• Alnis,
  • Andulis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pērn Rīgas reģionā kopumā atgriezušies 260 remigrantu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
BB.LV 19:36, 12.01.2021

2020.gadā uz dzīvi Rīgas plānošanas reģionā atgriezušies 260 remigrantu, tostarp bērnu, kas ir viens no augstākajiem gada griezumā rādītājiem kopš projekta sākuma. Visvairāk atgriezušās ģimenes, kurās aug mazi bērni pirmsskolas un sākumskolas vecumā, kā arī gados jauni cilvēki, kuri izvēlējušies pandēmijas laikā atgriezties Latvijā. Gada griezumā reģionā visvairāk cilvēku ir pārcēlušies tieši 2020. gada 4. ceturksnī – 90 remigrantu. Tā lat.bb.lv paziņo Inese Ozoliņa, Rīgas plānošanas reģiona romunikācijas speciāliste.


Avots: LETA

Daina Šulca, remigrācijas koordinatore Rīgas plānošanas reģionā: “Lai arī pandēmijas dēļ pagājušais gads ir bijis vienādi sarežģīts ārvalstīs un Latvijā, remigrantu interese par atgriešanos Latvijā nemazinājās. Tas skaidrojams ar faktu, ka vispārējās nedrošības apstākļos daļa šo cilvēku deva priekšroku Latvijai, kur ir to drošā vide, ģimenes locekļi un draugi. Vienlaikus daļai tieši pandēmija ir bijis kavējošs apstāklis, lai atgrieztos dzimtenē, jo satrauc pandēmijas ietekme uz ekonomiku. Kopumā tika sagatavoti vairāk nekā 660 individuālie piedāvājumi ģimenēm – daļa no tām vēl nav izlēmušas par atgriešanos vai atlikušas savus plānus uz šo gadu.”

Lielākā daļa - 66% remigrantu interesējas par atgriešanos Rīgā, saistot to ar lielākām darba atrašanas iespējām un mājokļa pieejamību. Pieredze rāda, ka visaktuālākie jautājumi saistīti ar darba un mājokļa atrašanu un bērnu iekārtošanu pirmsskolas iestādēs un skolās. Svarīgs ir arī psiholoģiskais remigrācijas koordinatora atbalsts un latviešu valodas apguves jautājums, jo pēc daudzu gadu prombūtnes ir izveidojusies neziņa un nedrošība par pirmajiem soļiem un iedzīvošanos.

Remigranti atgriežas arī citās Rīgas plānošanas reģiona pašvaldībās – pērn visvairāk atgriezušies Jūrmalā, Siguldā, Ogrē, Tukumā, Salacgrīvā, Engurē, Kandavā, Mārupē, Ropažos, Ādažos u.c. 2020. gadā remigranti visvairāk atgriezušies no Lielbritānijas, Vācijas, Skandināvijas, Baltkrievijas, Krievijas, Austrijas, Šveices, Dominikānas Republikas, Francijas, ASV, Kanādas, Jaunzēlandes un citām valstīm.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 2018. gadā uzsāka pilotprojektu “Reģionālais remigrācijas koordinators”, ko īsteno 5 reģionālie koordinatori Rīgas, Kurzemes, Latgales, Zemgales un Vidzemes plānošanas reģionā. Rīgas plānošanas reģions (RPR) ir viens no šīs funkcijas īstenotājiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Samsung vadītājam jādodas cietumā - piespriesti divarpus gadi korupcijas lietā

Dienvidkorejas koncerna "Samsung" vadītājam Li Džejongam tiesa pirmdien korupcijas lietā piesprieda divarpus gadu cietumsodu.

Pasaule Lietuvas Ārlietu ministrija aicina neielaist valstī Kirkorovu

Lietuvas Ārlietu ministrija aicinājusi neielaist valstī Krievijas estrādes dziedātāju Filipu Kirkorovu.

Pasaule Ījabs: Jaunajam CDU līderim Lašetam ir potenciāls kļūt par Vācijas kancleru

Jaunais Vācijas Kristīgi Demokrātiskās savienības (CDU) līderis, pašreizējās Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes premjerministrs Armīns Lašets ir spēcīgs nākamā Vācijas kanclera amata kandidāts, tādu viedokli aģentūrai LETA pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Ivars Ijabs (AP).

Pasaule Maskavas tiesa apcietina Navaļniju līdz 15.februārim. Kas tālāk?

Maskavas Himku tiesa pirmdien Krievijas opozīcijas politiķi Alekseju Navaļniju apcietinājusi uz 30 dienām līdz 15.februārim, ziņo Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša.

Lasiet arī

Pasaule Ģirģens: jānodrošina efektīva bēgļu atgriešana uz izcelsmes valstīm

Latvijas pozīcija ir nemainīga, proti, jāstiprina Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu pārvaldība un jānodrošina efektīva bēgļu atgriešanas politika uz izcelsmes valstīm, kā arī efektīva sadarbība ar trešajām valstīm, komentējot situācijas saasināšanos pie ES dienvidu robežas, norāda iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Pasaule Lietuvā divpadsmito mēnesi pēc kārtas fiksēta pozitīva migrācijas bilance

Lietuvā janvārī jau divpadsmito mēnesi pēc kārtas fiksēta pozitīva migrācijas bilance - valstī ieceļojušo cilvēku skaits pārsniedzis izceļotāju skaitu par 628 cilvēkiem, liecina pirmdien publiskotie Statistikas departamenta dati.