• Eglons,
  • Krišs,
  • Ksenija
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvija ievēlēta ANO Sieviešu statusa komisijā

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 11:25, 15.09.2020

Latvija ir ievēlēta ANO Sieviešu statusa komisijā, kurā darbosies no 2021.gada līdz 2025.gadam, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).


Avots:

Pēc ministrijas paustā, Ņujorkā 14.septembrī kopā tika pārvēlētas desmit no 45 ANO Sieviešu statusa komisijas dalībvalstīm. Līdzās Latvijai ievēlētas tika arī Afganistāna, Argentīna, Austrija, Dominikānas Republika, Indija, Izraēla, Nigērija, Turcija un Zambija.

ANO Sieviešu statusa komisija dibināta 1946.gadā un ir ANO Ekonomisko un sociālo lietu padomes funkcionālā komisija. Tā ir galvenā starpvaldību struktūra ar mērķi apzināt sieviešu dzīves realitātes dažādus aspektus visā pasaulē un veidot globālus standartus dzimumu līdztiesības un sieviešu tiesību veicināšanas jomā, skaidroja ĀM.

Komisijas darbs tiek organizēts ikgadējā divu nedēļu sanāksmē Ņujorkā, kurā piedalās ANO dalībvalstis, pilsoniskās sabiedrības organizācijas un ANO struktūru pārstāvji. Komisijas sesijās dalībnieki diskutē par panākto progresu Pekinas deklarācijas un Rīcības platformas ieviešanā, kas ir starptautiski nozīmīgākais politiskais dokuments dzimumu līdztiesības jautājumos. Komisija diskutē par aktuālajiem dzimumu līdztiesības un sieviešu iespēju veicināšanas jautājumiem, kā arī izstrādā tematiskas rezolūcijas un visaptverošus secinājumus.

Ministrijā atzīmēja, ka arvien plašāka Latvijas pārstāvība starptautisko organizāciju struktūrās sekmē Latvijas ārpolitikas interešu īstenošanu un veicina Latvijas starptautisko atpazīstamību.

2020.gada 1.janvārī Latvija sāka trīs gadu darba periodu ANO Ekonomisko un sociālo lietu padomē. Latvija ir ievēlēta arī ANO Ekonomisko un sociālo lietu padomes apakšstruktūrā - ANO Zinātnes un tehnoloģiju attīstības komisijā, uzsvēra ĀM.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Vācijas valdība vēlas ik gadu piesaistīt 400 000 darbinieku no ārvalstīm

Jaunā Vācijas koalīcijas valdība vēlas ik gadu piesaistīt 400 000 kvalificētu darbinieku no ārvalstīm, lai risinātu demogrāfisko nelīdzsvarotību un darbaspēka trūkumu galvenajos sektoros.

Pasaule Viļņa paziņo, ka tiks nojaukts faktiski jau pabeigtais Maskavas nams

Viļņā tiks nojaukts Maskavas kultūras un biznesa centrs jeb tā dēvētais Maskavas nams, kas pēc tiesas lēmuma anulēt būvatļauju tā arī palicis līdz galam neuzcelts, paziņojis Lietuvas galvaspilsētas mērs Remiģijs Šimašus.

Pasaule Traģēdija Ganā: Autosadursmes eksplozijā gājuši bojā 17 un ievainoti 59 cilvēki

Ganas rietumos ceturtdien sadūrās smagā automašīna ar sprāgstvielu kravu un motocikls, izraisot eksploziju, kurā gājuši bojā vismaz 17 cilvēki un ievainoti 59, paziņoja Ganas valdība.

Pasaule Pabriks: Krievija varētu realizēt nevis karu, bet Doņeckas un Luhanskas anšlusu

Krievija visdrīzāk varētu realizēt nevis atklātu karu ar Ukrainu, bet īstenos tā dēvēto Doņeckas un Luhanskas Tautas Republiku "anšlusu", ceturtdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Lasiet arī