• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


ES ierobežos Covid-19 sertifikātu derīguma termiņu līdz deviņiem mēnešiem

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 19:36, 21.12.2021

Eiropas Savienība (ES) gatavojas ierobežot vakcīnas akceptēšanas termiņu ES Covid-19 sertifikātos līdz deviņiem mēnešiem, otrdien paziņojusi Eiropas Komisija (EK).


Avots: LETA

EK paziņoja, ka pieņēmusi "saistošu deviņu mēnešu (precīzi 270 dienu) vakcinācijas sertifikātu akceptēšanas periodu, lai ceļotu ES iekšienē", un šis noteikums stāsies spēkā no 1.februāra.

Jaunais noteikums vēl jāapstiprina ES dalībvalstīm un tā mērķis ir veicināt balstvakcināciju.

Vairākas valstis jau ir pieņēmušas noteikumus, saskaņā ar kuriem cilvēki, kas saņēmuši divas Covid-19 potes, vairs netiks uzskatīti par pilnībā vakcinētiem, ja vien nebūs saņēmuši balstvakcīnu.

Francija paziņojusi, ka visiem pieaugušajiem, kas otro poti saņēmuši senāk nekā pirms sešiem mēnešiem, tā dēvētās Covid-19 pases no 15.janvāra vairs nebūs derīgas, ja viņi nebūs saņēmuši balstvakcīnu.

Vēl septiņas ES valstis - Portugāle, Īrija, Kipra, Latvija, Itālija, Grieķija un Austrija - pieņēmušas pasākumus, saskaņā ar kuriem pat vakcinētiem ES pilsoņiem pirms došanās ceļā jāveic Covid-19 tests vai pēc iebraukšanas jāievēro karantīna.

ES tieslietu komisārs Didjē Rendērs sacīja, ka ES nepieciešams pielāgoties mainīgajiem apstākļiem un jaunajām zināšanām. Viņš brīdināja, ka "vienpusēji pasākumi dalībvalstīs atgriezīs mūs pie sadrumstalotības un nenoteiktības", kas pirms ES Covid-19 sertifikāta ieviešanas jūlijā apgrūtināja ceļošanu ES.

"Tagad dalībvalstu ziņā ir nodrošināt, ka balstvakcīnas tiek ātri izplatītas, lai aizsargātu mūsu veselību un nodrošinātu drošu ceļošanu," sacīja Rendērs.

ES Covid-19 sertifikāts ir kļuvis par standartu ES un desmitiem trešo valstu. Tas apliecina, ka persona vakcinējusies pret Covid-19, to pārslimojusi vai nesen veikusi Covid-19 testu un tā rezultāts bijis negatīvs. Daudzas ES valstis to izmanto arī iekšzemē kā caurlaidi iekļūšanai restorānos, izklaides vietās un citur.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Turcija bloķējusi Somijas un Zviedrijas uzņemšanu NATO

Turcijas bloķējusi sarunu uzsākšanu ar Somiju un Zviedriju par uzņemšanu NATO, trešdien aģentūrai DPA apstiprinājuši avoti aliansē.

Pasaule Par Z burta lietošanu uz gadu diskvalificēts krievu vingrotājs Kuļaks

Starptautiskā vingrošanas federācija (FIG) par kara simbolikas lietošanu uz vienu gadu diskvalificējusi Krievijas sportistu Ivanu Kuļaku.

Pasaule Somija un Zviedrija iesniedz pieteikumus dalībai NATO

Somija un Zviedrija trešdien iesniedza pieteikumus dalībai NATO.

Pasaule Ukrainas karaspēks vasarā varētu doties pretuzbrukumā visās frontēs

Ukrainas bruņotie spēki jūnija beigās vai jūlija sākumā varētu doties pretuzbrukumā Krievijas spēkiem visās frontēs, televīzijā paziņoja Ukrainas iekšlietu ministra ārštata padomnieks Rostislavs Smirnovs.

Lasiet arī

Pasaule Nīderlandē atcels lielāko daļu Covid-19 ierobežojumu

Nīderlandes varasiestādes plāno šodien vai rīt atcelt lielāko daļu Covid-19 ierobežojumu.

Sabiedrība Arī pēc 1.marta būs nepieciešams Covid-19 sertifikāts

Arī pēc valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām jeb no 1.marta atsevišķu pakalpojumu saņemšanai būs nepieciešams Covid-19 sertifikāts, paredz otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Sabiedrība Bērniem pakalpojumu saņemšanai nebūs nepieciešams Covid-19 sertifikāts

Bērniem pakalpojumu saņemšanai vai dalībai pasākumos nebūs nepieciešams Covid-19 sertifikāts, paredz otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.