• Ēriks,
  • Inese,
  • Inesis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Levits pastāsta ANO ģenerālsekretāram par Baltkrievijas hibrīduzbrukumu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 07:32, 23.09.2021

Trešdien Valsts prezidents Egils Levits tikšanās laikā ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu vērsa uzmanību uz Baltkrievijas radīto migrācijas hibrīduzbrukumu un aicināja ANO aktīvi iesaistīties šīs konflikta situācijas risināšanā, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts prezidenta kancelejā.


Avots: LETA

Tāpat sarunā piedalījās arī Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda. Tikšanās rīkota, lai apspriestu aktuālos ANO darbakārtības jautājumus - starptautisko konfliktu risināšanu, klimata pārmaiņas, digitālās transformācijas iespējas un mākslīgā intelekta iespējamos riskus.

Levits sveica Gutērrešu ar pārvēlēšanu ANO ģenerālsekretāra amatā, novērtējot viņa lomu ANO aktuālo jautājumu un reformu procesa vadībā. Valsts prezidents arī informēja par Latvijas redzējumu uz ANO Drošības padomes aktualitātēm un pieteica valsts interesi kandidēt uz padomes nepastāvīgās locekles statusu 2026.-2027.gadā.

Triju Baltijas valstu prezidenti ar Gutērrešu pārrunāja ANO lomu konfliktu risināšanā Ukrainā, Gruzijā, Moldovā un Baltkrievijā. Puses apspriedās arī par steidzamo ANO dalībvalstu nepieciešamību reaģēt uz klimata pārmaiņām ar konkrētu rīcību.

ANO ģenerālsekretārs sarunā ar Baltijas valstu prezidentiem lielu uzmanību arī pievērsa tematam par potenciāliem riskiem, ko rada mākslīgā intelekta attīstība. Gutērrešs aicināja domāt plaši un stratēģiski par to, kā paturēt cilvēka vadību pār mākslīgā intelekta iespaidu uz dažādām jomām.

LETA jau rakstīja, ka Valsts prezidents no 19.septembra līdz 24.septembrim uzturas darba vizītē ASV, lai piedalītos ANO Ģenerālās asamblejas 76.sesijā Ņujorkā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Krievija paziņojusi, ka izstājas no Baltijas jūras valstu padomes

Krievija otrdien paziņojusi par izstāšanos no Baltijas jūras valstu padomes.

Pasaule Ukrainas sarunas ar Krieviju ir apturētas, paziņo Podoļaks

Ukrainas sarunas ar Krieviju ir apturētas, otrdien paziņojis Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks.

Pasaule Ukrainas ministrs un Azovstaļ īpašnieki aicina Latvijas valdību atbalstīt DLRR

Ukrainas infrastruktūras ministrs un rūpnīcas "Azovstaļ" īpašnieki vērsušies pie Latvijas valdības ar aicinājumu atbalstīt "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcu" (DLRR), informēja DLRR pārstāvji.

Pasaule Jaunzēlandes Riteņbraukšanas federācija turpina izmeklēt sportistes pašnāvību

Izmeklējot riteņbraucējas Olīvijas Podmoras pašnāvību, Jaunzēlandes Riteņbraukšanas federācija ("Cycling NZ") konstatējusi vairākus sistēmiskus trūkumus organizācijā un visā Jaunzēlandes sportā.

Lasiet arī

Pasaule Levits: Krievija demonstrē nodomu atjaunot Padomju impēriju

Krievija ar 2008.gada iebrukumu Gruzijā un kopš 2014.gada veikto agresiju pret Ukrainu demonstrē nodomu atjaunot Padomju impēriju, kas līdz ar apspiesto tautu brīvības centieniem sabruka 1990.-1991.gadā, uzskata Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Sabiedrība Valsts prezidents Egils Levits inficējies ar Covid-19

Neskatoties uz pilnu vakcinācijas kursu, Valsts prezidents Egils Levits inficējies ar Covid-19, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) informācija.

Sabiedrība Nākamnedēļ Levits pasniegs valsts augstākos apbalvojumus

Nākamnedēļ Valsts prezidents Egils Levits individuālās ceremonijās pasniegs valsts augstākos apbalvojumus, aģentūru LETA informēja prezidenta kancelejā.