• Elfrīda,
  • Sindija,
  • Sintija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


EP nāk klajā ar pasākumu sarakstu cīņai ar Covid-19 izraisīto krīzi

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 17:49, 03.04.2020

Atspēkojot nepatiesu informāciju, Eiropas Parlaments (EP) izplatījis pasākumu sarakstu, kas tiek īstenoti Eiropas Savienībā (ES) cīņai ar Covid-19 izraisīto krīzi, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Karstiņš.


Avots: LETA

Dezinformācijas apkarošanas projekta "EUvsDisinfo" interneta vietnē norādīts, ka dažādos resursos tiek izplatīta viltus informācija par Covid-19, piemēram, ka jauno koronavīrusu radījusi ASV vai ka Covid-19 izmanto kā ieroci, lai vērstos pret Ķīnu un tās ekonomiku. Tāpat tiek izplatītas ziņas, ka ES netiek galā ar krīzi un tās ietekmē brūk kopā.

Kā norāda Krastiņš, ir vērts paturēt prātā, ka bieži vien internetā, un ne tikai, izplatītā informācija gan par pašu vīrusu, gan ES rīcību nav patiesa, tāpēc ir izveidots pasākumu saraksts, kas šajā laikā tiek darīts.

Lai palīdzētu ierobežot vīrusa izplatīšanos Eiropā un ārpus tās, ES ir slēgusi savas ārējās robežas nesvarīgiem braucieniem, vienlaikus nodrošinot nepieciešamo preču apriti, kā arī nepārtrauktu medicīnas un aizsardzības līdzekļu piegādi ES tirgū, veidojot "zaļās joslas".

Papildu līdzekļi ir paredzēti Eiropas Slimību profilakses un kontroles centram (ECDC), kas gatavo ātrus riska novērtējumus un sniedz atjauninātu informāciju par uzliesmojuma epidemioloģisko izmeklēšanu.

Savukārt ES Civilās aizsardzības mehānisma ietvaros ES dalībvalstīm ir ātri pieejami "RescEU" medicīnas iekārtu krājumi - pirmā kopējā Eiropas rezerve medicīnas iekārtām un aizsarglīdzekļiem, tādām kā plaušu ventilējamie aparāti un aizsargmaskas. ES izsludinātā kopīgā iepirkuma nolīguma ietvaros dalībvalstis var kopīgi iegādāties nepieciešamo medicīnisko aprīkojumu un zāles.

Tāpat no ES pētniecības un inovāciju programmas "Apvārsnis 2020" jeb "Horizon 2020" tiek finansēti 18 pētniecības projekti un 140 pētniecības grupas visā Eiropā, lai paātrinātu vakcīnas iegūšanu. Programmas mērķis ir atbalstīt darbu pie vakcīnas izstrādes un efektīvāku medicīnas sistēmu ieviešanas, kā arī nodrošināt precīzāku diagnostiku un ārstēšanas metodes un stiprināt gan sagatavotības jomu, gan klīnisko pārvaldību.

Lai palīdzētu ES pārvarēt pandēmijas ekonomiskās un sociālās sekas, Eiropas Komisija (EK) nāks klajā ar jaunu priekšlikumu daudzgadu budžetam 2021.-2027.gadam, kas ietvers stimulējošu pasākumu kopumu. Priekšlikums ir jāapstiprina EP.

Savukārt pateicoties ES Civilās aizsardzības mehānismam, mājās ir atgriezušies vairāk nekā 10 000 eiropiešu, kuri jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 uzliesmojuma dēļ bija "iesprostoti" vairākās pasaules valstīs.

Tāpat EP atbalstīja jaunus noteikumus, kas ļauj dalībvalstīm pieteikties finansiālai palīdzībai no ES Solidaritātes fonda Covid-19 vīrusa izraisītās krīzes pārvarēšanai. Ņemot vērā nesen pieņemto lēmumu par fonda darbības jomas paplašināšanu, iekļaujot tajā ārkārtas stāvokli sabiedrības veselības jomā, krīzes skartajām dalībvalstīm 2020.gadā būs pieejami finansiālie līdzekļi līdz pat 800 miljoniem eiro, lai novērstu pandēmijas radītās sekas.

Eiropas Centrālā banka piešķir 750 miljardus eiro valsts parāda atmaksas atvieglošanai krīzes laikā, kā arī 120 miljardus eiro kvantitatīvu atvieglojumu pasākumiem un 20 miljardus eiro parādzīmju iepirkšanai.

Papildus tam EP deputāti nobalsoja par 37 miljardu eiro piešķiršanu ES valstīm no pieejamiem ES struktūrfondiem, lai pārvarētu jaunā koronavīrusa izraisīto krīzi un sniegtu atbalstu veselības aprūpes jomai, uzņēmumiem un darba ņēmējiem.

