• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Talibi brīdina ASV un ES par bēgļiem, ja sankcijas tiks turpinātas

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 07:05, 13.10.2021

Afganistānas pagaidu valdība, ko pēc varas sagrābšanas izveidojusi radikālo islāmistu kustība "Taliban", brīdinājusi ASV un Eiropas sūtņus, ka centieni vērst sankcijas pret talibu režīmu apdraud drošību un var izraisīt ekonomisko bēgļu vilni.


Avots:

"Afganistānas valdības vājināšana nav neviena interesēs, jo negatīvās sekas tieši ietekmēs pasauli drošības jomā un ekonomisko migrāciju no valsts," Rietumu diplomātiem sarunās Dohā sacīja pagaidu valdības ārlietu ministrs Amirs Hans Mutaki.

"Mēs mudinām pasaules valstis izbeigt pastāvošās sankcijas un ļaut bankām darboties normāli, lai labdarības biedrības, organizācijas un valdība var maksāt algas saviem darbiniekiem pašas no savām rezervēm un starptautiskā finanšu atbalsta," sacīja ministrs.

Vašingtona un ES norādījušas, ka ir gatavas atbalstīt humānās iniciatīvas Afganistānā, bet ir rezervētas par tieša atbalsta sniegšanu talibiem bez garantijām, ka viņi ievēros cilvēktiesības, īpaši lielām bažām pastāvot par talibu vēlmi ievērot sieviešu tiesības.

Noslēdzoties ASV un citu ārvalstu militāro kontingentu izvešanai no Afganistānas, talibi augustā izvērsa vispārēju uzbrukuma operāciju un īsā laikā savās rokās sagrāba teju visu valsts teritoriju, bet 15.augustā viņu rokās krita arī galvaspilsēta Kabula.

Vienīgā Afganistānas province, kas nebija nonākusi talibu kontrolē, kādu laiku bija Pandžšīra, bet talibu vadība 6.septembrī paziņoja, ka islāmistu kustība ieņēmusi arī šo provinci.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Augsto elektrības cenu dēļ Vīnē ierobežos apgaismojumu

Pielāgojoties augošajām elektroenerģijas cenām, Vīnes pašvaldība nolēmusi ierobežot pilsētas apgaismojumu.

Pasaule Krievija pašlaik ir lielākais drauds Eiropai - ASV aizsardzības ministrs

Krievija pašlaik ir lielākais drauds Eiropai, trešdien Rīgā žurnālistiem uzsvēra ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins, kurš ieradies vizītē Latvijā.

Pasaule Maz ticams, ka Krievija vainos Ukrainu aviācijas bāzes apšaudē - eksperts

Maz ticams, ka Krievija vainos Ukrainu aviācijas bāzes apšaudē Krimā, sacīja Nacionālo bruņoto spēku kapteinis Jānis Slaidiņš.

Pasaule Harkivas apgabalā kopš kara sākuma nogalināti vairāk nekā 1000 civiliedzīvotāju

Kopš kara sākuma Krievijas bruņotie spēki Ukrainas Harkivas apgabalā nogalinājuši vairāk nekā 1000 civiliedzīvotāju, viņu vidū - 50 bērnu, pavēstījis Harkivas apgabala prokurors Oleksandrs Fiļčakovs.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijā skolās mācās 3789 Ukrainas kara bēgļu bērni

Pašlaik skolās Latvijā mācās 3789 Ukrainas kara bēgļu bērni, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā.

Sabiedrība Latvijā reģistrēto Ukrainas bēgļu skaits pieaudzis līdz 23 267

Kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā Latvijā reģistrēti 23 267 Ukrainas civiliedzīvotāji, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas apkopotā informācija.

Sabiedrība Ukrainas bēglēm Latvijā būs tiesības uz valsts apmaksātu abortu

Ņemot vērā publiskajā telpā izskanējušo informāciju par seksuālās vardarbības gadījumiem Krievijas veiktā kara plosītajā Ukrainā, Saeima šodien ukraiņu bēgļiem Latvijā piešķīra tiesības saņemt valsts apmaksātu grūtniecības pārtraukšanu un ar to saistītos veselības aprūpes pakalpojumus.