• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pabeigts ziņojums par Minskā nosēdināto "Ryanair" lidmašīnu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 19:42, 18.01.2022

ANO Civilās aviācijas organizācija (ICAO) pabeigusi ziņojumu par lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanu Minskā, pirmdien paziņojusi organizācija.ICAO maijā uzsāka "faktu noskaidrošanas izmeklēšanu" par incidentu ar reisa Atēnas-Viļņa lidmašīnu.

Pērnā gada 23.maijā pēc lidmašīnas nosēdināšanas Minskā tika aizturēti divi tās pasažieri - opozīcijas žurnālists Ramans Pratasevičs un viņa draudzene Sofija Sapega.

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko izpelnījās starptautisku nosodījumu par šādu "gaisa pirātismu", un vairākas valstis, tostarp ASV, Kanāda, Lielbritānija, kā arī Eiropas Savienība (ES) piemēroja Baltkrievijai sankcijas.

Visām 193 ICAO dalībvalstīm, tostarp 36 valstīm, kas veido organizācijas padomi, pirmdien bija iespējams iepazīties ar ziņojumu, paziņoja organizācija.

"Padomes pārstāvji oficiāli apsvērs visas turpmākās darbības, kas ICAO jāveic saistībā ar ziņojumā konstatēto, sanāksmē, kas pašlaik paredzēta 31.janvārī," paziņoja Monreālā bāzētā organizācija.

"Tajā dienā padome arī izskatīs Baltkrievijas lūgumu par to, ko valsts uzskata par nelikumīgiem ierobežojumiem vai sankcijām, kuras tai pēc notikuma ir noteikušas citas valstis un ES," paziņoja ICAO.

ICAO ziņojumu, kura publiskošana iepriekš tika atlikta, sastādīja ICAO eksperti navigācijā, gaisa drošībā, lidaparātu darbībā un starptautiskajās tiesībās, kas regulē gaisa satiksmi.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Mūrniece: Domājot par Ukrainu, domājam arī par Krimas tatāriem

Domājot par Ukrainu, domājam arī par Krimas tatāriem, trešdien, padomju režīma īstenotajā Krimas tatāru deportāciju 78.gadadienā, piedaloties Krimas tatāru Medžlisa organizētajā videokonferencē, norādīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

Pasaule Bulgārija pēc protestiem plāno mazināt cenu kāpuma izraisīto spiedienu

Bulgārijas valdība pēc protestiem pret dzīves dārdzību, kas valstī pieaugusi Krievijas-Ukrainas kara dēļ, trešdien pieņēma vairākus pasākumus, lai mazinātu spiedienu uz valsts pilsoņiem.

Pasaule Turcija bloķējusi Somijas un Zviedrijas uzņemšanu NATO

Turcijas bloķējusi sarunu uzsākšanu ar Somiju un Zviedriju par uzņemšanu NATO, trešdien aģentūrai DPA apstiprinājuši avoti aliansē.

Pasaule Par Z burta lietošanu uz gadu diskvalificēts krievu vingrotājs Kuļaks

Starptautiskā vingrošanas federācija (FIG) par kara simbolikas lietošanu uz vienu gadu diskvalificējusi Krievijas sportistu Ivanu Kuļaku.

Lasiet arī

Pasaule Krievijas karaspēks arī pēc mācībām paliks Baltkrievijā

Lai gan Baltkrievijas un Krievijas militārās mācības "Sojuznaja rešimostj" oficiāli beidzās svētdien, Krievijas karaspēks paliks Baltkrievijā, lai veiktu "kaujas gatavības pārbaudi", paziņoja Baltkrievijas aizsardzības ministrs Viktors Hreņins.

Pasaule Baltkrievijā uz manevriem ierodas Krievijas karavīri

Baltkrievijā uz militārajām mācībām sākuši ierasties Krievijas karavīri, otrdien paziņojusi Minska.

Sabiedrība Kučinskis: nav zināms, kas Lukašenko ienāks prātā

Latvijas dienesti ir atbilstoši sagatavojošies robežas ar Baltkrieviju aizsardzībā, reizē vēl nepieciešams uzbūvēt žogu robežas apsardzībai, aģentūrai LETA atzina Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS).