• Sandis,
  • Uldis,
  • Ulvis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgas dome: Pašvaldības līdzfinansējums Positivus ir pelnošas investīcijas

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 12:38, 19.06.2022

Festivāla "Positivus" norisei Rīgas dome piešķirs finansējumu ārpus ikgadējo kultūras norišu konkursa, jo tās ir investīcijas, kas atmaksāsies, skaidroja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.


Avots: LETA

LETA jau ziņoja, ka populārās mūzikas festivāla "Positivus" norisei Rīgas pašvaldība plāno piešķirt 200 000 eiro.

Līdzfinansējums tiks piešķirts no pašvaldības 2022.gada budžeta programmas "Rīgas pilsētas konkurētspējas un ekonomisko izaugsmi sekmējoši pasākumi". Šī ir atsevišķa budžeta programma, kas finansiāli neietekmē ikgadējo kultūras norišu budžetu.

Finansējuma piešķiršana starptautiska mūzikas festivāla organizēšanai Rīgā ne tikai sekmē iedzīvotāju iesaistīšanos kultūras pasākumos un palielina pasākumu pieejamību, bet pozitīvi ietekmē arī ekonomikas attīstību, ko apliecina iepriekšējās festivāla norises vietas - Salacgrīvas - pašvaldības aprēķini par ietekmi uz ekonomiku un budžeta ieņēmumiem, skaidro Rīgas domē.

Rīgai ir nepieciešami lieli pasākumi, kas piesaista ārvalstu viesus, dod ieņēmumus uzņēmējiem, īpaši laikā pēc Covid-19, kad izmitināšanas un restorānu nozare bijusi novājināta, uzsver pašvaldībā.

Tāpat pašvaldība lēš, ka "Positivus" festivāls sniegs papildu iespēju popularizēt Rīgu pasaulē, tādējādi stiprinot galvaspilsētas tēlu un atpazīstamību aiz Latvijas robežām.

Par to, vai arī nākotnē šim festivālam tiks piešķirts līdzfinansējums ārpus pārējo kultūras norišu konkursa, pašvaldībā vēl paredzēta diskusija, izvērtējot dažādu festivālu norisi Rīgā un turpmāka finansējuma piešķiršanas iespējas.

Pašvaldības līdzfinansējums tiek piešķirts arī vairākiem liela mēroga sporta pasākumiem. Citiem, mazāka mēroga ar kultūru un izklaidi saistītiem pasākumiem jāpiedalās pašvaldības konkursā, lai pretendētu uz atbalsta finansējumiem.

LETA jau ziņoja, ka februārī Rīgas dome pieņēma jaunus saistošie noteikumus, kas regulē kārtību, kādā galvaspilsētas dome sniedz finanšu atbalstu kultūras aktivitāšu sarīkošanai.

Šogad plānoti astoņi līdzfinansējuma veidi - privātpersonu organizētajiem Rīgas kultūras norišu kalendāra pasākumiem, privātpersonu organizētajiem pasākumiem, privātpersonu rīkoto festivālu īstenošanai, radošo kvartālu un teritoriju atbalstam, privātpersonu dibināto un atvasināto publisko personu izveidoto amatiermākslas kolektīvu darbības atbalstam, privātpersonu dibināto muzeju atbalstam, Rīgas pašvaldībai nozīmīgu kultūras un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas pasākumu īstenošanai un citu kultūras un mākslas pasākumu organizēšanai.

Kultūras pasākumu rīkotāji iepriekš sūdzējās, ka galvaspilsētas pašvaldība kavējas ar atbalsta sniegšanu pasākumu rīkošanai.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Mediju magnāts Ruperts Mērdoks šķirsies no modeles Džerijas Holas

Mediju magnāts Ruperts Mērdoks un modele Džerija Hola šķirs savu laulību, trešdien ziņoja laikraksts "New York Times" (NYT), atsaucoties uz divām informētām personām.

Izklaide Klajā nākusi Andras Manfeldes grāmata Poēma ar mammu (+VIDEO)

Apgāds "Dienas Grāmata" izdevis Andras Manfeldes jaunāko grāmatu "Poēma ar mammu".

Izklaide Miris reiz superpopulārās krievu grupas Laskovij Maj solists Šatunovs (+VIDEO)

Maskavā miris bijušais kādreiz superpopulārās grupas "Laskovij maj" solists Jurijs Šatunovs, paziņojis izpildītāja režisors Arkādijs Kudrjašovs.

Izklaide Kā iegūt taisnus un gludus matus — ieteikumi matu taisnošanai

Matu taisnošana ir viens no matu ieveidošanas paņēmieniem, kas ir ieguvis lielu popularitāti visā pasaulē un tiek plaši izmantots kopš IXX gadsimta 90. gadiem.

Lasiet arī

Sports Liepājas rallija visos ātrumposmos uzvar Sesks un Francis

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis svētdien uzvarēja arī Eiropas rallija čempionāta (ERC) piektā posma - Liepājas rallija - pēdējos trīs ātrumposmos un svinēja panākumu posma kopvērtējumā.

Sabiedrība Pirmdien saglabāsies silts laiks, valsts austrumos gaidāmas pērkona lietusgāzes

Pirmdien - tāpat kā svētdien - gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +22..+27 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Pasaule Sprādzienos Belgorodā vismaz 4 bojāgājušie, sagrautas ēkas

Krievijas pilsētā Belgorodā, kas atrodas apmēram 40 kilometrus no Ukrainas robežas, svētdien notikuši spēcīgi sprādzieni, kuros sagrautas ēkas un gājuši bojā četri cilvēki, bet vēl četri ievainoti, paziņojis Belgorodas apgabala gubernators Vjačeslavs Gladkovs.