Lai nodrošinātu, ka darbinieki var saglabāt savas darbavietas, kamēr uzņēmumi sašaurina vai pārtrauc darbību Covid-19 izraisītās krīzes dēļ, EK ir ierosinājusi valsts atbalstītu nodarbinātības shēmu, kurā darbiniekiem būtu iespējams strādāt saīsinātu darba laiku.

Tā kā miljoniem cilvēku ir spiesti palikt mājās, ES vērsās pie lielākajām tiešsaistes platformām, tādām kā "Netflix", "Facebook" un "YouTube", ar aicinājumu pazemināt straumēšanas kvalitāti, lai novērstu interneta pārslodzi. Tas ļauj ikvienam izmantot internetu gan darbam, gan atpūtai.

EP atbalstīja EK priekšlikumu uz laiku apturēt tukšos "spoku lidojumus". Tas ļauj lidsabiedrībām neveikt lidojumus ar tukšām lidmašīnām, vienlaikus saglabājot pacelšanās un nosēšanās laika nišas nākamajā lidojumu plānošanas periodā.

LETA jau ziņoja, ka EP 16.aprīlī un 17.aprīlī rīkos ārkārtas plenārsesiju, lai strādātu pie pasākumiem Covid-19 pandēmijas apkarošanai.

EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli un politisko grupu vadītāji, kas veido Priekšsēdētāju konferenci, ceturtdienas rītā attālinātā sanāksmē vienojās 16.aprīlī un 17.aprīlī sasaukt ārkārtas plenārsesiju Briselē.

EP deputātu darba kārtībā būs debates ar ES Padomi un EK, kā arī balsojums par rezolūciju, kurā EP paudīs savas prasības attiecībā uz saskaņotu ES rīcību cīņā pret Covid-19 pandēmiju un tās sekām.

EP būšot gatavs balsot arī par visiem tiesību aktu vai budžeta priekšlikumiem, ko līdz tam laikam būs sagatavojusi un iesniegusi EK.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Ievietots psihenē! Pret Putinu noskaņotā šamaņa nedienas

Pašpasludinātais Sibīrijas šamanis, kurš ar kājām devās ceļā uz Maskavu, lai no Kremļa padzītu, viņaprāt, dēmonu prezidentu Vladimiru Putinu, otrdien ar tiesas rīkojumu ievietots psihiatriskajā slimnīcā.

Pasaule Zakerbergs skaidro Trampa ierakstu nekritizēšanu: Mani tas apbēdināja, bet...

Sociālā tīkla "Facebook" uzņēmuma vadītājs Marks Zakerbergs aizstāvējies pret kritiku, ka nav nosodījis ASV prezidenta Donalda Trampa draudus protestētājiem.

Pasaule Sadursmes starp policiju un pret rasismu protestējošiem ari Parīzē (+VIDEO)

Apmēram 20 000 cilvēku Parīzē otrdien izgāja neatļautā demonstrācijā, protestējot pret melnādaina jaunieša nāvi Francijas policijas apcietinājumā 2016.gadā, un daži no protestētājiem iesaistījās sadursmēs ar policiju un lietoja lozungus, līdzīgus ASV notiekošajās demonstrācijās lietotajiem.

Pasaule Nekārtībās ASV sašauti četri policisti

Nekārtību gaitā Sentluisā, ASV Misūri štatā, sašuti četri policisti, otrdien pavēstīja likumsargi.

Lasiet arī

Sabiedrība Notiks vebinārs par elektrisko velosipēdu potenciālu tūrisma attīstībai Vidzemē
Rīga, 4.jūn., LETA. Šodien plkst.10 tiešsaistes platformā "Zoom" tiks organizēts vebinārs "Elektrisko velosipēdu potenciāls tūrisma attīstībai Vidzemē", aģentūru LETA informēja Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko att...
Sabiedrība Saeima konceptuāli skatīs likumprojektus Covid-19 ssituācijas regulēšanai Latvijā pēc ārkārtējās situācijas
Rīga, 4.jūn., LETA. Saeima šodien konceptuāli skatīs likumprojektus, ar kuriem iecerēts regulēt situāciju un kontrolēt Covid-19 izplatību Latvijā pēc ārkārtējās situācijas beigām 9.jūnijā. Viens no tiem ir Covid-19 infe...
Sabiedrība Akciju cenas pieaug optimismā par ātru globālās ekonomikas atveseļošanos
Ņujorka, 4.jūn., LETA--AFP. Akciju cenas pasaulē trešdien palielinājās, ko veicināja augošs optimisms par ātru globālās ekonomikas atveseļošanos, investoriem fokusējoties uz Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu tālāku mīks...