RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Latvijas meklētākie noziedznieki: kas viņi ir?

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
BB.LV 20:51, 10.10.2019

Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkls (ENFAST) regulāri atjaunina meklētāko Eiropas ļaundaru sarakstu. Tajā iekļūst personas, kuras tiesībsargājošās iestādes visvairāk alkst ieraudzīt aiz restēm. Tajā ir arī Latvijas iedzīvotāji.No Latvijas topā iekļuva divi

Viens no īpaši meklētajiem ir 1982. gadā dzimušais Gatis Zvingulis. Kā ir norādīts viņa kartītē, tiek meklēts kā aizdomās turamais par slepkavību. Zvingulis vairākkārt sadūra savu upuri ar nazi. Gatis ir 185 cm garš, runā latviski un krieviski.

Cits topa dalībnieks nepavisam nav viņam līdzīgs. Tas ir 1959. gadā dzimušais Jūrmalgeitā iesaistītais Leonīds Lasmanis. Ko par viņu ziņo "Europol": "Būdams valsts amatpersona un pašvaldības vēlēšanu kandidāts, izdarīja noziegumu, kas iekļauj kukuli 20 000 eiro apmērā, kurš bija paredzēts citam valsts ierēdnim. Šis noziegums tika izdarīts, vienojoties ar trim citām personām."

Mēs no sevis papildināsim šo informāciju ar to, ka, pēc izmeklēšanas un tiesas viedokļa, Jūrmalas mēra vēlēšanu priekšvakarā, 2005. gada martā, jaunievēlētais deputāts Ilmārs Ančāns tikās ar "ieinteresētajām personām" – Leonīdu Lasmani un Gvido Volbrugu.

Mēra vēlēšanas dienas rītā Lasmanis nodeva Volbrugam aploksni ar 20 000 eiro, kas tika saņemts lielā automašīnā blakus domes ēkai. Pēc tam Volbrugs nodeva aploksni adresātam. Rezultātā nauda tika izņemta, bet Lasmanis un Volbrugs aizturēti. Vēlāk aizdomās turēto sarakstam šajā lietā pievienojās bijušais Jūrmalas mērs Juris Hlevickis un Germans Milušs.

2007. gadā Zemgales apgabaltiesa piesprieda miljonāram Germanam Milušam un eksmēram Jurim Hlevickim piecu gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju, arhitektam Gvido Harijam Volbrugam – nosacītu brīvības atņemšanu uz trim gadiem un tikpat ilgu pārbaudes laiku.

Taču līdz sprieduma pasludināšanas brīdim Leonīds Lasmanis pazuda. Pēc izmeklēšanas rīcībā esošajiem datiem, viņš ir bēdzis uz Krieviju. Pēdējoreiz viņš ir redzēts 2007. gada 15. janvārī Igaunijā.

1 000 000 eiro lielas balvas

Par dažiem noziedzniekiem no iepriekš minētā saraksta sola arī balvu. Piemēram, par Vasiliju Paleokostu (Vasileios Palaiokostas) no Grieķijas. Viņu meklē par slepkavību, nolaupīšanu, ķīlnieka sagrābšanu, bruņotu laupīšanu, terorismu, lidmašīnas/kuģa sagrābšanu. Viņš ticis uz brīvām kājām, aizbēgot no cietuma. Ja jums ir ko paziņot par šo personu, par to var saņemt 1 000 000 eiro. Lai vieglāk būtu viņu pazīt, tiek paziņotas viņa pazīmes: augums 165 cm, brūnas acis. Dzimšanas datums – 1966. gada 17. maijs.

Informācija par 1972. gadā Ziemeļāfrikā dzimušo Saīdu Razuki (Said Razzouki) var sagādāt tās sniedzējiem 100 000 eiro. Viņu meklē Holandes policija par slepkavību un smagu miesas bojājumu nodarīšanu. Viņa kartītē norādīts, ka slepkavas ir bijušas vairākas. Viņa dzimšanas datums ir 1972. gada 1. jūnijs. Pazīmes: augums 174 cm, acis brūnas. Runā nīderlandiešu valodā.

