• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Izdots Ojāra Vācieša dzejas krājums krievu valodā

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 12:07, 22.01.2022 1

Mākslinieku apvienība "Orbīta" izdevusi Ojāra Vācieša dzejas krājumu "Vaši s akcentom pokloņņiki", kurā apkopoti dzejoļi, kurus Vācietis sacerējis krievu valodā, informēja apvienības pārstāve Zane Volkinšteine.Daļa grāmatā iekļauto dzejoļu ir Vācieša oriģinālie teksti, kas sarakstīti viņa daiļrades agrīnajā periodā, savukārt daļa - viņa paša veiktie savu dzejoļu atdzejojumi krieviski. Pēc apvienības pārstāves paustā, šie darbi nekad iepriekš vienkopus grāmatā nav tikuši publicēti.

Grāmatas priekšvārdā ieskicēts šo darbu rašanās konteksts, kā arī izsekota Vācieša saikne ar krievu dzeju. Krājumā iekļautas arī Vācieša vēstules un zīmītes, kuras viņš krieviski sūtījis rakstniekam Viktoram Lagzdiņam un savai sievai - dzejniecei Ludmilai Azarovai.

Volkinšteine atzīmēja, ka savā ziņā grāmatu var uzskatīt par 2011.gadā izdevniecības "Neputns" izdotās antoloģijas "Latviešu/krievu dzeja. Latviešu dzejnieku krievu valodā rakstīti dzejoļi" papildinājumu. Tieši tādēļ šajā krājumā iekļauti arī pirmpublicēti un līdz šim nedrukāti, arhīvos nesen atrasti krieviski sarakstīti Vizmas Belševicas, Anšlava Eglīša un Jāņa Sudrabkalna dzejoļi.

Grāmatu sastādījis Aleksandrs Zapoļs, kurš ir arī priekšvārda autors. Latviski priekšvārdu tulkojusi Māra Poļakova. Grāmatas māksliniecisko noformējumu veidojusi Līva Kalniņa.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Talsos tapis Intaram Busulim veltīts muzikālais soliņš

Lai papildinātu Talsu pilsētas vidi un dažādotu tūrisma piedāvājumu, vienā no pilsētas pakalniem - Baznīckalnā - 14.maijā plkst.13 atklās muzikālo soliņu, informēja pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

Izklaide Kā izvēlēties svinīgu kleitu izlaidumam?

Pārliecinoši un spilgti sevi piesaka gada visgaidītākais brīdis, kad pavasaris ir nevien sajūtās, bet arī dabā . Strauji tuvojas vasasa, un kalendārā atzīmētie svētku un svinību datumi iegūst reālus apveidus. Svētkiem būt!

Izklaide Producents Juris Millers komentējis grupas Citi zēni uzstāšanos Eirovīzijā

Latvijas grupa "Citi zēni" Eirovīzijas dziesmu konkursā izdarīja labāko, lai arī nespēja iekļūt finālā, šādu vērtējumu sniedza producents Juris Millers.

Izklaide Pussy Riot dalībniece Aļohina, pārģērbjoties par kurjeru. aizbēgusi no Krievijas

Krievijas opozīcijas aktīviste un pankgrupas "Pussy Riot" dalībniece Marija Aļohina no mājas aresta Maskavā izbēgusi, pārģērbusies kurjerdienesta darbinieka formā, un arī pārējais stāsts viņas izkļūšanā uz Rietumiem atgādina spiegu romāna sižetu.

Lasiet arī

Sabiedrība Daugavpilī par automašīnas dedzināšanu apcietina recidīvistu

Pagājušajā nedēļā Daugavpilī pēc automašīnas stikla izsišanas un degoša šķidruma iemešanas tajā apcietināts kāds vīrietis, kas jau iepriekš tiesāts par dažādiem likumpārkāpumiem, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Sports Vītoliņš: Čehus jau pētījām; ko mēs labu un sliktu darījām pret norvēģiem

Latvijas valstsvienībai, stājoties pretī jebkuram pretiniekiem, pirmkārt, vajadzētu koncentrēties uz veiksmīgu spēli aizsardzībā, sarunā ar žurnālistiem norādīja valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Sabiedrība Represēto apvienība aicina Latviju atbrīvot no iekarotāju pieminekļiem

Latvijas Politiski represēto apvienība (LPRA) aicina Latviju atbrīvot "no iekarotāju pieminekļiem jeb varmāku pielūgsmes un mūsu pazemojuma simboliem", teikts šodien LPRA konferencē pieņemtajā rezolūcijā.