• Sandis,
  • Uldis,
  • Ulvis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Noslēdzas pieteikumu pieņemšana Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 17:18, 12.06.2022

Šodien noslēdzas pieteikumu pieņemšana Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Linda Ertmane.


Avots: LETA

Viņa norāda, ka janvārī LNKC izsludināja šī gada pieteikumu pieņemšanu Nacionālajam nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam.

Ertmane vēsta, ka ikviens varēja sarakstam pieteikt elementus, kas uzskatāmi par valsts aizsargājamu nemateriālā kultūras mantojuma vērtību un kuru iekļaušanai sarakstā ir plašs attiecīgās kopienas atbalsts un līdzdalība.

Pieteikšanās process notika elektroniski tīmekļvietnē "nematerialakultura.lv". Vietnē iespējams iepazīties ar nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā jau iekļautajām vērtībām, kā arī skatīt nozares dokumentus. Tās saturs tiek regulāri papildināts ar aktuālo informāciju nemateriālā kultūras mantojuma aizsardzības un attīstības jomā.

Līdz šodienai saņemtos pieteikumus izvērtēs Nemateriālā kultūras mantojuma padome, pieaicinot ekspertus. LNKC nemateriālā kultūras mantojuma eksperte Gita Lancere uzsvēra, ka ir svarīgi saglabāt to mantojumu, kas noder dzīvē un kas rada piederības sajūtu.

Patlaban Nacionālajā Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļautas 30 vērtības.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Mediju magnāts Ruperts Mērdoks šķirsies no modeles Džerijas Holas

Mediju magnāts Ruperts Mērdoks un modele Džerija Hola šķirs savu laulību, trešdien ziņoja laikraksts "New York Times" (NYT), atsaucoties uz divām informētām personām.

Izklaide Klajā nākusi Andras Manfeldes grāmata Poēma ar mammu (+VIDEO)

Apgāds "Dienas Grāmata" izdevis Andras Manfeldes jaunāko grāmatu "Poēma ar mammu".

Izklaide Miris reiz superpopulārās krievu grupas Laskovij Maj solists Šatunovs (+VIDEO)

Maskavā miris bijušais kādreiz superpopulārās grupas "Laskovij maj" solists Jurijs Šatunovs, paziņojis izpildītāja režisors Arkādijs Kudrjašovs.

Izklaide Kā iegūt taisnus un gludus matus — ieteikumi matu taisnošanai

Matu taisnošana ir viens no matu ieveidošanas paņēmieniem, kas ir ieguvis lielu popularitāti visā pasaulē un tiek plaši izmantots kopš IXX gadsimta 90. gadiem.

Lasiet arī

Izklaide Valmierā janvāra vidū notiks Ziemas mūzikas festivāls

Valmierā no 13.janvāra līdz 16.janvārim notiks Ziemas mūzikas festivāls, aģentūru LETA informēja Valmieras novada pašvaldības pārstāvji.

Izklaide Varēs atgūt naudu par biļetēm uz pasākumiem, ja tos nevar apmeklēt Covid-19 dēļ

Saeima ceturtdien, 23.septembrī, kā steidzamus pieņēma Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likuma grozījumus, kas paredz atmaksāt iedzīvotājiem naudu par biļetēm uz pasākumiem, ja noteikto epidemioloģiskās drošības prasību dēļ personas tos nevar apmeklēt.

Izklaide Latvijas Nacionālā opera un balets jauno sezonu sāks ar četrām pirmizrādēm

Latvijas Nacionālā opera un balets jauno 2021./2022.gada sezonu sāks ar četru jauniestudējumu pirmizrādēm, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.