Par vēl vienu aizdomās turamo slepkavībā Riduānu Tagi (Ridouan Taghi) Nīderlandes policija arī sola 100 000. Viņš arī ir dzimis Ziemeļāfrikā, tikai 1977. gada 20. decembrī. Augums 176 cm, acis brūnas. Runā nīderlandiešu valodā.

20 000 par čempionu

Par Austrijas iedzīvotāju Tiboru Foko (Tibor Foco) sola krietni mazāk – 20 000 eiro. Viņš ir slavens ar to, ka 1995. gadā aizbēdzis no Austrijas cietuma, kur izcieta mūža ieslodzījumu par prostitūtas slepkavību, ko izdarījis 1982. gada martā.

Biogrāfija viņam ir izcila. Tibors Foko ir profesionāls motosportists un Eiropas eksčempions šajā sporta veidā. Soda izciešanas laikā Foko ieguva juridisko izglītību un konvoja pavadībā bieži apmeklēja Lincas universitāti. Viena šāda brauciena laikā viņš arī bēga. Kļuva zināms, ka cietuma tualetē viņam tika atstātas motocikla atslēgas, apģērbs, lai pārģērbtos, un ēdiens. Ieslodzījuma laikā Foko sarakstījies ar vairākām sievietēm un, kā uzskata izmeklēšana, viena no tām ir palīdzējusi viņam bēgt.

Viņa dzimšanas datums ir 1956. gada 18. aprīlis. Pazīmes: augums ap 175 cm, zilas acis. Runā angļu, franču, vācu un ungāru valodā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Norvēģijas darba inspekcija aptur Latvijas autopārvadātāja "Kreiss" darbību

Norvēģijas darba inspekcija apturējusi Latvijas autopārvadājumu uzņēmuma "Kreiss" darbību šajā valstī, jo uzņēmums autovadītājiem maksājis daudz mazāk nekā paredz Norvēģijā spēkā esošie noteikumi, informē Norvēģijas Kravu pārvadātāju asociācija.

Pasaule No cietuma Paragvajā izbēguši 76 bīstami noziedznieki

No cietuma Paragvajā netālu no robežas ar Brazīliju izbēguši 76 ieslodzītie, arī daudzi ļoti bīstami Brazīlijas narkotiku un ieroču kontrabandas grupējuma dalībnieki, pavēstīja policija.

Pasaule Pasaules ekonomikas forumam Davosā aprit 50 gadi

Pasaules ekonomikas forumam Davosā šogad aprit 50 gadi, organizētājiem cenšoties pierādīt, ka tas izaudzis no ietekmīgo un vareno "tusiņa" jēgpilnā pasākumā.

Pasaule Putins turpina plosīties: Nu atlaists ģenerālprokurors!

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien atlaidis no ģenerālprokurora amata Juriju Čaiku, kuru šajā postenī, visticamāk, nomainīs Igors Krasnovs.

Lasiet arī

Sabiedrība Linkaits informēs Kurzemes plānošanas reģionu par valsts autoceļa tīkla attīstību
Rīga, 22.janv., LETA. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) šodien informēs Kurzemes plānošanas reģionu par valsts autoceļa tīkla attīstību, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijā. Šodien satiksmes ministrs dosi...
Sabiedrība Stāstīs par personu ar garīga rakstura traucējumiem integrācijas problēmām
Rīga, 22.janv., LETA. Šodien plkst.11 tirdzniecības centrā "Galerija Centrs" notiks preses konference, kurā stāstīs par personu ar garīga rakstura traucējumiem sekmīgu integrāciju sabiedrībā, aģentūru LETA informēja Labk...
Sabiedrība Levits norāda uz Latvijas "zaļumu" kā piemēru citām valstīm
Rīga, 21.janv., LETA. Valsts prezidents Egils Levits tikšanās laikā ar Eiropas Parlamenta (EP) prezidentu Dāvidu Mariju Sasoli norādījis uz Latvijas "zaļumu" kā piemēru citām valstīm, aģentūru LETA informēja Valsts prezi...