• Jadviga,
  • Laura
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Japāņu miljardieris Maedzava uzaicina 8 māksliniekus ceļojumā ap Mēnesi

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 22:52, 03.03.2021

Japāņu miljardieris Jusaku Maedzava uzaicinājis astoņus māksliniekus doties viņam līdzi ceļojumā ap Mēnesi ASV privātās kompānijas "SpaceX" kosmosa kuģī.2018.gadā tika paziņots, ka Maedzava kļuvis par pirmo cilvēku, kurš iegādājies vietu "SpaceX" izstrādātajā kosmosa kuģī, ar kuru paredzēti lidojumi uz Mēnesi.

Plānots, ka 45 gadus vecais Maedzava dosies šajā ceļojumā ātrākais 2023.gadā un viņš sākotnēji iecerēja uzaicināt līdzi sešus līdz astoņus māksliniekus no visas pasaules, lai iedvesmotu viņus radīt jaunu mākslas projektu.

Taču trešdien tviterī publicētā video viņš pasludināja par plašāku pieteikšanās procesu.

"Es uzaicinu jūs pievienoties man šajā misijā. Astoņi no jums no visas pasaules," pavēstīja Maedzava. "Es esmu nopircis visas vietas, tāpēc tas būs privāts brauciens."

Pēc viņa teiktā, kandidātiem jāatbilst tikai diviem kritērijiem: jābūt gataviem radoši iziet ārpus robežām un jāvēlas palīdzēt citiem apkalpes locekļiem paveikt to pašu.

Kopumā kosmosa kuģī būs desmit līdz 12 cilvēki, kuri aplidos Mēnesi un atgriezīsies uz Zemes.

Potenciālajiem kosmosa ceļotājiem jāreģistrējas līdz 14.martam un sākotnējā atlase tiks veikta līdz 21.martam. Pēc tam sekos nākamās atlases kārtas, tostarp intervija un medicīniskās pārbaudes.

Šobrīd "SpaceX" veic vairākkārt izmantojamās raķetes "Starship" prototipu izmēģinājumus, ar kuru kompānija plāno veikt lidojumus uz Mēnesi, Marsu un tālāk.

"SpaceX" dibinātājs Īlons Masks trešdien Maedzavas video pauda pārliecību, ka līdz 2023.gadam "Starship" būs vairākas reizes sasniedzis orbītu un raķete būs pietiekami droša cilvēku pārvadāšanai 2023.gadā.

Kā norādīja Masks, iecerētā misija būs pirmais privātais lidojums kosmosā ārpus Zemes orbītas.

Ekscentriskais miljardieris Maedzava ir Japānas lielākā interneta modes veikala vadītājs un viens no bagātākajiem cilvēkiem Japānā. Viņa turība veido aptuveni divus miljardus ASV dolāru.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Blinkens: mērķi sasniegti, ASV izvedīs karaspēku no Afganistānas

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens trešdien paziņojis, ka pienācis laiks izvest karaspēku no Afganistānas un ka Vašingtona strādās kopā ar NATO sabiedrotajiem pie koordinēta karavīru izvešanas procesa.

Pasaule EK gatavojas piesaistīt līdz 800 miljardiem eiro ekonomikas atveseļošanai

Eiropas Komisija (EK) izmantos diversificētu finansēšanas stratēģiju, lai līdz 2026.gadam piesaistītu aptuveni 800 miljardus eiro faktiskajās cenās, veicot pasākumus, kas nodrošinās, ka aizdevumi no pagaidu atveseļošanās instrumenta "Next Generation EU" tiks finansēti ar visizdevīgākajiem noteikumiem Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm un to iedzīvotājiem.

Pasaule Lietuvā pret Covid-19 vakcinēto skaits pārsniedzis pusmiljonu

Lietuvā turpinoties prioritāro sabiedrības grupu potēšanai pret Covid-19, kopējais vakcinēto skaits valstī pārsniedzis pusmiljonu - vismaz vienu poti līdz šodienai saņēmuši 508 983 cilvēki, bet 193 007 cilvēki jau vakcināti arī atkārtoti.

Pasaule Saeimas komisija atbalsta Latvijas pozīciju par digitālo zaļo sertifikātu

Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti šodien lēma atbalstīt Latvijas nacionālo pozīciju Eiropas Parlamenta un Padomes regulai par digitālo zaļo sertifikātu, kā arī lēma ieviest dažas korekcijas.

Lasiet arī

Sabiedrība Eksperts: videonovērošanas tīkls var izrādīties nevajadzīga naudas izsviešana

Ideja par vienotu visas valsts videonovērošanas tīklu nav slikta, tomēr ir vairākas nianses, kuras šo projektu var padarīt par milzīgas naudas nevajadzīgu izsviešanu, aģentūrai LETA atzina apsardzes kompānijas SIA "Koblenz drošība" valdes priekšsēdētājs Raivis Terinks.

Sabiedrība Pie Cēsu vakcinācijas centra "dzīvā rinda" jau ir piepildīta un slēgta

Svētdienas rītā pie masu vakcinācijas centra Cēsīs "dzīvajā rindā" stāvošo cilvēku skaits jau pirms centra atvēršanas pārsniedza solīto pieejamo pošu skaitu, tāpēc neilgi pēc plkst.8 rinda tika slēgta, novēroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Rosina 2.martu noteikt par Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres dienu

"Nacionālās apvienības" Saeimas deputāti rosina veikt grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", 2.martu nosakot par Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres dienu.