• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Blinkens: mērķi sasniegti, ASV izvedīs karaspēku no Afganistānas

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 18:31, 14.04.2021

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens trešdien paziņojis, ka pienācis laiks izvest karaspēku no Afganistānas un ka Vašingtona strādās kopā ar NATO sabiedrotajiem pie koordinēta karavīru izvešanas procesa.


Avots:

"Kopā mēs esam sasnieguši mērķus, ko bijām uzstādījuši, un tagad ir laks vest mūsu spēkus mājās," Briselē pirms sarunām ar NATO partneriem norādīja Blinkens.

ASV prezidents Džo Baidens trešdien oficiāli paziņos, ka Vašingtona pēdējo ASV kontingenta daļu - 2500 vīru - izvedīs no Afganistānas līdz 11.septembrim - 2001.gada teroraktu 20.gadadienai.

NATO partneri sanāksmē Briselē, kā tiek prognozēts, vienosies pabeigt alianses Afganistānas misiju, kurā piedalās 9600 vīru, vienlaikus ar alianses lielākās valsts karavīru grupas izvešanu.

"Mūsu aliansei šis ir ļoti svarīgs brīdis," uzsvēra Blinkens. "Kopā mēs iegājām Afganistānā, lai uzveiktu tos, kas mums uzbruka, un lai gādātu, ka Afganistāna no jauna nekļūst par patvēruma vietu teroristiem, kas var mums uzbrukt."

Sabiedrotie "tuvāko nedēļu un mēnešu laikā stādās ļoti cieši kopā pie drošas, pārdomātas un koordinētas mūsu spēku izvešanas no Afganistānas", norādīja Blinkens.

Neraugoties uz karavīru izvešanu, "mūsu saistības Afganistānas, tās nākotnes priekšā paliek spēkā".

ASV karaspēka izvešanas termiņš tiek atvirzīts tikai par pieciem mēnešiem no sākotnēji izraudzītā laika, Vašingtonā vairojoties pārliecībai, ka Afganistānā maz kas vēl ir sasniedzams.

Vienlaikus Turcija izziņojusi starptautiskas Afganistānas miera konferences rīkošanu centienos panākt vienošanos, kas Afganistānā pēc teju 40 kara gadiem palīdzēs veidot stabilitāti.

Tiesa gan, talibi, kas pēdējā laikā kļuvuši vēl drošāki, paziņojuši, ka boikotēs šo konferenci.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Augsto elektrības cenu dēļ Vīnē ierobežos apgaismojumu

Pielāgojoties augošajām elektroenerģijas cenām, Vīnes pašvaldība nolēmusi ierobežot pilsētas apgaismojumu.

Pasaule Krievija pašlaik ir lielākais drauds Eiropai - ASV aizsardzības ministrs

Krievija pašlaik ir lielākais drauds Eiropai, trešdien Rīgā žurnālistiem uzsvēra ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins, kurš ieradies vizītē Latvijā.

Pasaule Maz ticams, ka Krievija vainos Ukrainu aviācijas bāzes apšaudē - eksperts

Maz ticams, ka Krievija vainos Ukrainu aviācijas bāzes apšaudē Krimā, sacīja Nacionālo bruņoto spēku kapteinis Jānis Slaidiņš.

Pasaule Harkivas apgabalā kopš kara sākuma nogalināti vairāk nekā 1000 civiliedzīvotāju

Kopš kara sākuma Krievijas bruņotie spēki Ukrainas Harkivas apgabalā nogalinājuši vairāk nekā 1000 civiliedzīvotāju, viņu vidū - 50 bērnu, pavēstījis Harkivas apgabala prokurors Oleksandrs Fiļčakovs.

Lasiet arī

Pasaule ASV apstiprina sarunas ar Poliju par iznīcinātāju nodošanu Ukrainai

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens svētdien apstiprinājis, ka Savienotās Valstis spēj ātri papildināt Polijas gaisa spēkus, lai poļi varētu nodot Ukrainai to rīcībā šobrīd esošos iznīcinātājus.

Pasaule Reuters: ASV gatavo aizliegumu apkalpot Krievijas banku darījumus

Baltais nams sagatavojis pirmo sankciju paketi pret Krieviju, kas paredz aizliegt ASV finanšu iestādēm apkalpot lielo Krievijas banku darījumus, atsaucoties un anonīmiem avotiem vēstīja ziņu aģentūra "Reuters".

Pasaule ASV: Krievijā izveidoti saraksti ar nogalināmiem ukraiņiem

ASV brīdinājušas Apvienoto Nāciju organizāciju (ANO), ka to rīcībā ir informācija, ka Krievija ir izveidojusi sarakstus ar Ukrainas pilsoņiem, "kurus nogalinās vai nosūtīs uz nometnēm", liecina ziņu aģentūras AFP rīcībā nonākusi vēstule ANO cilvēktiesību komisārei.