RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Latvija aicina Eiropā radīt vienotu mehānismu pret naudas atmazgāšanu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 21:54, 12.11.2019

Latvija ir viena no sešām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kuras mudina veidot vienoto ES uzraudzības mehānismu cīņai ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā (FM).Par kopīgu nostāju ceļā uz šāda uzraudzības mehānisma izveidi vienojušies Francijas, Vācijas, Itālijas, Latvijas, Nīderlandes un Spānijas finanšu ministri.

Saskaņotais paziņojuma teksts ir nosūtīts ES prezidējošās valsts Somijas finanšu ministram un Eiropas Komisijas viceprezidentam Valdim Dombrovskim.

FM skaidro, ka noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai un terorisma finansēšanai ir pārrobežu raksturs, tādējādi vienas valsts veiktie pasākumi tās apkarošanai var nebūt pietiekami. Eiropas valstis ir izteikušas aicinājumu strādāt kopā, izveidojot vienotu uzraudzības funkciju, ko veiktu nacionālās uzraudzības iestādes ciešā sadarbībā ar ES institūciju.

Ministrijā atzina, ka pievienošanās šim paziņojumam bija lietderīga, turpinot darbu pie valdības izsludinātā "kapitālā remonta" finanšu nozarē, kā arī pie valdības rīcības plānā noteiktā vienota regulējuma un uzraudzības ES cīņā ar nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu. Par kopīgo nostāju finanšu ministri diskutēja šā gada oktobrī, bet diskusijas tiks turpinātas decembrī, kad plānots apstiprināt Eiropas Padomes secinājumus par turpmāk veicamajiem pasākumiem ES uzraudzības mehānisma izveidē.

FM patlaban izstrādā nacionālās pozīcijas projektu, ņemot vērā kopīgajā ministru paziņojumā ietvertos principus.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) piebilda, ka Latvija pēdējos gados ir daudz darījusi, lai stiprinātu spējas cīnīties ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju gan finanšu sektorā, gan citās jomās. Viņš uzskata, ka vienota pieeja noziedzīgi iegūtu līdzekļu apkarošanā ES līmenī ir būtisks nākamais solis gan Latvijas finanšu sistēmas "kapitālajā remontā", gan arī starptautiskās sadarbības jomā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

Добавить комментарий

Анонимные комментарии

Добавить

Ответить

Анонимные комментарии

Добавить


ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Francijā arī nedēļas nogalē turpinās haoss un transporta paralīze (+VIDEO)

Franciju arī nedēļas nogalē sagaida transporta sistēmas paralīze, arodbiedrībām turpinot protestus pret prezidenta Emanuela Makrona iecerēto pensiju sistēmas reformu.

Pasaule Pamatīgas nekārtības Grieķijā - ielās iziet tūkstošiem studenti

Piektdienas vakarā Grieķijā tūkstošiem studentu izgāja ielās, lai pieminētu pirms 11 gadiem policijas nogalināto 15 gadus veco pusaudzi, taču demonstrācijas kārtējo reizi pāraugušas vardarbīgās sadursmēs.

Pasaule Tramps atlikšot Meksikas narkokarteļu atzīšanu par teroristu grupējumiem

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņoja, ka viņš atliks Meksikas narkotiku karteļu atzīšanu par teroristu grupējumiem.

Pasaule Itāļu viedoklis: Puse vēlas demokrātijas nomaiņu ar autoritāru valdību

48% itāļu atbalstītu parlamentārās demokrātijas nomaiņu ar autoritāru valdību, liecina piektdien publiskotā aptauja.

Lasiet arī

Izklaide 21 gada vecumā miris talantīgākais jaunais reperis Juice Wrld (+VIDEO)

Amerikāņu reperis Juice Wrld, īstajā vārdā Džerards Entonijs Higinss miris Čikāgā 21 gada vecumā.

Ekonomika Jūrmalā būtiski sarukušas īpašumu cenas. Kas notiek?

Pēdējos pāris gadus Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū ir novērojams pieprasījuma kritums, kas ir iemesls jūtamam cenu samazinājumam, informēja nekustamo īpašumu attīstītāja "Baltic Investment Group" pārstāvji.

Sabiedrība Izšķirsies jaunnedēļ: Valdība lems par piedāvāto mediķu algu celšanas modeli

Valdība jaunnedēļ izšķirsies, vai atbalstīt Veselības ministrijas (VM) piedāvāto mediķu zemākās mēnešalgas palielināšanas modeli, kas paredz 20% pielikumu rezidentiem un 10% - pārējām ārstniecības personām.