• Daira,
  • Dairis
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Lietuvas valdība nolemj atvērt vēstniecību Austrālijā

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 18:03, 19.02.2020

Lietuva jūlijā atvērs vēstniecību Austrālijā, trešdien nolēma Lietuvas valdība.Lēmumu par vēstniecības atvēršanu Austrālijā Lietuvas ministru kabinets pieņēma pēc Ārlietu ministrijas ierosinājuma.

Ministrija norādījusi, ka vēstniecība vajadzīga "tālākai Lietuvas interešu aizstāvībai, politiskajiem kontaktiem, sakariem ar diasporu, uzņēmējdarbības sakaru attīstīšanai un konsulāro pakalpojumu sniegšanai Lietuvas un ārvalstu pilsoņiem Austrālijā un Klusā okeāna reģionā".

Pašlaik Lietuva Austrālijā tiek pārstāvēta ar vēstniecības Japānā starpniecību.

Ministrijas iecerējusi, ka vēstniecība Austrālijā varētu tikt akreditēta Jaunzēlandē, Malaizijā, Singapūrā, Indonēzijā un Džakartā bāzētajā Dienvidaustrumāzijas valstu asociācijas (ASEAN) sekretariātā.

Vienlaikus Ārlietu ministrija atgādina, ka Austrālijā ir plaša lietuviešu kopiena ar dziļām tradīcijām.

"Austrālijas lietuviešu kopiena jau ne vienreiz vien aicinājusi valsts vadītājus izveidot Lietuvas pārstāvniecību, kas dotu viņiem iespēju uzturēt ciešus kontaktus ar Lietuvu un efektīvāk veicināt Lietuvas interešu īstenošanu. Lēmuma atlikšana izraisītu Austrālijas lietuviešos vilšanos," teikts ministrijas ierosinājumā par vēstniecības atvēršanu, kuru trešdien atbalstīja valdība.

Ministrija arī atgādina, ka Igaunija vēstniecību Austrālijā atvērusi jau pirms pieciem gadiem, lai gan igauņu kopiena šai valstī ir krietni mazāka.

Starp argumentiem, kas liecina par labu vēstniecības atvēršanai, tā min Austrālijas svarīgo lomu Austrumāzijas reģionā un iespējamo sadarbību drošības jautājumos.

"Strādājot pašā Austrālijā, Lietuvas diplomātiem būtu lielākas iespējas iegūt vajadzīgo informāciju par Ķīnas un Krievijas centieniem palielināt savu ietekmi šajā reģionā, vajadzības gadījumā attiecīgi reaģēt un nodrošināties ar līdzīgi domājošo partneru atbalstu," norāda ministrija.

Dokumentā arī teikts, ka Lietuvas uzņēmējiem ir nepietiekamas zināšanas par iespējamajām biznesa nišām šai pārtikušajā, dabas resursiem bagātajā un ekonomiski stabilajā valstī.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Spāņi paniski iepērk vīnu, alu, čipsus un šokolādi

Spānijā, kuru smagi piemeklē jaunais koronavīruss, iedzīvotāji paniski iepērk alu, vīnu, olīvas, kartupeļu čipšus un šokolādi, liecina tirdzniecības izdevuma "Inforetail" dati.

Pasaule "British Airways" uz laiku atlaidīs 28 000 darbinieku

Lielbritānijas lidsabiedrība "British Airways" uz laiku no darba atlaidīs 28 000 darbinieku jeb 60% no darbaspēka koronavīrusa krīzes dēļ, kas paralizējusi aviācijas sektoru, ceturtdien pavēstīja arodbiedrība "Unite".

Pasaule Šeņdžeņa aizliedz ēst suņus un kaķus; bruņurupučus un vardes tomēr nē

Ķīnas dienvidu pilsēta Šeņdžeņa aizliegusi suņu un kaķu izmantošanu pārtikā, paplašinot visā valstī pēc Covid-19 pandēmijas izcelšanās noteikto savvaļas dzīvnieku patēriņa aizliegumu.

Pasaule Izraēlas veselības ministrs Jakovs Licmans saslimis ar Covid-19

Izraēlas veselības ministram Jakovam Licmanam konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu, ceturtdien paziņojis ministra birojs.

Lasiet arī