• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Francija pastiprina Covid-19 ierobežojumus

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 12:52, 28.12.2021

Francijas varas iestādes pirmdien paziņoja par Covid-19 ierobežojumu pastiprināšanu laikā, kad jaunu Covid-19 gadījumu skaits ir pieaudzis līdz jauniem rekordiem.Cilvēkiem Francijā tagad jābūt vakcinētiem, lai varētu apmeklēt pasākumus, doties uz restorāniem vai veikt garākus ceļojumus.

Valstī ieviestā koronavīrusa pasu sistēma no 15.janvāra vairs neatzīs par pietiekamu negatīvu Covid-19 testu, ja šo pārmaiņu apstiprinās parlaments, pirmdienas vakarā paziņoja premjerministrs Žans Kastekss.

Viņš sacīja, ka jaunie ierobežojumi būs spēkā virsmaz trīs nedēļas, lai novērstu veselības aprūpes sistēmas pārslodzi un aizsargātu ekonomiku.

Viens no jauno noteikumu izņēmumiem attiecas uz veikaliem, kurus cilvēki vairumā gadījumu vēl var apmeklēt bez vakcinācijas pierādījuma.

Visiem, kas apmeklēs pilsētu centrus, būs jāvalkā sejas maskas.

No nākamās nedēļas lielos pasākumos dalībnieku skaits tiks ierobežots līdz 2000 cilvēkiem iekštelpās un 5000 cilvēkiem ārtelpās.

Būs aizliegts ēst un dzert kinoteātros, teātros, sporta iestādēs un sabiedriskajā transportā, ieskaitot tālsatiksmes braucienus. Restorānos un bāros tas būs atļauts, tikai sēžot pie galdiņiem.

Darbavietās, kur tas iespējams, strādāšana no mājām būs jānodrošina vismaz trīs dienas nedēļā.

Francijā pret Covid-19 ir vakcinēti 90% no iedzīvotājiem, kam paredzētas vakcīnas, tomēr septiņu dienu Covid-19 incidence uz 100 000 cilvēkiem ir pieaugusi līdz 712.

Ir paredzēts, ka skolas atsāks darbu 3.janvārī, bet tiek plānots nodrošināt attālinātas mācības.

Kastekss sacīja, ka līdz nedēļas beigām tiks pieņemts lēmums par karantīnas perioda saīsināšanu, lai novērstu to, ka straujš Covid-19 gadījumu skaita pieaugums pārmērīgi palēnina ekonomisko dzīvi.

Jaunie pasākumi būs mazāk stingri nekā pērnā gada decembrī, kad bija ieviesta nakts komandantstunda.

Šoreiz Vecgada vakarā nav plānots ieviest komandantstundu, bet premjers ieteica izvairīties no lielas svinēšanas, valkāt sejas masku, vēdināt telpas un veikt Covid-19 testu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Turcija bloķējusi Somijas un Zviedrijas uzņemšanu NATO

Turcijas bloķējusi sarunu uzsākšanu ar Somiju un Zviedriju par uzņemšanu NATO, trešdien aģentūrai DPA apstiprinājuši avoti aliansē.

Pasaule Par Z burta lietošanu uz gadu diskvalificēts krievu vingrotājs Kuļaks

Starptautiskā vingrošanas federācija (FIG) par kara simbolikas lietošanu uz vienu gadu diskvalificējusi Krievijas sportistu Ivanu Kuļaku.

Pasaule Somija un Zviedrija iesniedz pieteikumus dalībai NATO

Somija un Zviedrija trešdien iesniedza pieteikumus dalībai NATO.

Pasaule Ukrainas karaspēks vasarā varētu doties pretuzbrukumā visās frontēs

Ukrainas bruņotie spēki jūnija beigās vai jūlija sākumā varētu doties pretuzbrukumā Krievijas spēkiem visās frontēs, televīzijā paziņoja Ukrainas iekšlietu ministra ārštata padomnieks Rostislavs Smirnovs.

Lasiet arī

COVID-19 Trešdien Latvijā konstatēti 527 jauni Covid-19 gadījumi

Latvijā pagājušajā diennaktī reģistrēti 527 jauni Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par astoņiem mirušiem pacientiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Sestdien Latvijā konstatēti 322 jauni Covid-19 gadījumi

Latvijā pagājušajā diennaktī reģistrēti 322 jauni Covid-19 gadījumi, bet ziņas par mirušiem pacientiem nav saņemtas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

COVID-19 Latvijā trešdien konstatēti 1133 jauni Covid-19 gadījumi

Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 1133 jauni Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par 11 mirušiem pacientiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.