• Ēriks,
  • Inese,
  • Inesis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Izlūkdienests: Krievijas aktivitāte Vācijā sasniedz Aukstā kara līmeni

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 16:57, 06.06.2021

Krievijas aktivitāte Vācijā pašreiz sasniedz līmeni, kāds bija novērojams Aukstā kara laikā, paziņojis Vācijas iekšējās izlūkošanas dienesta priekšnieks Tomass Haldenvangs.


Avots:

Krievijai ir "ļoti komplicēta izlūkošanas interese Vācijā gandrīz visās politikas jomās", laikrakstā "Welt am Sonntag" norādīja Federālā Konstitūcijas aizsardzības biroja (BfV) vadītājs.

"Metodes kļūst rupjākas un līdzekļi nežēlīgāki," viņš piebilda.

Arī Vācijas ārējā izlūkdienesta (BND) vadītājs Bruno Kāls brīdināja par Krievijas un Ķīnas ietekmi. Viņš sacīja, ka darbība kļūst arvien rupjāka un nežēlīgāka, un savas intereses tiek īstenotas arvien acīmredzamāk.

"Visām iespējamajām metodēm tiek mēģināts nodrošināt savas intereses un vairot nesaskaņas starp valstīm Rietumos," sacīja Kāls.

Tomēr Haldenvangs arī norādīja, ka lielākās briesmas demokrātijai, ar ko šobrīd sastopas Vācija, joprojām ir galēji labējais terorisms un ekstrēmisms. Lielas bažas rada arī galēji labējo ekstrēmistu propaganda internetā.

Haldenvangs arī brīdināja, ka pieaugusi vardarbība galēji kreiso vidū, kā arī joprojām ir pietiekami daudz radikālo islāmistu, kas potenciāli var īstenot uzbrukumu jebkurā brīdī.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Krievija paziņojusi, ka izstājas no Baltijas jūras valstu padomes

Krievija otrdien paziņojusi par izstāšanos no Baltijas jūras valstu padomes.

Pasaule Ukrainas sarunas ar Krieviju ir apturētas, paziņo Podoļaks

Ukrainas sarunas ar Krieviju ir apturētas, otrdien paziņojis Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks.

Pasaule Ukrainas ministrs un Azovstaļ īpašnieki aicina Latvijas valdību atbalstīt DLRR

Ukrainas infrastruktūras ministrs un rūpnīcas "Azovstaļ" īpašnieki vērsušies pie Latvijas valdības ar aicinājumu atbalstīt "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcu" (DLRR), informēja DLRR pārstāvji.

Pasaule Jaunzēlandes Riteņbraukšanas federācija turpina izmeklēt sportistes pašnāvību

Izmeklējot riteņbraucējas Olīvijas Podmoras pašnāvību, Jaunzēlandes Riteņbraukšanas federācija ("Cycling NZ") konstatējusi vairākus sistēmiskus trūkumus organizācijā un visā Jaunzēlandes sportā.

Lasiet arī

Pasaule "Renault" veic sarunas par "AvtoVAZ" akciju pārdošanu

Francijas autoražotājs "Renault" veic pārrunas, lai pārdotu savu vairākuma akciju daļu Krievijas autobūves uzņēmumā "AvtoVAZ" vietējam autobūves izpētes institūtam NAMI, trešdien paziņoja Krievijas rūpniecības un tirdzniecības ministrs Deniss Manturovs.

Ekonomika "Continental" atjauno ražošanu Krievijā

Vācijas riepu un automašīnu komplektējošo detaļu ražotājs "Continental" trešdien paziņoja, ka atjaunojis ražošanu Krievijā, jo vietējie darbinieki saņēmuši draudus par "smagām kriminālām sekām", ja uzņēmums atteiksies apmierināt vietējo pieprasījumu.

Pasaule ASV amatpersonas: Putins vēlas kaut kādu uzvaru Ukrainā līdz 9.maijam

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ar savu armiju cenšas gūt vismaz kaut kādu uzvaru Ukrainā līdz 9.maijam, atsaucoties uz vairākām ASV amatpersonām, vēsta telekanāls CNN.