• Arnolds,
  • Emanuels
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


EP deputāti aicina ES dalībvalstis noteikt "adekvātu minimālo algu"

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 20:55, 10.02.2021 1

Lai cīnītos ar nevienlīdzību un strādājošo nabadzību, Eiropas Parlamenta (EP) deputāti aicina Eiropas Savienības dalībvalstis noteikt "adekvātu minimālo algu" un nodrošināt vienlīdzīgus darba apstākļus tiešsaistes platformās strādājošajiem.


Avots: LETA

Kā aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš, EP ieskatā, apgalvojums, ka "darbs ir vislabākais līdzeklis pret nabadzību", mūsdienās ne vienmēr ir patiess nozarēs, kur ir zemas algas, vai nestabili un nestandarta darba nosacījumi. Tāpēc EP deputāti prasa Eiropas Komisijai (EK) un ES dalībvalstīm iekļaut nodarbinātu personu nabadzības novēršanu kopējā ES nabadzības izskaušanas mērķī.

EP deputāti atzinīgi vērtē EK ierosināto ES direktīvu par adekvātu minimālo algu, un norāda, ka tā ir svarīgs solis, lai nodrošinātu, ka ikviens var nopelnīt ar savu darbu un piedalīties sabiedrības dzīvē. Viņi uzsvēra, ka ar direktīvu būtu jāgarantē, ka tiesību aktos noteiktās minimālās algas vienmēr tiek noteiktas virs nabadzības sliekšņa.

Deputāti arī uzsvēra, ka ir jāveic pasākumi, lai nodrošinātu, ka darba devēji no minimālās algas neatskaita izmaksas, kas jāsedz, lai veiktu darbu, piemēram, izmaksas, kas saistītas ar uzturēšanos, nepieciešamo apģērbu, instrumentiem, individuālo aizsardzību vai citu aprīkojumu.

Pēc EP domām, tiesību akti par par minimālajiem darba nosacījumiem ir jāīsteno attiecībā uz visiem darba ņēmējiem. Tas jo īpaši attiecas uz nestandarta darba ņēmējiem "gadījumdarbu digitālajā ekonomikā", jeb tiešsaistes platformu darbiniekiem, kas bieži strādā neregulētos apstākļos.

Deputāti akcentēja, ka arī uz šādiem darba ņēmējiem jāattiecina spēkā esošie darba tiesību akti un sociālā nodrošinājuma noteikumi, un jānodrošina, ka platformās nodarbinātie spēj veidot darba ņēmēju pārstāvības un apvienoties, lai noslēgtu koplīgumus.

Tāpat deputāti pauda aicinājumu dalībvalstīm ātri transponēt un pilnībā īstenot direktīvu par darba un privātās dzīves līdzsvaru. Savukārt, ņemot vērā, ka sievietes ir neaizsargātākas pret nabadzības riskiem nekā vīrieši, ir jānovērš darba algas atšķirības starp dzimumiem un jānodrošina piekļuve cenas ziņā pieejamai un kvalitatīvai bērnu aprūpei. Rezolūciju EP pieņēma ar 365 balsīm par, 118 pret un 208 atturoties.

Krastiņš vērsa uzmanību, ka saskaņā ar "Eurostat" definīciju, indivīds ir pakļauts strādājošo nabadzības riskam, strādājot vairāk nekā pusi no gada, bet saņemot ikgadējo izmantojamo ienākumu zem 60% no valsts mājsaimniecības vidējā ienākuma līmeņa.

"Eurostat" dati liecina, ka 2018.gadā nabadzības riskam bija pakļauti 9,4% Eiropas strādājošo. Zemās algas daudzās dalībvalstīs nav augušas tādā pašā tempā kā citas algas, saasinot ienākumu nevienlīdzību un strādājošo nabadzību un samazinot zemo atalgojumu saņēmēju spēju tikt galā ar finansiālām grūtībām.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
  • jupis 10.02.2021 21:39
    Un kur radīsies tas pamats minimālajai algai,kura tiks paaugstināta?Dzīvo izlūzijās.
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Ārste: cilvēki ar Covid-19 jauno paveidu nesaslimst nopietni

Dienvidāfrikas iedzīvotāji, kuri inficējušies ar Covid-19 jauno omikrona paveidu, nesaslimst nopietni, pavēstījusi Dienvidāfrikas medicīniskās biedrības vadītāja Andželika Kutzē.

Pasaule Šveicieši referendumā atbalstījuši tā dēvēto Covid likumu

Šveicē svētdien notikušajā referendumā vēlētāji pārliecinoši atbalstījuši tā dēvēto Covid likumu, liecina prognozes.

Pasaule Izraēla jaunā Covid-19 paveida dēļ slēdz robežas

Izraēla Covid-19 jaunā Dienvidāfrikas jeb omikrona paveida dēļ svētdienas vakarā slēgs savas robežas ārvalstniekiem, paziņojušas varasiestādes.

Pasaule Levits: Latvijas dalība "Expo 2020" sekmē Latvijas atpazīstamību pasaulē

Latvijas dalība "Expo 2020" sekmē Latvijas atpazīstamību pasaulē, pēc piedalīšanās Latvijas nacionālās dienas programmā, norādīja Valsts prezidents Egils Levits, lat.bb.lv informēja prezidenta Preses dienestā.

Lasiet arī

Ekonomika PTAC piemērojis soda naudu nebanku kreditētājiem "VIA SMS" un "Extra Credit"

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) nebanku kreditētājiem SIA "VIA SMS" un SIA "Extra Credit" piemērojis soda naudas par Reklāmas likuma pārkāpumiem, izplatot regulējumam neatbilstošas patērētāju kreditēšanas reklāmas, aģentūrai LETA pavēstīja PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Sabiedrība Konstatē milzīgu parādnieku aktivitāti, lai piešķirtie pabalsti netiktu atņemti

Covid-19 pandēmijas izplatības seku mazināšanai piešķirtie vienreizējie pabalsti 500 un 200 eiro apmērā vairākas reizes ir kāpinājuši parādnieku aktivitāti, kā arī interesi sazināties ar saviem tiesu izpildītājiem, lai precizētu kontā saglabājamo naudas līdzekļu apmēru, aģentūru LETA informēja Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes (LZTIP) pārstāvis Jānis Basevičs.

Ekonomika Bankas vienojušās par pamatprincipiem bankomātu un skaidras naudas pieejamībai

Finanšu nozares asociācijā apstiprināti sadarbības pamatprincipi bankomātu un skaidras naudas pieejamībai, it īpaši Latvijas reģionos, aģentūrai LETA pavēstīja asociācijā.