• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Ventspilī notiks jau astotās Lībiešu kultūras dienas

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
BB.LV 18:21, 21.09.2022

7. un 8. oktobrī Ventspilī notiks astotās Lībiešu kultūras dienas, informēja nodibinājumā "Ventspils lībiešu apvienība Rānda".


Publicitātes foto.

Lībiešu kultūras dienu 7. oktobrī, plkst.18:00 Galvenajā bibliotēkā Ventspilī ievadīs diskusija par lībisko identitāti, kuru vadīs Zane Ernštreite, piedaloties cilvēkiem, kuri kopj, sargā un attīsta lībiešu nemateriālo kultūras mantojumu.

Tie būs stāsti par cilvēku piederību, vērtībām, atmiņām un nākotnes redzējumu. Pasākumu ar dziesmām kuplinās arī Ventspils lībiešu ansamblis "Rāndalist" un folkloras kopa "Kāndla", kas kopj lībiešu tradīcijas tieši Ventspilī un novadā.

Pirms diskusijas plkst.17:00 tiks atklāta dabas pētnieka un fotogrāfa Viļņa Skujas fotoizstāde "Spalvainie, matainie, glumie un zvīņainie Ziemeļkurzemes apdzīvotāji".

Tās autors ir biologs, kurš visu darba mūžu aizvadījis, strādājot dabas aizsardzības jomā un vairāk nekā 40 gadus pavadījis, klejojot Kurzemes mežos un purvos starp Zilo kalnu kāpli, Undžavu un jūru. Tur, sastopoties ar dažādiem dzīvniekiem, iemūžinājis daudzus no tiem fotogrāfijās, kuras būs skatāmas izstādē.

Lībiešu kultūras otro dienu 8. oktobri plkst.10:00 ievadīs īss piemiņas brīdis pie lībiešu dzejnieka Jāņa Prinča pieminekļa, bet plkst.11 Ventspils Galvenajā bibliotēkā būs dzirdami populārzinātniski lasījumi Latvijas Universitātes (LU) Lībiešu institūta un draugu stāsti.

Lasījumu sesijā LU Lībiešu institūta pētnieki runās par dažādām lībiešu mantojumam un tā izmantošanai mūsdienās veltītām tēmām.

Renāte Blumberga stāstīs par pēdējo simt gadu norisēm lībiešu kopienas ceļā uz nākamgad gaidāmo lībiešu simbolu - karoga, himnas un biedrības simtgadi, Baiba Šuvcāne iepazīstinās ar Lībiešu krasta kapsētās un citur meklējamajām lībiešu kultūras darbinieku atdusas vietām, Valts Ernštreits runās par vietu nosaukumiem un vietvārdiem lībiešu valodā.

Lasījumu otrajā daļā LU Lībiešu institūta pētnieces Ieva Vītola un Lolita Ozoliņa stāstīs par to, kādas lībiskā mantojuma liecības ieraugāmas Lībiešu krastā un Ziemeļvidzemē.

Pēc lasījumiem būs iespēja iesaistīties diskusijā ar LU Lībiešu institūta pētniekiem un lībiešu kopienas locekļiem par dažādiem viņus interesējošiem un ar lībiešiem un lībisko saistītiem jautājumiem.

Noslēdzot Lībiešu kultūras dienu pasākumus, 8. oktobrī plkst.18:00 koncertzālē Latvija tiks atskaņota kora "Anima" koncertprogramma "Līvu sasaukšanās".

Koncertprogrammas pamatā ir mūzikas albumā "Jūrd.Saknes.Roots" dzirdamie skaņdarbi. Tas apkopo izzūdošo Vidzemes, Kurzemes lībiešu un Latvijā dzīvojošo lībiešu radu tautu kultūrvēsturisko mantojumu - tautasdziesmas, kas kalpoja par iedvesmu šim muzikālajam pētījumam.

Īpaši šim notikumam komponists Uģis Prauliņš radīja skaņdarbu ciklu Līvu sasaukšanās Saulkrastu jauktajam korim "Anima" un diriģentei Laurai Leontjevai, solistiem un instrumentālajam etnoansamblim. Koncertprogramma "Līvu sasaukšanās" uz skatuves pulcē vairāk nekā piecdesmit mūziķu Leontjevas vadībā. Tajā skan kā Prauliņa, tā arī Edgara Beļicka, Laimas Jansones, Julgī Staltes, Elīnas Oses un Leontjevas radīta mūzika.

Lībiešu kultūras dienu pasākumi apmeklējami bez maksas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Ceturtdien notiks kārtējā Dziesmu un deju svētku padomes sēde

Latvijas Nacionālajā kultūras centrā ceturtdien, 29. septembrī, norisināsies kārtējā Dziesmu un deju svētku padomes sēde, kurā tiks skatīti jautājumi par pasākuma sagatavošanas procesu, par amatiermākslas kustību un svētku organizatoriskā modeļa izvērtēšanu, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra Sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Ertmane.

Izklaide "Pink Floyd" dibinātājs Voterss Putinu sūta d***

Angļu mūziķis un rokgrupas "Pink Floyd" dibinātājs Rodžers Voterss uzrakstījis atklātu vēstuli Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, mudinot Kremļa saimnieku izbeigt karu Ukrainā.

Izklaide Selecka filma "Zemnieki" iekļauta festivāla IDFA programmā "Meistari"

Režisora Ivara Selecka jaunākā pilnmetrāžas dokumentālā filma "Zemnieki", kam Latvijas pirmizrāde gaidāma 4.oktobrī kinoteātrī "Splendid Palace", iekļauta Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla "International Documentary Filmfestival Amsterdam" (IDFA) programmas sadaļā "Meistari", informēja producente Elīna Gediņa-Ducena.

Izklaide Valdība piešķir 2,097 miljonu eiro ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā

Valdība otrdien atbalstīja apropriācijas palielināšanu Ekonomikas ministrijai (EM) 2,097 miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu valsts budžeta līdzfinansējumu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā.

Lasiet arī

Veselība Jautājam speciālistam. Ko darīt ar iepelējušu maizi?

Iepērkos reizi nedēļā, jo biežāk uz veikalu netieku. Dzīve iemācījusi nebūt izšķērdīgam. Esmu redzējis kā tēvs nedaudz iepelējušu maizi (tieši pelējuma vietu) nogriež un lieto uzturā un par savu veselību nesūdzas. Bet tagad klausos, ka pelējuma sēne ir bīstama veselībai. Vai tas atbilst patiesībai?

Arnolds

Ekonomika Un atkal ASV gatavo 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai

Savienotās Valstis gatavo jaunu 1,1 miljarda dolāru vērtu militāro palīdzību Ukrainai, otrdien atklājušas ASV amatpersonas.

Pasaule Viesuļvētra Īens atstāj Kuba bez elektrības

Kubu otrdien skārusi viesuļvētra "Īens", sagraujot elektroapgādes tīklu un izpostot tabakas laukus valsts rietumos.