• Sandis,
  • Uldis,
  • Ulvis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Soduma balvu rakstniecībā piešķir Ivetai Troalikai par romānu Tūlīt paliks labāk

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 14:02, 11.06.2022

Latviešu rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvu rakstniecībā Ogres novada pašvaldība piešķīrusi Ivetai Troalikai par romānu "Tūlīt paliks labāk", informēja pašvaldībā.


Avots: LSM

Nolūkā veicināt kultūras vērtību saglabāšanu, popularizēt un atbalstīt latviešu rakstniecību, kā arī turpinot bijušā Ikšķiles novada pašvaldības iedibināto tradīciju, Ogres novada pašvaldības dome šā gada martā pieņēma lēmumu organizēt konkursu Soduma balvas piešķiršanai un apstiprināja pašvaldības iekšējos noteikumus.

Pašvaldība līdz nolikumā noteiktajam balvas pretendentu pieteikšanas termiņam reģistrēja piecus pieteikumus, tajā skaitā trīs prozas darbi un divi dzejas krājumi.

Žūrijas komisija, izvērtējot iesniegtos darbus, vienbalsīgi nolēma Soduma balvu un 4000 eiro piešķirt Troalikai par 2021.gadā izdoto romānu "Tūlīt paliks labāk".

Balva tiks pasniegta Ikšķiles pilsētas svētku atklāšanas pasākumā 11.jūnijā.

Balvai pieteikto daiļdarbus vērtēja ar Ogres novada pašvaldības izpilddirektora rīkojumu izveidotā žūrijas komisija, kuras sastāvā, kā to paredz nolikums, tika iekļauti divi novada pašvaldības un trīs literatūras jomas pārstāvji. Žūrijas komisijas priekšsēdētāja bija Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale, komisijas sekretārs pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs, komisijas locekļi - publicists un rakstnieks Andris Upenieks, dzejnieks, žurnālists un kritiķis Toms Treibergs, Ogres Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre, literatūras apskatniece Aija Bremšmite.

Kā vēstīts, kopš 2013.gada vēsturiskajā Ikšķiles novadā pašvaldība ik gadu piešķīra Soduma balvu par novatorismu literatūrā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Mediju magnāts Ruperts Mērdoks šķirsies no modeles Džerijas Holas

Mediju magnāts Ruperts Mērdoks un modele Džerija Hola šķirs savu laulību, trešdien ziņoja laikraksts "New York Times" (NYT), atsaucoties uz divām informētām personām.

Izklaide Klajā nākusi Andras Manfeldes grāmata Poēma ar mammu (+VIDEO)

Apgāds "Dienas Grāmata" izdevis Andras Manfeldes jaunāko grāmatu "Poēma ar mammu".

Izklaide Miris reiz superpopulārās krievu grupas Laskovij Maj solists Šatunovs (+VIDEO)

Maskavā miris bijušais kādreiz superpopulārās grupas "Laskovij maj" solists Jurijs Šatunovs, paziņojis izpildītāja režisors Arkādijs Kudrjašovs.

Izklaide Kā iegūt taisnus un gludus matus — ieteikumi matu taisnošanai

Matu taisnošana ir viens no matu ieveidošanas paņēmieniem, kas ir ieguvis lielu popularitāti visā pasaulē un tiek plaši izmantots kopš IXX gadsimta 90. gadiem.

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts prezidents pateicas iedzīvotājiem par ieguldījumu labdarības kustībā karā cietušās Ukrainas atbalstam
Rīga, 3.jūl., LETA. Šovakar Rīgas pilī Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levite izteica pateicību uzņēmējiem un nevalstiskajām organizācijām, kas visaktīvāk ir iesaistījušies ziedojumu, atbalsta un labdarības kustībā, lai palīdzētu Ukrainas bēgļiem un karā postītajai Ukrainai.
Sports Liepājas rallija visos ātrumposmos uzvar Sesks un Francis

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis svētdien uzvarēja arī Eiropas rallija čempionāta (ERC) piektā posma - Liepājas rallija - pēdējos trīs ātrumposmos un svinēja panākumu posma kopvērtējumā.

Sabiedrība Pirmdien saglabāsies silts laiks, valsts austrumos gaidāmas pērkona lietusgāzes

Pirmdien - tāpat kā svētdien - gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +22..+27 grādiem, prognozē sinoptiķi.