• Ēriks,
  • Inese,
  • Inesis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Cinovskas vadībā televīzijas kanāls PBK piedāvās saturu latviešu valodā

Teksta izmērs Aa Aa
Izklaide
LETA 15:10, 22.09.2021

Par "Pirmā Baltijas kanāla" (PBK) radošo direktori kļuvusi Žaklīna Cinovska, un no 27.septembra telekanāls skatītājiem piedāvās saturu latviešu valodā, aģentūru LETA informēja Cinovska.


Avots: LETA

Kanāla analītikas nodaļas vadītājs Sergejs Klimakovs informē, ka līdzšinējais PBK kanāla saturs tiks pārcelts uz blakus kanālu ar "PBK+" logo, bet PBK kanālā turpmāk tiks raidīts jauns saturs latviešu valodā.

Līdz ar satura maiņu kanāls mainīs arī logo. PBK līdzšinējo zilo logo nomainīs jauns - tumši sarkanā un baltā krāsā, iespējams, simboliski akcentējot domu par kanāla latviskošanu.

Īstenojot jaunu stratēģiju, PBK cer piesaistīt lielāku auditoriju latviski runājošo skatītāju vidū. Kanāls skatītājiem piedāvās izklaidējošu saturu, kas ieskaņots latviešu valodā. Tie būs izklaidējoša un detektīva žanra seriāli, šovi, kā arī pašmāju raidījumi un seriāli, kas līdz šim bija vērojami interaktīvajā televīzijā (iTV).

Cinovska skaidro, ka mūsdienās cilvēkiem ir pieejams saturs no visas pasaules, ar vienu taustiņa kustību viņi nobalso par labu seriālam angļu, krievu, franču vai citā valodā.

"Tomēr saturs latviešu valodā ir pieejams ļoti ierobežoti," uzsver radošā direktore.

Viņas izaicinājums ir pilnībā reformēt kanāla tēlu un zīmolu, padarot to pievilcīgāku latviski runājošajai auditorijai. Izklaides žanrs, viņasprāt, ir pateicīga joma, jo tā ir vienlīdz svarīga abām auditorijām.

Cinovska uzsver, ka pirmos mēnešus kanāls tikai "ieskriesies", tiks pētītas auditorijas vēlmes un prasības, bet jau novembrī un decembrī plānots skatītājiem piedāvāt arī vietējo saturu, tostarp populārākos iTV raidījumus un seriālus.

Cinovska aģentūrai LETA norādīja, ka pirmo pusgadu PBK fokusēsies uz izklaidi, tomēr nākotnē neizslēdz arī ziņu raidījumu veidošanu. Kanāla radošā redaktore atzina, ka ziņu raidījumi ir dārgākais žanrs no visiem raidījumiem, tāpēc konkrētus mērķus neizvirza. Kanālam mainoties, būs nepieciešams laiks, lai saprastu tālākus attīstības scenārijus.

PBK programmu plānošanas direktors Valērijs Vēveris satura maiņu pamato ar nepieciešamību domāt ilgtermiņā.

"Mēs strādājam Latvijas tirgū, tāpēc saturs latviešu valodā nākotnē kļūs par konkurences atslēgu, ja vēlamies iekarot vietējo auditoriju," atzīmē Vēveris, piebilstot, ka PBK ir "lieli plāni", kā attīstīt kanālu, piedāvājot izklaidējošu saturu, kas kvalitatīvi ieskaņots latviešu valodā.

"Mēs translēsim arī raidījumus un seriālus, kas jau sākotnēji ir veidoti latviešu valodā," piebilst Vēveris.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, PBK pērn strādāja ar 4,319 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet zaudējumi, salīdzinot ar iepriekšējā gada peļņu, veidoja 12 920 eiro.

PBK reģistrēts 2002.gada septembrī, un tā pamatkapitāls ir 49 980 eiro. Vienīgais īpašnieks ir "Baltijas Mediju alianse". Savukārt patiesie labuma guvēji ir Krievijas pilsonis Aleksejs Pļasunovs un Latvijas pilsonis Oļegs Solodovs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Izklaide Talsos tapis Intaram Busulim veltīts muzikālais soliņš

Lai papildinātu Talsu pilsētas vidi un dažādotu tūrisma piedāvājumu, vienā no pilsētas pakalniem - Baznīckalnā - 14.maijā plkst.13 atklās muzikālo soliņu, informēja pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

Izklaide Kā izvēlēties svinīgu kleitu izlaidumam?

Pārliecinoši un spilgti sevi piesaka gada visgaidītākais brīdis, kad pavasaris ir nevien sajūtās, bet arī dabā . Strauji tuvojas vasasa, un kalendārā atzīmētie svētku un svinību datumi iegūst reālus apveidus. Svētkiem būt!

Izklaide Producents Juris Millers komentējis grupas Citi zēni uzstāšanos Eirovīzijā

Latvijas grupa "Citi zēni" Eirovīzijas dziesmu konkursā izdarīja labāko, lai arī nespēja iekļūt finālā, šādu vērtējumu sniedza producents Juris Millers.

Izklaide Pussy Riot dalībniece Aļohina, pārģērbjoties par kurjeru. aizbēgusi no Krievijas

Krievijas opozīcijas aktīviste un pankgrupas "Pussy Riot" dalībniece Marija Aļohina no mājas aresta Maskavā izbēgusi, pārģērbusies kurjerdienesta darbinieka formā, un arī pārējais stāsts viņas izkļūšanā uz Rietumiem atgādina spiegu romāna sižetu.

Lasiet arī

Sabiedrība Jānis Domburs ar raidījumu "Kas notiek Latvijā?" atgriežas Latvijas Televīzijā

Latvijas Televīzija (LTV) ir vienojusies ar žurnālistu Jāni Domburu par raidījuma "Kas notiek Latvijā?" atjaunošanu.

Sabiedrība NEPLP slēdz “Pirmo Baltijas Kanālu"

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu anulēt elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim SIA “Pirmais Baltijas Kanāls”. Lēmums pieņemts, jo gada laikā PBK Latvija programmas darbībā konstatēti trīs būtiski Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumi. Tā lat.bb.lv paziņo NEPLP.

Sabiedrība LTV jaunās Ziņu studijas un palīgtelpu izveide izmaksājusi 900 000 eiro

Latvijas Televīzijas (LTV) jaunās Ziņu studijas un palīgtelpu izveide izmaksājusi 900 000 eiro, aģentūru LETA informēja LTV komunikācijas speciāliste Anita Jansone.