• Vilhelms,
  • Vilis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Ķīna kopš marta pārdevusi ārvalstīm gandrīz četrus miljardus sejas masku

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 19:28, 05.04.2020

Ķīna kopš marta pārdevusi ārvalstīm gandrīz četrus miljardus sejas masku, svētdien paziņojušas amatpersonas.


Avots: LETA

Pasaulē no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši vairāk nekā 60 000 cilvēku un daudzās valstīs trūkst sejas masku un cita veida aizsargaprīkojuma.

Ķīna kopš 1.marta ir eksportējusi 3,86 miljardus masku, 37,5 miljonus aizsargapģērba vienību, 16 000 elpināmo aparātu un 2,84 miljonus Covid-19 pārbaužu komplektus. Preces piegādātas vairāk nekā 50 valstīm, atklāja kāda muitas amatpersona.

Viņa sacīja, ka medicīnas preču eksports novērtēts uz 10,2 miljardiem juaņu (1,3 miljardiem eiro).

Tomēr vairākas valstis, tostarp Nīderlande, Filipīnas, Horvātija, Turcija un Spānija, sūdzējušās par Ķīnas preču kvalitāti.

Pagājušajā nedēļā Nīderlandes valdība atsauca 600 000 masku no 1,3 miljoniem, ko bija iegādājusies no Ķīnas, jo tās neatbilda kvalitātes standartiem.

Ķīna paziņoja, ka ražotāji skaidri norādījuši, ka tās nav ķirurģiskās maskas.

Spānija savukārt pagājušajā nedēļā atteicās no tūkstošiem Covid-19 pārbaužu komplektu, ko bija atsūtījusi neautorizēta Ķīnas kompānija, jo atklājās, ka uz to rezultātiem nevar paļauties.

Ķīnas amatpersonas svētdien noraidīja mediju ziņoto par defektīviem produktiem, uzsverot, ka šajās ziņās nav atspoguļoti visi fakti.

"Realitātē pastāv vairāki faktori, piemēram, Ķīnai ir atšķirīgi standarti un atšķirīgi izmantošanas paradumi nekā citām valstīm. Pat neatbilstoša lietošana var novest pie šaubām par kvalitāti," sacīja kāda Tirdzniecības palātas amatpersona.

Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāve pēdējās nedēļas laikā ir vairākkārt aicinājusi Rietumu medijus nepolitizēt un nepārspīlēt šo jautājumu.

Pekina šonedēļ pastiprināja noteikumus eksportējamajām precēm, kas domātas cīņai ar jauno koronavīrusu, tostarp pieprasot, lai preces atbilst gan Ķīnas, gan saņēmējas valsts standartiem.

Ķīna ir arī paaugstinājusi Covid-19 pārbaužu komplektu ražošanas kapacitāti līdz vairāk nekā četriem miljoniem dienā, atklāja Nacionālās Medicīnas produktu administrācijas amatperson

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Trešdien paredzēts "SpaceX" pirmais pilotējamais lidojums kosmosā (VIDEO)

ASV privātais uzņēmums "SpaceX" trešdien paredzējis veikt savu pirmo pilotējamo lidojumu kosmosā, nogādājot Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS) divus amerikāņu astronautus.

Pasaule Japāna atceļ ārkārtējo stāvokli

Japānas premjerministrs Sindzo Abe atcēlis ārkārtējo stāvokli Tokijā un vēl četros apgabalos, kur tas joprojām bija spēkā, visā valstī pārtraucot ierobežojumus, kas bija ieviesti jaunā koronavīrusa izplatības iegrožošanai.

Pasaule Vācijā pakāpeniski darbu atsāk viesnīcas

Turpinot atvieglot pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus, Berlīnē un citur Vācijā no pirmdienas ļauts atsākt darbu viesnīcām.

Pasaule "The New York Times" pirmajā lappusē publicē Covid-19 upuru vārdus

Ar jaunā kronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 upuru skaitam Amerikas Savienotajās Valstīs tuvojoties simts tūkstošiem, laikraksta 'The New York Times" svētdienas numura visu pirmo lappusi aizņem ar šo slimību mirušo vārdi.

Lasiet arī

Sabiedrība Brīdina par krāpniecisku e-pastu kampaņu

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija "Cert.lv" brīdina par krāpniecisku e-pastu kampaņu.

Ekonomika Uzņēmējs: Latvijā tūrisma eksports tiek nogalināts

Salīdzinājumā ar apjomīgu finansiālo atbalstu un iespēju turpināt darbu, ko savu valstu tūrisma nozares uzņēmumiem nodrošina Lietuva un Igaunija, Latvijā tūrisma eksports tiek nogalināts, aģentūru LETA sacīja tūrisma firmas "Baltic Travel Group" vadītājs Vlads Korjagins.

Sabiedrība Ušakovs atklāj, kāpēc miris viens no kādreizējiem Rīgas domes kaķiem (+FOTO)

Viens no slavenajiem diviem Rīgas domes kaķiem Muris miris no nieru mazspējas, kas viņam bijusi hroniska kaite, atklājis bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs. Tagad aktuāls esot jautājums, ko darīt ar otru kaķi - Kuzju.