• Margarita,
  • Margrieta
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pāvests: Pandēmijas laikā redzams, cik aplama ir tieksme gādāt tikai par sevi

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 16:43, 31.05.2020 1

Pāvests Francisks Vasarsvētkos aicinājis uzlūkot Covid-19 krīzi kā iespēju jaunam sākumam, neieslīgt egosimā un pesimismā, bet atmosties vēlmei kalpot un darīt labu."Šajā pandēmijas laikā redzams, cik aplams ir narcisisms, tieksme gādāt tikai par sevi un vienaldzība pret citu vajadzībām, neatzīstot savas vājības un kļūdas," viņš svētdien sacījis Sv.Misē Vatikāna Sv.Pētera bazilikā.

"Atbrīvo mūs no egoisma pandēmijas un atmodini mūs dziņai kalpot un darīt labu. Noslēgšanās sevī (..) būtu lielāka traģēdija par pašu šo krīzi," lūgšanā aicinājis pāvests.

Francisks arī brīdinājis cilvēkus neļauties pesimistiskai vēlmei visu uzlūkot sliktākajā gaismā un sacīt, ka pēc pandēmijas "nekas no iepriekšējās dzīves nekad vairs neatgriezīsies". Pēc viņa teiktā, tāda domāšana pirmām kārtām "liedz atgriezties cerībai".

Vēršoties pie ticīgajiem, pāvests aicinājis viņus nešķelties, bet pievērst uzmanību, tam, kas viņus vieno.

"Pasaule saskata konservatīvos un progresīvos, bet patiesībā visi ir Dieva bērni," viņš uzsvēris.

Pirmo reizi kopš marta sākuma Francisks sveicis cilvēkus Sv.Pētera laukumā, kur, neraugoties uz lielisko saulaino dienu, bija pulcējušies tikai nedaudzi simti cilvēku mazās grupiņās, kamēr pirmskrīzes laikā tur svētdienās ieradās desmitiem tūkstošiem cilvēku.

Lai gan Sv.Pētera laukums atkal atvērts apmeklētājiem, līdz 3.jūnijam Itālijā nav atļauta pārvietošanās starp reģioniem un valstī netiek ielaisti arī ārvalstu tūristi, tādēļ laukumā acīmredzot bija pulcējušies tikai ļaudis no Romas un tuvējās apkaimes.

Pāvests īpaši aizlūdza par saslimušajiem un mirušajiem Amazones reģionā, pirmām kārtām par tā pamatiedzīvotājiem, kas šai situācijāi ir īpaši neaizsargāti, un par to, lai neviens visā pasaulē nepaliktu bez medicīniskās palīdzības, īpaši ekonomisko prioritāšu dēļ.

“Cilvēki ir svarīgāki par ekonomiku," viņš uzsvēris.

Dienu iepriekš pāvests izplatīja Vasarsvētkiem veltītu videouzrunu, kurā uzsvēra, ka pēc Covid-19 krīzes pārvarēšanas pasaulei jākļūst citādai, veidojot taisnīgāku sabiedrību un pārvarot "nabadzības pandēmiju".

"Kad būsim atguvušies no šīs pandēmijas, mēs vairs nevarēsim dzīvot kā līdz šim un rīkoties kā līdz šim," viņš norādīja.

"Lielie cilvēces pārbaudījumi - arī šī pandēmija - var darīt mūs vai nu labākus, vai sliktākus. Nemainīties nav iespējams. Kādi jūs vēlaties iznākt no tās - labāki vai sliktāki?" vaicāja Francisks, aizlūdzot par visiem, ko šī slimība skārusi.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • Pirktspēja 31.05.2020 16:44
    Jake!
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Izraēlā notikuši protesti pret valdības ekonomikas politiku pandēmijas laikā

Tūkstošiem cilvēku sestdienas vakarā Telavivā protestējuši pret Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu ekonomikas politiku pandēmijas laikā, svētdien ziņo mediji.

Pasaule Tramps pirmo reizi bijis publiski redzams ar sejas masku

ASV prezidents Donalds Tramps sestdien pirmo reizi kopš pandēmijas sākuma bijis redzams ar sejas masku.

Pasaule Igaunijā spēcīga vēja dēļ bez elektrības palikuši 20 000 mājsaimniecību

Igaunijā spēcīga vēja dēļ, brāzmām sasniedzot ātrumu 30 metri sekundē, sestdien bez elektroenerģijas piegādes palikuši vairāk nekā 20 000 mājsaimniecību.

Pasaule Covid-19 plosa Austrāliju: Melburna tiek pakļauta sešas nedēļas ilgai karantīnai

Austrālijas otra lielākā pilsēta Melburna pēc ievērojama Covid-19 epidēmijas uzliesmojuma pakļauta sešas nedēļas ilgai karantīnai, otrdien pavēstījušas amatpersonas.

Lasiet arī

COVID-19 Pozitīvs Covid-19 tests - Daugavpils olimpiskā centra vadītājam

Pēc Latvijas Futbola federācijas (LFF) aicinājuma veicot testu uz jaunā koronavīrusa izraisīto saslimšanu Covid-19, pozitīvs tas izrādījies Daugavpils olimpiskā centra (DOC) valdes loceklim Vladimiram Šteinbergam.

COVID-19 Kazahstānā sēru diena - piemin koronavīrusa pandēmijas upurus

Kazahstānā pirmdien izsludinātas valsts sēras, pieminot koronavīrusa pandēmijas upurus.

Sabiedrība Jelgavā skolotājiem būs iespējas saņemt 150 eiro dzīvokļa īres pabalstu

Lai piesaistītu skolotājus darbam Jelgavas pašvaldības izglītības iestādēs, pilsētā strādājošie pedagogi var pretendēt uz pašvaldības pabalstu īrētās dzīvojamās telpas apmaksai līdz 150 eiro mēnesī.