• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


ASV saskaņojušas ar talibiem septiņu dienu plānu vardarbības samazināšanai

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 20:35, 13.02.2020

Miera sarunu ietvaros Savienotās Valstis panākušas vienošanos ar talibiem par "septiņu dienu plānu vardarbības mazināšanai", ceturtdien paziņojis ASV aizsardzības ministrs Marks Espers.


Avots:

"Mēs pastāvīgi esam norādījuši, ka labākais, ja ne vienīgais risinājums Afganistānā ir politiska vienošanās," NATO dalībvalstu aizsardzības ministru sanāksmē Briselē norādīja Espers.

"Mums tādas [vienošanās] pamats ir galdā, un mēs to rūpīgi izvērtēsim. Manuprāt, miers ir pelnījis izredzes," piebilda ministrs.

Sīkākus paskaidrojumus par plānu viņš nesniedza, taču avoti aģentūrai "Reuters" izteikušies, ka miera līgumu varētu parakstīt jau šomēnes, ja talibi ievērojami samazinātu vardarbību, paverot ceļu ASV karaspēka izvešanai no Afganistānas.

Līdz šim sarunas pamatā bremzējušās ASV prasības, lai talibi krasi samazinātu vardarbību, pirms noslēgt vienošanos par Savienoto Valstu kontingenta izvešanu.

Šobrīd valstī joprojām atrodas aptuveni 13 000 ASV karavīru, kā arī vairāki tūkstoši citu NATO dalībvalstu militārpersonu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Augsto elektrības cenu dēļ Vīnē ierobežos apgaismojumu

Pielāgojoties augošajām elektroenerģijas cenām, Vīnes pašvaldība nolēmusi ierobežot pilsētas apgaismojumu.

Pasaule Krievija pašlaik ir lielākais drauds Eiropai - ASV aizsardzības ministrs

Krievija pašlaik ir lielākais drauds Eiropai, trešdien Rīgā žurnālistiem uzsvēra ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins, kurš ieradies vizītē Latvijā.

Pasaule Maz ticams, ka Krievija vainos Ukrainu aviācijas bāzes apšaudē - eksperts

Maz ticams, ka Krievija vainos Ukrainu aviācijas bāzes apšaudē Krimā, sacīja Nacionālo bruņoto spēku kapteinis Jānis Slaidiņš.

Pasaule Harkivas apgabalā kopš kara sākuma nogalināti vairāk nekā 1000 civiliedzīvotāju

Kopš kara sākuma Krievijas bruņotie spēki Ukrainas Harkivas apgabalā nogalinājuši vairāk nekā 1000 civiliedzīvotāju, viņu vidū - 50 bērnu, pavēstījis Harkivas apgabala prokurors Oleksandrs Fiļčakovs.

Lasiet arī

Pasaule Kabulas lidostā atsākušies iekšzemes lidojumi

Afganistānas Kabulas lidostā atsākušies iekšzemes lidojumi, paziņojusi aviokompānijas "Ariana Afghan Airline" amatpersona.

Sabiedrība Rinkēvičs uzsver nepieciešamību turpināt palīdzēt Afganistānas iedzīvotājiem

Eiropas Savienībai (ES) nepieciešams turpināt palīdzēt Afganistānas iedzīvotājiem, kuri palīdzējuši un atbalstījuši ES un NATO klātbūtni Afganistānā, ES neformālajā ārlietu ministru sanāksmē uzsvēris Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Pasaule Blinkens: mērķi sasniegti, ASV izvedīs karaspēku no Afganistānas

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens trešdien paziņojis, ka pienācis laiks izvest karaspēku no Afganistānas un ka Vašingtona strādās kopā ar NATO sabiedrotajiem pie koordinēta karavīru izvešanas procesa.