• Igmārs,
  • Ilgmārs,
  • Nanija
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


75% Krievijas iedzīvotāju padomju laikmetu uzskata par labāko valsts vēsturē

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 12:07, 24.03.2020 1

Trīs ceturtdaļas Krievijas iedzīvotāju padomju laikmetu uzskata par labāko valsts vēsturē, savukārt 18% šādam vērtējumam nepiekrīt, konstatēts Levadas centra aptaujā, kas publicēta laikrakstā "Vedomosti".Vārdi "padomju laikmets" aptaujātajiem visbiežāk asociējas ar stabilitāti un drošību par nākotni (16% atbilžu), labu dzīvi valstī (15%) un personīgo dzīvi - bērnību, jaunību, vecākiem (11%).

Negatīvi vērtējumi parādās krietni retāk - par deficītu, rindām un taloniem atceras 4% aptaujāto, par dzelzs aizkaru, stagnāciju un represijām - pa 1% attiecībā uz katru no šīm parādībām.

65% Krievijas iedzīvotāji nožēlo PSRS sabrukumu, tikpat daudzi uzskata, ka no tā varēja izvairīties. 26% aptaujāto pauduši pretēju vērtējumu abos jautājumos.

Kā norāda puse to, kuriem ir žēl PSRS sabrukuma, nepatiku viņiem raisa tas, ka ir zaudēta piederības sajūta lielai valstij. 49% nožēlo, ka ir izjukusi vienota ekonomikas sistēma, vairāk nekā trešdaļa nožēlo pieaugušo neuzticību un atsvešinātību.

Tomēr "atgriezties uz ceļa, pa kuru virzījās Padomju Savienība", vēlas vien 28% Krievijas iedzīvotāju.

58% iestājas par "savu īpašo ceļu", kas būtu ejams valsts attīstībā, bet katrs desmitais uzskata, ka Krievijai būtu jāorientējas uz Eiropas variantu.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

  • no Pavļuta biroja 24.03.2020 16:48
    Tie visi ir mūsējie.
    Сообщить редактору Ответить
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Igaunijā jau trīs nāves gadījumi ar Covid-19

Igaunijā reģistrēti jau trīs nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, liecina oficiāli publiskotā informācija.

Pasaule Lielbritānijā ar Covid-19 mirušo skaits pārsniedzis tūkstoti

Lielbritānijā ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 mirušo skaits pārsniedzis tūkstoti, paziņojusi Veselības ministrija.

Pasaule Vācija neatcels koronavīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus agrāk par 20.aprīli

Vācija neatcels koronavīrusa izplatības dēļ noteiktos ierobežojumus agrāk par 20.aprīli, paziņojis kancleres Angelas Merkeles biroja vadītājs Helge Brauns.

Pasaule Igaunijā koronavīruss konstatēts 20 Kuresāres slimnīcas darbiniekiem

Igaunijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu konstatēta 20 Sāmsalas vienīgās pilsētas Kuresāres slimnīcas darbiniekiem, sociālajā tīklā "Facebook" piektdien paziņojusi slimnīca.

Lasiet arī

Sabiedrība Aizliedz jebkādu pulcēšanos reliģiskā nolūkā un privātos pasākumos, izņemot bēru ceremonijas ārtelpās
Rīga, 29.marts, LETA. Atbilstoši Ministru kabineta (MK) svētdien pieņemtajiem grozījumiem rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", turpmāk aizliegtas jebkādas reliģiskās darbības, kas veicamas pulcējoties, kā ...
COVID-19 Raivis Dzintars uzrunā tautu internetā saistībā ar Covid-19

Mēs visi par to domājam. Kāpēc tas notika? Cik ilgi tas būs? Kā mēs ar to sadzīvosim? No “panikas cēlēja” līdz “bravūrīgam noliedzējam”. Neatkarīgi no statusa, ienākumu līmeņa vai dzīvesvietas. Šie jautājumi aizsniedz katru un pamatīgi. Dažas šā brīža pārdomas un aicinājumi arī no manas puses:

COVID-19 Covid-19 slimniekiem un kontaktpersonām jāinformē pakalpojumu sniedzēji

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 slimniekiem un kontaktpersonām turpmāk obligāti jāinformē pakalpojuma sniedzēji par inficēšanās riskiem, svētdien ārkārtas sēdē lēma Ministru kabinets.