• Halina,
  • Ilvars,
  • Lauma
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Igaunijā atgriežas tūristi no Latvijas un Somijas

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 17:32, 29.06.2020

Pēc Covid-19 dēļ noteikto ceļošanas ierobežojumu atcelšanas Igaunijā atgriežas tūristi no Latvijas un Somijas, Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR pastāstījusi Uzņēmējdarbības attīstības fonda (EAS) tūrisma attīstības direktore Līna Marija Lepika.Pēc viņas teiktā, vispirms pieaudzis tieši Latvijas tūristu pieplūdums Dienvidigaunijā, bet tagad sākuši ierasties arī ciemiņi no Igaunijas tūrisma pamattirgus - Somijas.

"Ar kaimiņiem mums ir palaimējies, jo Somijā un Latvijā [inficēšanās] rādītāji ir zemi un tūristi var doties ceļā. Mums veicies, ka arī mūsu kaimiņi rīkojušies atbildīgi," norādījusi Lepika.

Pašlaik nozarē vērojama jauna tendence - agrāk tūristi Igaunijā biežāk ieradās uz ilgāku laiku, bet tagad pieaudzis iepriekš neplānotu apmeklējumu skaits. Tūlīt pēc ierobežojumu atcelšanas Igauniju atsākuši apmeklēt arī dabas tūristi no Vācijas.

Iemesls izvēlēties ceļojumiem Igauniju ir tiklab tīrā vide un neskartā daba, kā zemie inficēšanās rādītāji.

"Varam uzsvērt, ka Igaunija spējusi pakļaut infekcijas izplatību kontrolei, esam veikuši noteiktus pasākumus, kas apvienojumā ar zemo iedzīvotāju blīvumu pasargā no inficēšanās," uzsvērusi Lepika.

EAS tūrisma attīstības vadītāja atzinusi, ka jaunā situācija pamudinājusi Igaunijas tūrisma kompānijas pārskatīt agrākos biznesa modeļus, un kā piemēru minējusi ekotūrisma uzņēmumus, kas agrāk lielākoties attīstīja savrupus piedāvājumus, bet tagad sākuši ciešāk sadarboties.

Viņa atgādinājusi, ka tūrisma nozare nodrošina 8% Igaunijas iekšzemes kopprodukta un tajā nodarbināti

22 000 cilvēki.

Lepika izteikusi cerību, ka Igaunijā pieaugs iekšzemes tūrisms, kura īpatsvars kopējā tūrisma apjomā pašlaik ir zems - tikai 37%, kamēr, piemēram, Ziemeļvalstīs tas sasniedz aptuveni 70%.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Traģēdija Teherānā: Spēcīgā sprādzienā klīnīkā daudz bojāgājušo

Irānas galvaspilsētas Teherānas ziemeļos otrdienas vakarā nogranda spēcīgs sprādziens klīnikā, nogalinot vismaz 19 cilvēkus, vēstīja Irānas pusoficiālā ziņu aģentūra ISNA.

Pasaule Čehijas prezidents Zemans: Saukli Black Lives Matter ir rasistisks

Čehijas prezidents Milošs Zemans otrdien nosauca afroamerikāņu protestu kustības saukli "Black Lives Matter" (BLM; Melnādaino dzīvībām ir nozīme) par rasistisku.

Pasaule Lietuvas ebreji asi iebilst pret Putina Otrā pasaules kara vēstures traktējumu

Lietuvas ebreju kopienas pārstāvji paziņojuši, ka kategoriski nepiekrīt šomēnes publiskotajam Krievijas prezidenta Vladimira Putina melīgajam rakstam par Otrā pasaules kara vēsturi, kurā mēģināts mazināt Padomju Savienības noziegumu nozīmi.

Pasaule ES atver ārējās robežas 15 citvalstu pilsoņiem. Kuras tās ir?

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis otrdien vienojušās no 1.jūlija atvērt bloka ārējās robežas 15 trešo valstu pilsoņu ieceļošanai, taču tas neattiecas uz ASV, kur joprojām plosās covid-19 epidēmija.

Lasiet arī