• Dagmāra,
  • Marga,
  • Margita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pienācīgu mājokli par eiropieša pamattiesībām solās definēt Eiropas Parlaments

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 20:04, 22.01.2021

Ceturtdien Eiropas Parlaments (EP) pieņēma rezolūciju, nosakot "pienācīga mājokļa" definīciju, informēja EP preses dienests.


Avots: LETA

EP deputāti piedāvā noteikt, ka pienācīgā mājoklī ir jābūt tīram un kvalitatīvam dzeramajam ūdenim, atbilstošai sanitārijai un higiēnas iespējām, kanalizācijas un ūdensvada pieslēgumam.

Rezolūcijas atbalstītāji norāda, ka tiesības uz pienācīgu mājokli ir cilvēka pamattiesības, kas jāiekļauj dalībvalstu un Eiropas Savienības (ES) tiesību aktos.

EP mudina ES līmenī noteikt arī obligātās prasības māju apdzīvojamībai, tostarp veselīgu iekštelpu gaisa kvalitāti un atbilstību Pasaules Veselības organizācijas vadlīnijām. Tāpat deputāti aicina Komisiju un dalībvalstis par mājokļu renovācijas prioritāti noteikt emisiju samazināšanu un energoefektivitātes paaugstināšanu.

Eiropas Parlaments arī atkārtoti pauda atbalstu mērķim līdz 2030.gadam novērst bezpajumtniecību. Parlamentāriešu ieskatā, Covid-19 krīzes laikā būtu jāīsteno ārkārtas pasākumi bezpajumtniecības novēršanai un bezpajumtnieku aizsardzībai.

EP aicina dalībvalstis un pašvaldības ieviest tiesību normas, lai aizsargātu īrniekus un īpašniekus, kas paši dzīvo savos mājokļos. Mājoklis jāuzskata par cenas ziņā pieņemamu, ja iemītnieka atlikušais budžets ir pietiekams, lai segtu citus būtiskus izdevumus.

Lai gan šis slieksnis pašlaik ir noteikts 40% apmērā no neto ienākumiem, vairāk nekā ceturtā daļa Eiropas īrnieku, kas īrē par tirgus cenām, mājoklim tērē vairāk, turklāt vidējās īres izmaksas arvien pieaugot.

Saskaņā ar Eiropas fonda dzīves un darba apstākļu uzlabošanai pētījumu, nepiemērotu mājokļu dēļ ES ekonomikas ik gadu zaudē gandrīz 194 miljardus eiro. Aizvien vairāk cilvēkiem Eiropas Savienībā ir grūti atļauties mājokli, un viņi mājoklim iztērē nesamērīgi lielu daļu savu ienākumu.

Jo īpaši vientuļie vecāki, daudzbērnu ģimenes un jaunieši, kas tikko uzsāk gaitas darba tirgū, uzskata, ka viņu ienākumi nav pietiekami, lai atļautos īrēt mājokli par tirgus cenu, bet vienlaikus tie ir pārāk augsti, lai varētu pretendēt uz sociālo mājokli, teikts EP paziņojumā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Šveicē šodien notiek referendums par sejas aizsegu aizliegumu

Šveicieši šodien dodas pie balsošanas urnām, lai izlemtu, vai aizliegt pilnīgu sejas aizsegšanu publiskās vietās, un aptaujas liecina, ka vairākums vēlētāju atbalsta šo iniciatīvu.

Pasaule Pulksteņa laika maiņa 2 reizes gadā: Vai Eiropa spēj vienoties par atcelšanu?

Eiropas Savienības (ES) līmenī joprojām nav panākts vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz pulksteņa laika maiņu divas reizes gadā, atzina Ekonomikas ministrijā (EM).

Pasaule Izraēla tomēr atliek palestīniešu strādnieku vakcināciju pret Covid-19

Izraēla piektdien atlika līdz turpmākam paziņojumam savus plānus vakcinēt pret Covid-19 palestīniešus, kuri strādā Izraēlā un Jordānas rietumkrasta ebreju apmetnēs.

Pasaule Pompeo aicina ASV boikotēt Pekinas ziemas olimpiskās spēles

Bijušais ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo piektdien atbalstīja aicinājumus ASV boikotēt 2022.gada ziemas olimpiskās spēles Pekinā un sacīja, ka Ķīnas "nejaukās" darbības to padara nepiemērotu šī pasākuma rīkošanai.

Lasiet arī

Izklaide Kādēļ Starptautiskā sieviešu diena ir 8.martā un vai to svinēt?

Izrādās, 8.marta kā Starptautiskās sieviešu dienas pirmsākumu meklējumi ir visai sarežģīti – ir oficiālās un arī citas versijas. Droši pateikt, kad šo dienu svinējuši pirmo reizi, nevar. Bet – vai tādēļ nesvinēt? Svinēt gan! Jo kopš 2007.gada tā Latvijā ir likumā noteikta atzīmējama diena. Lūk, ieskats Starptautiskās Sieviešu dienas svinību vēstures versijās.

Izklaide VIDEO. Bermudu divstūris 8.martā sveic visas sievietes ar jaunu dziesmu

Starptautiskajā Sieviešu dienā ar muzikālu sveicienu Latvijas dāmas iepriecinājusi populārā grupa “Bermudu divstūris” – plašākas sabiedrības novērtējumam nodota jauna dziesma ”Freona meitene”.

Sabiedrība VID darbinieka korupcijas lietā iesaistīts uzņēmējs atrasts miris ar cilpu kaklā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde sākusi kriminālprocesu pret VID darbinieku Ivaru Arsmenieku par neizpaužamu ziņu izpaušanu, svētdien vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".