasīja eksprezidenta Nursultana Nazarbajeva un viņa klana pilnīgu aiziešanu no valsts vadības.

Ar lūgumu par Krievijas vadītās militārās alianses kontingenta izvietošanu Kazahstānas prezidents vērsās 5.janvāra vakarā, kad valdības spēki faktiski bija zaudējuši kontroli pār Kazahstānas lielāko pilsētu Almati.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Turcija bloķējusi Somijas un Zviedrijas uzņemšanu NATO

Turcijas bloķējusi sarunu uzsākšanu ar Somiju un Zviedriju par uzņemšanu NATO, trešdien aģentūrai DPA apstiprinājuši avoti aliansē.

Pasaule Par Z burta lietošanu uz gadu diskvalificēts krievu vingrotājs Kuļaks

Starptautiskā vingrošanas federācija (FIG) par kara simbolikas lietošanu uz vienu gadu diskvalificējusi Krievijas sportistu Ivanu Kuļaku.

Pasaule Somija un Zviedrija iesniedz pieteikumus dalībai NATO

Somija un Zviedrija trešdien iesniedza pieteikumus dalībai NATO.

Pasaule Ukrainas karaspēks vasarā varētu doties pretuzbrukumā visās frontēs

Ukrainas bruņotie spēki jūnija beigās vai jūlija sākumā varētu doties pretuzbrukumā Krievijas spēkiem visās frontēs, televīzijā paziņoja Ukrainas iekšlietu ministra ārštata padomnieks Rostislavs Smirnovs.

Lasiet arī