• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Rīgā notiks latviešu un ukraiņu kultūras pasākums "Divas valodas - viena sirds"

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
BB.LV 14:15, 21.09.2022

Rīgas 45. vidusskolas Čiekurkalna filiālē ceturtdien, 29. septembrī, plkst. 17.30 notiks pasākums latviešu un ukraiņu kultūras iepazīšanai "Divas valodas - viena sirds", aģentūru LETA informēja Rīgas Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāja Daina Ģeibaka.


Publicitātes foto.

Pasākumu organizē Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB), Čiekurkalna attīstības biedrība (ČAB), Čiekurkalna kultūras biedrība "Jugoli" un Ukrainas atbalsta biedrība.

Pasākuma mērķis ir Ukrainas civiliedzīvotāju, kas raduši patvērumu Latvijā, iekļaušanās vietējā kopienā.

Programmā paredzēta RCB Čiekurkalna filiālbibliotēkas un RCB Bērnu literatūras nodaļas stāstījumi par ukraiņu un latviešu kultūru, kā arī ukraiņu rakstnieces Halinas Vdovičenko grāmatas "36 un 6 kaķi" fragmenta lasījums latviešu un ukraiņu valodā.

Publiku dziesmās un dejās iekustinās ukraiņu dziedātājas, mūziķes un aktrises Darjas Leleko uzstāšanās, spēlējot ukraiņu nacionālo mūzikas instrumentu - bandūru. Kopā ar dziedātāju Toniju Dombrovsku notiks latviešu un ukraiņu rotaļas bērniem, kā arī sadziedāšanās, iepazīstot abu tautu iemīļotas dziesmas.

Uzstāsies Latvijā tapusī ukraiņu folkloras kopa "Naš hor" ar populārākajām ukraiņu tautas dziesmām. Vakara noslēgumā būs iespējams nogaršot latviešu un ukraiņu tradicionālos ēdienus.

Pasākuma laikā būs apskatāma izstāde par ukraiņu kultūru, kā arī sadarbībā ar Ukrainas atbalsta biedrību veidotā ukraiņu rokdarbu izstāde.

Pasākumā tiks vākti ziedojumi Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri raduši patvērumu Latvijā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Ceturtdien notiks kārtējā Dziesmu un deju svētku padomes sēde

Latvijas Nacionālajā kultūras centrā ceturtdien, 29. septembrī, norisināsies kārtējā Dziesmu un deju svētku padomes sēde, kurā tiks skatīti jautājumi par pasākuma sagatavošanas procesu, par amatiermākslas kustību un svētku organizatoriskā modeļa izvērtēšanu, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra Sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Ertmane.

Izklaide "Pink Floyd" dibinātājs Voterss Putinu sūta d***

Angļu mūziķis un rokgrupas "Pink Floyd" dibinātājs Rodžers Voterss uzrakstījis atklātu vēstuli Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, mudinot Kremļa saimnieku izbeigt karu Ukrainā.

Izklaide Selecka filma "Zemnieki" iekļauta festivāla IDFA programmā "Meistari"

Režisora Ivara Selecka jaunākā pilnmetrāžas dokumentālā filma "Zemnieki", kam Latvijas pirmizrāde gaidāma 4.oktobrī kinoteātrī "Splendid Palace", iekļauta Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla "International Documentary Filmfestival Amsterdam" (IDFA) programmas sadaļā "Meistari", informēja producente Elīna Gediņa-Ducena.

Izklaide Valdība piešķir 2,097 miljonu eiro ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā

Valdība otrdien atbalstīja apropriācijas palielināšanu Ekonomikas ministrijai (EM) 2,097 miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu valsts budžeta līdzfinansējumu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Vakar ceļu satiksmes negadījumos cietuši 15 cilvēki

Vakar Latvijā reģistrēti 115 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 15 cilvēki, informēja Valsts policija.

Sabiedrība Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņā iekļauts kokaīna karalis no Latvijas

Šodien Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkls (ENFAST) ar Eiropas Savienības tiesībaizsardzības aģentūras ("Europol") atbalstu sācis 2022. gada Eiropas Savienībā meklētāko noziedznieku kampaņu, kurā iekļauts kokaīna realizētājs no Latvijas Romāns Ivančuks.

Sabiedrība Eglītis aizliedzis krievu valodas izmantošanu ministrijas iestādēs

Ar šā gada 1.oktobri Labklājības ministrija (LM), kā arī ministrijas padotības iestādes nodrošinās informāciju un komunicēs ar klientiem tikai valsts valodā, paziņojusi ministrija.