• Astra,
  • Astrīda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Politologs: Krievijā Levita runāto Minhenē varētu izmantot propagandai

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 14:04, 16.02.2020 1

Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita Minhenē teikto diskusijā "ASV militārā klātbūtne Baltijas valstīs - faktors, kas attur vai tomēr provocē" Krievijas masu mediji varētu izmantot propagandai, aģentūrai LETA sacīja politologs Kārlis Daukšts.


Avots: LETA

Komentējot runas sekas, viņš teica, ka Levita teiktais varētu radīt rezonansi Krievijas masu medijos, kuri to varētu izmantot propagandai. "Prezidenta runa varētu izsaukt Krievijas masu mediju, kā arī politologu papildu uzbrukumus Latvijas politikai," sacīja Daukšts.

Politologs arī teica, ka Levits par Krieviju izteicies diezgan atklāti. Līdzīgas runas no Latvijas augstākajām amatpersonām ir bijušas arī pagātnē, bet ne Valsts prezidenta līmenī.

"Tā bija standarta runa, tai nebija sevišķu īpašību vai kaut kāda izcilība. Tajā pašā laikā šī runa parādīja faktisko stāvokli, kāds patlaban ir starp Latviju un Krieviju Eiropas kontekstā. Tāpēc es nedomāju, ka tā īpašā līmenī varētu pasliktināt reālās Latvijas un Krievijas attiecības," pauda eksperts.

Jau vēstīts, ka Levits un aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) šonedēļ piedalās Minhenes drošības konferencē.

Valsts prezidenta kanceleja aģentūru LETA informēja, ka, uzstājoties diskusijā "ASV militārā klātbūtne Baltijas valstīs - faktors, kas attur vai tomēr provocē", Latvijas prezidents pauda, ka Krievija ir nepārprotami parādījusi gatavību izmantot spēka paņēmienus, lai īstenotu savus politiskos mērķus. Pirmie šādas nostājas priekšvēstneši parādījās, kad 2007.gadā Krievija Igaunijā organizēja kiberuzbrukumus un līdzdarbojās Tallinas grautiņu sarīkošanā, viņš norādīja.

Levits pieminēja arī situāciju, kad 2008.gadā Krievija ātrās militārās operācijas rezultātā okupēja daļu Gruzijas un vēl nesenākus gadījumus - Krimas okupāciju un aneksiju, karadarbību Donbasas apgabalā, kas tikai pastiprinājusi agrāk pastāvošās bažas.

Pēc Latvijas prezidenta vārdiem, kopš neatkarības atgūšanas Baltijas valstu viens no galvenajiem ārpolitiskajiem mērķiem ir bijusi iestāšanās NATO aliansē. Pēc 50 gadu ilgušās Padomju Savienības okupācijas šis bija vienīgais veids, kā garantēt valstu drošību.

Levits paudis viedokli, ka Krievija bieži ir interpretējusi NATO rīcību, izveidojot paplašinātās klātbūtnes vienības tās robežvalstīs, kā provokāciju. Skaidrojot šādu reakciju, Valsts prezidents atzīmēja, ka tās aizmetņi meklējami vēsturē.

Levits arī sacīja, ka Krievijas vēlme atjaunot savu kādreizējās lielvaras tēlu pārējās pasaules acīs esot cieši saistīta ar tās vēlmi atgūt agrākās ietekmes sfēru, bet Baltijas valstu dalība NATO faktiski izslēdzot šādu iespēju. Tādēļ Krievijas acīs NATO ir uzskatāma par bīstamu pretinieku, kā atrašanās tās pierobežā, nemaz nerunājot par alianses spēcīgākās dalībvalsts klātbūtni, ir uzskatāma par bīstamu draudu.

Politiķis atzīmēja, ka Krievija vienmēr būs Latvijas kaimiņš, un neviens nevēlas, lai atkārtotos Aukstais karš. Tādēļ NATO ir izvēlējusies apvienot uzbrukuma atturēšanas stratēģiju ar dialoga uzturēšanu.

"Ir skaidrs, ka, veidojot dialogu ar Krieviju, nedrīkstam pamest novārtā nepieciešamību veidot pilnvērtīgu un uzticamu atturēšanas stratēģiju, taču tai pašā laikā dialogam ar Krieviju vajadzētu panākt to, ka attiecības ar Krieviju, agrāk vai vēlāk noslieksies par labu demokrātiskajām vērtībām, kļūs labākas, drošākas un paredzamākas," teicis prezidents.

Runas noslēgumā Levits uzsvēra, ka jāpanāk situācijā, kurā jebkuras agresijas politiskā un militārā cena būtiski pārsniedz iespējamos ieguvumus, ko tā varētu nest.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule No Latvijas saņemtās haubices jau rāda rezultātus kaujās - Oleksijs Reznikovs

Ukrainas Bruņotie spēki no Latvijas saņēmuši sešas haubices, un tās jau tiek izmantotas kaujās, paziņojis Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Reznikovs.

Pasaule Traģēdija Armēnijā - sprāgstot pirotehnikai veikalā, vismaz 15 mirušie (+VIDEO)

Sprādzienā, kas svētdien notika Erevānas tirdzniecības centrā esošā pirotehnikas noliktavā, gājuši bojā vismaz 15 cilvēki, bet 62 guvuši ievainojumus, otrdien ziņo Armēnijas mediji.

Pasaule Ukraina pagarina karastāvokli un vispārējo mobilizāciju līdz 21.novembrim

Ukrainas parlaments pagarinājis karastāvokli vēl par 90 dienām līdz 21.novembrim.

Pasaule Ukrainas triecienā Vagner štābam esot nogalināti vairāk nekā 100 krievu algotņu

Ukrainas armijas triecienā Krievijas algotņu formējuma "Vagner" štābam okupētajā Luhanskas apgabala Popasnā, iespējams, nogalināti vairāk nekā 100 krievu algotņu, pirmdien paziņoja Luhanskas apgabala administrācijas vadītājs Serhijs Haidajs.

Lasiet arī

Pasaule Levits: Krievija demonstrē nodomu atjaunot Padomju impēriju

Krievija ar 2008.gada iebrukumu Gruzijā un kopš 2014.gada veikto agresiju pret Ukrainu demonstrē nodomu atjaunot Padomju impēriju, kas līdz ar apspiesto tautu brīvības centieniem sabruka 1990.-1991.gadā, uzskata Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Sabiedrība Valsts prezidents Egils Levits inficējies ar Covid-19

Neskatoties uz pilnu vakcinācijas kursu, Valsts prezidents Egils Levits inficējies ar Covid-19, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) informācija.

Pasaule Levits pastāsta ANO ģenerālsekretāram par Baltkrievijas hibrīduzbrukumu

Trešdien Valsts prezidents Egils Levits tikšanās laikā ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu vērsa uzmanību uz Baltkrievijas radīto migrācijas hibrīduzbrukumu un aicināja ANO aktīvi iesaistīties šīs konflikta situācijas risināšanā, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts prezidenta kancelejā.