• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Liepājā atdzimis Krievijas cara vizītei par godu reiz celtais paviljons (+FOTO)

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
irliepaja.lv 10:35, 08.08.2022

Īsākā laikā nekā pilsētas būvvalde vēlējusi, kā fēnikss no pelniem atkal atdzimis leģendām apvītais krievu cara vizītei par godu celtais paviljons Liepājā, Jūrmalas parkā, vēsta portāls irliepaja.lv. Senāk zināms gan kā "Ķeizara paviljons", gan kā "Banga", gan vēl citādos vārdos saukts, šoreiz tas kļuvis par ģimenes restorānu "Parka paviljons".


Avots: Facebook

Durvis vēris aizvadītajā sestdienā, "Parka paviljons" vēl uzņem apgriezienus, un, piemēram, šodien, 8. augustā, ir slēgts, taču jau rītdien atkal solās uzņemt apmeklētājus. Ēka ir uzcelta savā vēsturiskajā izskatā, un kļuvusi par īstu Jūrmalas parka rotu.

May be an image of 11 people and outdoors

Oficiālajā atklāšanā, klātesot Liepājas mēram Gunāram Ansiņam un vicemēram Atim Deksnim, kultūras iestāžu vadītājiem un citiem viesiem, Zigurds Kirhners, kuram kopā ar dēlu Sandi pienākas paviljona atjaunotāja gods, vispirms "ļoti lielu paldies" veltīja arhitektiem – Andim Kalniņam un viņa kolēģiem, kuri vēl pirms tikšanās ar būvnieku – SIA "UPTK" – jau bija pielikuši daudz darba, lai ēka spētu atgūt agrāko veidolu.

Pēc Kirhnera teiktā, lēmumu atjaunot vēsturisko celtni pieņēmusi visa ģimene kopā, un mērķis bijis atstāt Liepājai kaut ko pēc sevis. Ēka tapusi 24, nevis atļauto 42 mēnešu laikā, bet, kā norādīja Kirhners, tas ir ilgāk, nekā celta sākotnējā būve, kas 1903. gadā pabeigta dažu mēnešu laikā. Taču tam ir arī izskaidrojums – toreizējā "Ķeizara paviljona" interjers nav salīdzināms ar "Parka paviljona" interjeru, par kuru ar dziļu pietāti pret katru detaļu, katru sīkumu gādājis Sandis Kirhners, savukārt viss paveikts ar "UPTK" namdaru un Grobiņas skārdniekmeistaru rokām. Atklāšanas dienā trūka vienīgi lielās lustras, kura top metālmākslinieka Reiņa Kuncīša darbnīcā.

May be an image of indoor

Arhitekts Andis Kalniņš atgādināja, cik ilgi un sarežģīti bijuši centieni ēku atjaunot, pirms pie projekta ķērās Kirhneru uzņēmums "UPTK", un atzina, ka "rezultāts ir fantastisks", atsver visas grūtības, un, ka pat cienījamais arhitekts Berči, no mākoņa maliņas raugoties, varētu būt gandarīts.

"Liepājniekiem ir paveicies, ka viņiem ir tādi būvnieki, neko labāku nevar vēlēties!" – atzina rīdzinieks Kalniņš, kurš tagad sevi uzskata par Liepājas draugu.

May be an image of 5 people and outdoors

Mērs Gunārs Ansiņš, dāvinot "Parka paviljona" saimniekiem Liepājas karogu, uzsvēra, ka "Parka paviljons" ir pirmais objekts Kurzemē, kurā izmantots tāds instruments kā apbūves tiesība, "kas īpašniekiem rada pietiekami lielas galvassāpes", taču izteica cerību, ka nākamās domes lems par labu tiesības pagarinājumam.

Savukārt restorāna saimnieki Daiga un Sandis Kirhneri pauda, ka ir darītāji, kam patīk strādāt, nevis runāt, un īsi paziņoja, ka "Parka paviljons" ir oficiāli atklāts.

May be an image of 6 people and outdoors

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Dziesminieki aicināti pieteikties dziesmu rakstīšanas nometnei "Riga Live"

Autori, izpildītāji un producenti līdz 10. oktobrim aicināti pieteikties dziesmu rakstīšanas nometnei "Riga Live", aģentūru LETA informēja organizatoru pārstāve Agnese Cimuška-Rekke.

Izklaide Lūgs piešķirt finansējumu XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētkiem

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) un Kultūras ministrija (KM) lūgs valdību piešķirt papildu finansējumu XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku organizēšanai, vakar lēma Dziesmu un deju svētku padomes sēde.

Izklaide Pirmizrāde Elzas Gaujas melnajai komēdijai "Mamma vēl smaida"

Šodien pie skatītājiem nonāks režisores Elzas Gaujas melnā komēdija "Mamma vēl smaida", informēja Nacionālajā kino centrā.

Izklaide Ceturtdienas joku deva

Smiekli paildzina dzīvi!

Lasiet arī

Sabiedrība Madonā no novembra ūdens tarifi pieaugs par 23%

SIA "Madonas ūdens" ūdenssaimniecības tarifi no 1. novembra pieaugs par 23% - līdz 3,53 eiro par kubikmetru, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētais Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes lēmums.

Sabiedrība Mūžībā devusies mākslas kolekcionāre, uzņēmēja Dina Zuzāne

Piektdien mūžībā devusies Andreja Žagara kultūras attīstības fonda valdes locekle, mākslas un mūzikas mecenāte Dina Zuzāne, aģentūru LETA informēja Andreja Žagara kultūras attīstības fondā.

Pasaule Ukrainas armija likvidējusi kārtējo iebrucēju ielikteni

Ukrainas armija likvidējusi kārtējo krievu okupācijas administrācijas amatpersonu - Hersonas apgabala okupācijas iestāžu vadītāja vietnieku Alekseju Kateriņičevu, piektdiena ziņo krievu mediji.