• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Centrālajā bibliotēkā notiks Baltu vienības dienai veltīts pasākums

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
BB.LV 09:10, 22.09.2022

Šodien plkst. 15:00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā notiks Baltu vienības dienai veltīts pasākums baltu literatūras iepazīšanai un popularizēšanai "Baltu literatūras tilts/Baltų literatūros tiltas", informēja bibliotēkas Projektu un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Santa Mūrniece.


Publicitātes foto.

Pasākumā paredzēta tikšanās ar tulkotājām Daci Meieri, Janu Egli un Indru Brūveri-Darulieni. Pasākumā ritēs sarunas un diskusijas klātienē, bet tiešraidi būs iespējams skatīties attālināti Rīgas Centrālās bibliotēkas "Facebook" lapā.

Pasākuma mērķis ir popularizēt latviešu un lietuviešu literatūru, baltu valodas un kultūru, abu tautu sadarbību, runājot par kopīgo un atšķirīgo abu radniecīgo tautu literatūrā, valodā, kultūrā, vēsturē, tradīcijās un pasaules uzskatos.

Pasākumu cikla nosaukums "Baltu literatūras tilts" izvēlēts, lai aizdomātos par to, kas savieno latviešu un lietuviešu literatūru - savienotājs ir gan tulkotājs, kurš iztulko grāmatu mērķauditorijai saprotamā valodā, gan arī bibliotēka, kurā lasītājs "satiek" autora uzrakstīto un tulkotāja iztulkoto grāmatu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Ceturtdien notiks kārtējā Dziesmu un deju svētku padomes sēde

Latvijas Nacionālajā kultūras centrā ceturtdien, 29. septembrī, norisināsies kārtējā Dziesmu un deju svētku padomes sēde, kurā tiks skatīti jautājumi par pasākuma sagatavošanas procesu, par amatiermākslas kustību un svētku organizatoriskā modeļa izvērtēšanu, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra Sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Ertmane.

Izklaide "Pink Floyd" dibinātājs Voterss Putinu sūta d***

Angļu mūziķis un rokgrupas "Pink Floyd" dibinātājs Rodžers Voterss uzrakstījis atklātu vēstuli Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, mudinot Kremļa saimnieku izbeigt karu Ukrainā.

Izklaide Selecka filma "Zemnieki" iekļauta festivāla IDFA programmā "Meistari"

Režisora Ivara Selecka jaunākā pilnmetrāžas dokumentālā filma "Zemnieki", kam Latvijas pirmizrāde gaidāma 4.oktobrī kinoteātrī "Splendid Palace", iekļauta Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla "International Documentary Filmfestival Amsterdam" (IDFA) programmas sadaļā "Meistari", informēja producente Elīna Gediņa-Ducena.

Izklaide Valdība piešķir 2,097 miljonu eiro ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā

Valdība otrdien atbalstīja apropriācijas palielināšanu Ekonomikas ministrijai (EM) 2,097 miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu valsts budžeta līdzfinansējumu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Reģionu autobusi pirmajā pusgadā pārvadājuši par 38,5% vairāk pasažieru

Latvijā ar reģionālās nozīmes autobusiem pirmajā pusgadā pārvadāti 10,22 miljoni pasažieru, kas ir par 38,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2021.gadā, liecina Autotransporta direkcijas publiskotā informācija.

Sabiedrība Vakar ceļu satiksmes negadījumos cietuši 15 cilvēki

Vakar Latvijā reģistrēti 115 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 15 cilvēki, informēja Valsts policija.

Sabiedrība Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņā iekļauts kokaīna karalis no Latvijas

Šodien Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkls (ENFAST) ar Eiropas Savienības tiesībaizsardzības aģentūras ("Europol") atbalstu sācis 2022. gada Eiropas Savienībā meklētāko noziedznieku kampaņu, kurā iekļauts kokaīna realizētājs no Latvijas Romāns Ivančuks.